افشاگری نیویورک تایمز درباره داماد ترامپ
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
۸۰۵۸۶۹
۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
۵۳۶۳
روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در افشاگری جدید نوشت: جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ و مشاور ارشد او در امور خاورمیانه همچنان بعد از قتل جمال خاشقجی نیز با ولیعهد سعودی ارتباط خود را ادامه داده است.

ایسنا نوشت: روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در افشاگری جدید نوشت: جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ و مشاور ارشد او در امور خاورمیانه همچنان بعد از قتل جمال خاشقجی نیز با ولیعهد سعودی ارتباط خود را ادامه داده است.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در مقاله‌ای با عنوان" عاشقانه‌های جارد کوشنر: چطور سعودی‌ها دوستی در کاخ سفید پیدا کردند" از اسنادی پرده برمی‌دارد و به نقل از مقامات مطلع روابط ویژه بین جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی را افشا می‌کند.

این روزنامه می‌افزاید، مسؤولان ارشد آمریکا از همان ابتدا نگران روابط کوشنر با بن‌سلمان به خصوص از همان ماه‌های اولیه روی کار آمدن دولت ترامپ بودند چراکه کوشنر مذاکرات خاص و غیررسمی با ولیعهد سعودی داشت.

به تاکید این روزنامه و به نقل از اسناد موجود، بن سلمان از همان لحظه پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری تلاش کرد دوستی خود را به دولت جدید آمریکا نشان دهد و از طرق‌ مختلف قصد نیل به این مقصود را داشت که در راس آن ورود از راه اسرائیل بود چراکه آن را دروازه تلاش‌های ریاض برای برقراری روابط ویژه با کاخ سفید می‌دانست.

سه مقام سابق آمریکا که خواستند نام‌شان فاش نشود، به این روزنامه گفتند، کوشنر پختگی سیاسی لازم را ندارد و همین او را آلتی دست سعودی قرار داده است.

این منابع گفتند، به رغم تلاش‌ها برای کنترل امور در داخل کاخ سفید و اعمال تدابیری با مضمون عدم ارتباط و تماس با مقامات خارجی و به رغم این محدودیت‌ها کوشنر ۳۷ ساله و شاهزاده محمد ۳۳ ساله به ارتباطات طولانی خود ادامه می‌دهند.

به گفته این سه مقام سابق کاخ سفید، تماس‌های مکرر بین این دو مرد از طریق تماس‌های تلفنی و مکتوب آنها ادامه داشته است.

به نوشته این روزنامه، کوشنر به ارتباط با بن سلمان حتی بعد از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در ماه اکتبر هم ادامه داد و این را دو مقام ارشد سابق آمریکا تایید کرده‌اند.

این روزنامه به نقل از افراد آگاه می‌آورد، زمانی که فشارهای بین‌المللی بر ولیعهد سعودی به دلیل پرونده خاشقجی همزمان با اشاره سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به دست داشتن او در قتل افزایش یافت کوشنر مهم‌ترین مدافع شاهزاده در کاخ سفید شد.

این روزنامه درباره روابط کوشنر و بن سلمان به خصوص در لحظه بحران به وجود آمده می‌نویسد، این روابط منحصر بفرد بوده که انداختن ترامپ در آغوش عربستان سعودی به عنوان یکی از مهمترین هم‌پیمانان بین‌المللی را رقم زد.

طبق اسناد و ایمیل‌ها و نامه‌های مکتوبی که نیویورک تایمز کشف کرده، روابط بین کوشنر و بن سلمان اتفاقی نبوده و محمد بن سلمان و مشاورانش به جلب حمایت آمریکا از سیاست‌های تندروی‌ او در منطقه و تقویت حضورش در قدرت چشم دوخته بودند و بیش از دو سال پیش این روابط با کوشنر را برقرار کردند.

این روزنامه می‌نویسد، هیئتی نزدیک به بن سلمان در ابتدای همان ماهی که ترامپ انتخاب شد به آمریکا سفر کرد.

اسناد دست یافته شده نشان می‌دهند هیئت سعودی گزارشی را تهیه کرد که در آن کوشنر به عنوان نقطه محوری تعیین کننده در تلاش‌ها برای جذب حمایت دولت جدید آمریکا به رهبری ترامپ بود.

هیئت سعودی با کوشنر توافق کرد که تمرکز شدیدشان را برای دستیابی به توافقی با فلسطینی‌ها در جهت پاسخگویی به خواسته‌های اسرائیل قرار دهند.

این روزنامه می‌آورد، سعودی‌ها پیشنهاد کمک به حل درگیری اسرائیل و فلسطین و نیز پیشنهاد صدها میلیارد دلار از هزینه‌های خرید سلاح آمریکا و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های آمریکا را دادند.

همچنین این روزنامه می‌نویسد، هیئت سعودی که شامل مستشاران نزدیک بن سلمان بودند و نوامبر ۲۰۱۶ به آمریکا رفتند به کوشنر پیشنهاد ایجاد ناتوی عربی را که به آن "ائتلاف نظامی اسلامی" اطلاق می‌شود، دادند و این پیشنهاد با تصمیم ترامپ عملی خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر