گزارش کیهان از بازداشت برخی فعالان حوزه جمعیت
۸۰۲۶۹۴
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
۵۹۱۹ 
روزنامه کیهان نوشت: نفوذی‌های شکار شده در حوزه جمعیت، با حرکت چراغ خاموش و تحریف آمارهای بحران جمعیتی و عادی جلوه‌دادن این موضوع، مانع رسیدن آژیر خطر جمعیت به گوش برخی مسئولان می‌شدند. آنها حتی با لابی‌گری در سازمان ملل تمامی گزارشات این سازمان درباره بحران جمعیتی ایران را پاک کرده بودند.

روزنامه کیهان نوشت: نفوذی‌های شکار شده در حوزه جمعیت، با حرکت چراغ خاموش و تحریف آمارهای بحران جمعیتی و عادی جلوه‌دادن این موضوع، مانع رسیدن آژیر خطر جمعیت به گوش برخی مسئولان می‌شدند. آنها حتی با لابی‌گری در سازمان ملل تمامی گزارشات این سازمان درباره بحران جمعیتی ایران را پاک کرده بودند.

یکی از نهادهای امنیتی کشور اخیرا با همکاری دستگاه قضائی تعدادی از فعالان حوزه جمعیت را که در پوشش فعالیت‌های علمی در دستگاه‌های حاکمیتی نفوذ کرده و از طریق ارتباط و همکاری با موسسات برانداز، به مانع‌آفرینی در برابر اجرای صحیح سیاست‌های کلی نظام در زمینه جمعیت اقدام می‌کردند، دستگیر کرده است.

در این خصوص دکتر م.ح پژوهشگر دوتابعیتی بازداشت و دکتر م.ع تاکنون چندین مرتبه احضار شده است.

م.ح که یک جمعیت‌شناس دوتابعیتی است، توسط یاران گمنام امام زمان عج‌ا... تعالی فرجه‌الشریف در ادامه برخوردها با عناصر نفوذی دشمن، طی عملیاتی موفق، هنگام خروج از کشور دستگیر شده است. این فرد یکی از کارکنان سابق وزارت بهداشت بوده است که برای تحصیل در مقطع دکترای جمعیت‌شناسی، راهی استرالیا می‌شود و برای ادامه تحصیل مورد حمایت یک تراست انگلیسی قرار می‌گیرد. در مقاطع مختلف، اطلاعات حساسی را در ارتباط با سلامت و جمعیت، از کشور خارج می‌کند و به بهانه کار علمی در اختیار دشمنان کشور قرار می‌دهد. امری که در سالیان اخیر تحت عنوان «جاسوسی اجتماعی» محل توجه نهادهای امنیتی کشور قرار گرفته است.

در این پدیده، برخی نخبگان، اطلاعات فرهنگی، اجتماعی کشور و زوایا و ابعاد سبک زندگی مردم ایران را به منظور دریافت پول و یا امتیازات متعدد در اختیار دشمن قرار می‌دهند و دشمن نیز با بهره‌گیری از این اطلاعات و تحلیل‌ها، تهاجم فرهنگی- اجتماعی خود علیه مردم و نظام اسلامی را هدفمندتر صورت می‌دهد.

در این راستا فرد مزبور با بنیادهای متعدد برانداز از قبیل فورد و راکفلر، همچنین بنیاد بیل و ملیندا گیتس و برخی دیگر از این دست، در ارتباط بوده است. م.ح در همکاری مشترکش با صندوق ضدجمعیت سازمان ملل و یک جمعیت‌شناس دیگر، از هیچگونه تلاشی برای انحراف سیاست‌های جمعیتی کشور دریغ نکرده است.

وی تحت عنوان استاد دانشگاه با مراکز و نهادهای متعدد داخل کشور ارتباط گرفته و با سوءاستفاده از جایگاه علمی خود، به فریب افراد و نهادهای تصمیم‌ساز کشور (Policy Maker) پرداخته است. به عنوان نمونه وی در جلسه‌ای با نمایندگان مردم در محل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلام، در ادعایی کذب و به منظور عادی نشان دادن وضعیت بحرانی جمعیت کشور، نرخ باروری کشور را بالای 2 عنوان می‌کند در حالی که آمارهای رسمی کشور نرخ باروری را بین 1/5 تا 1/75 نشان داده بود.

م.ح در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نیز گفته بود: برخلاف برخی سخنان غیرمستند و غیرعلمی، در ایران بحران جمعیتی در بحث باروری نداریم و نرخ باروری در همان حد سطح جانشینی (2/1) است!

این فرد در مقاله مشترکش با دکتر محمدجلال عباسی شوازی- رئیس فعلی انجمن جمعیت‌شناسی ایران و موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور- با عنوان «تحولات باروری، تنظیم خانواده و سیاست‌های جمعیتی در ایران»، تاثیر عوامل اقتصادی بر فرزندآوری خانواده‌ها را نفی کرده و نوشته بود: هرچند نگرش عمومی بر این است که کاهش باروری در سال‌های اخیر ناشی از فشارهای اقتصادی بوده و پس از رفع مشکلات اقتصادی می‌توان انتظار داشت.

که باروری دوباره افزایش یابد؛ ولی عوامل پیش گفته (کاهش تفاوت‌های استانی، افزایش شهرنشینی، افزایش سن ازدواج و فرهنگ جهانی) به طور قطع موجب کاهش بیشتر باروری در دهه آینده خواهد شد و انتظار می‌رود چنانچه خانواده‌ها از وضعیت بهتر اقتصادی نیز بهره‌مند شوند، بیشتر بر روی کیفیت فرزندان خود سرمایه‌گذاری کرده، به افزایش تعداد فرزند فکر نکنند.

همین فرد در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و در اظهاراتی کاملا متناقض، راه‌حل افزایش فرزندآوری خانواده‌ها را از جنس اقتصاد دانسته و می‌گوید: نا امنی اقتصادی حاکم بر جامعه منجر به برآورده نشدن آمال و آرزوهای اقتصادی خانواده‌ها گردیده و در نتیجه امکانات لازم برای دستیابی به تعداد بیشتر فرزند برای خانواده‌ها مقدور نیست.

همچنین مقاله مشترک این فرد و دوستش- عباسی شوازی- با عنوان «تحولات و سیاست‌های اخیر جمعیتی در ایران: ضرورت تدوین سند جامع جمعیت» که در مجله «نامه انجمن جمعیت‌شناسی ایران» منتشر شده با استقبال گسترده رسانه‌های اپوزیسیون همراه شده، او در این مقاله سعی کرده بود با مغالطات متعدد، منطق تغییر سیاست‌های جمعیتی کشور را زیر سؤال ببرد.

فعالیت افراد نفوذی در 5 سال اخیر شدت یافته است

حجت‌الاسلام پژمانفر؛ عضو کمیسون فرهنگی مجلس تصریح کرد: متاسفانه افراد فعال در این مراکز پژوهشی با لابی‌هایی که در سازمان ملل انجام دادند، تمامی گزارشات را از صفحه‌های گزارشی سازمان ملل پاک کردند و نگذاشتند انتشار این مسائل ادامه پیدا کند. موضوع این گزارش در خصوص وضعیت جمعیت در ایران و نگرانی‌هایی بود که در آینده متوجه کشور می‌شود.

حجت‌الاسلام پژمانفر با بیان اینکه فعالیت افراد نفوذی در چند سال گذشته خصوصا در 5 سال اخیر شدت یافته، گفت: ‌این افراد در این مدت به شدت این آمارها را به صورت متمرکز تغییر دادند و با همکاری بعضی از افرادی که در بدنه دولت بودند، توانستند آمارهای غلط را حتی به شخصیت‌های تراز اول نظام ارائه کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/09/10
با تورم موجود و بی خیالی آقایان متولی اقتصاد به خودی خود ، دیگر مسئله باروری کم کم به یک داستان رویا تبدیل می شود .
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1397/09/10
هیچ انسان عاقلی با این وضعیت اقتصادی اقدام به فرزند آوری نمی کند کیهان
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1397/09/10
هردم از این باغ بری میرسد،ببین چی ڪردیم همه جاسوس شدند
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1397/09/10
علی برکت اله دولت روحانی شدلانه جاسوسی پس این مسولیت باروحانی بیادجواب بده وقتی شغل وبودجه ومنابع ....ایرانیاروبرای حدود۲۰ملیون افغانی هزینه کنیدنتیجش این میش و۴۰ملیون فقیرتوکشوربه گفته نمایندگان مجلس یعنی چی که بیش از۳ملیوت افغانی فق توسارختمانی اشغال کردن وچندبرابران توشغلهای دیگه بااینکه توهرخانه۱تا۲نفرایرانی بیکارو۱۶ملیون جوان به خاطربیکاری وفقرازدواج نمیتون کنن به خاطرهمین وطرح افغانیزکردن ایران نفوذیهاریختن امتال ابتکارومولاوردی بااحساساتی حرف زدنشون ریش به تیش ایران وایرانی میزنن ومیگن به بچجهای خارجی که پران خارجی وبازنان دختران ایرانی دارن تابعیت بدین وراحت خریدوفروش زمین ملک خانه کنن بش فلسطین اشغالی بعدنماینده مجلس وزیرسردار....نظام همه جابرن این یعنی چی بالا۱ملیون بچه افغانی این وصع فاتحه صلوات
Netherlands
13:28 - 1397/09/10
وضع اقتصادی بد ، بیکاری ،.....مانع از تشکیل زندگی و کاهش باروری میشود ، این کجاش عجیبه ؟؟ تو اوج بیکاری ، یه عده دنبال کار تراشی هستند .
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1397/09/10
واقعا که !!! خسته نشید از این همه بدبینی و دشمن تراشی ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/09/10
درود بر کیهان.دردو بلات بخوره کاسه سر دشمنان کیهان
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1397/09/10
شما هم برو قانون تسهیل ازدواج مصوب سال 84 را بخوان
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/09/10
در طبیعت اگر جایی زنجیره غذایی به هم بخوره جمعیت گونه کم میشه در ایران مردم چندین سال هست درگیر اقتصادن کسی تمایل به زیر بار ازدواج رفتن نداره و بیشتر بعدش تمایل به تولید مثل ندارن
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1397/09/11
فرض کنیم اینا جاسوس و بد. مگه مملکت مرکز آمار نداره که باید امار جمعیت و مختصات اون رو از ی ادم معمولی حالا محقق بگیره؟ امار رسمی ملاک هست نه حرف حسن و حسین تقی و نقی
Germany
17:11 - 1397/09/11
مردم خودشان به اندازه کافی بد بخت هستند دیگه نمی خواد به بد بختهای جامعه اضافه کنیم حالا ماها که آوردیم شاهد رنج و آزار وبی کاریشون هستیم به ازدواج که اصلا فکر نمی کنند وخودمان را سرزنش میکنیم برای چند فرزندی که آوردیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج