ناگفته‌هایی درباره رئیسی و انتخابات ۹۶
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۰۶۳۰۰
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
۴۵۱۲
یک سال و نیم از انتخابات ریاست جمهوری می گذرد اما هنوز ناگفته ها از آن بسیار است. در روزهای اخیر محمدنبی حبیبی دبیرکل موتلفه اسلامی و سیدابراهیم رئیسی صحبت هایی کردند که بخشی از حرف های آنها درباره محمدباقر قالیباف بود.

نامه نیوز: یک سال و نیم از انتخابات ریاست جمهوری می گذرد اما هنوز ناگفته ها از آن بسیار است. در روزهای اخیر محمدنبی حبیبی دبیرکل موتلفه اسلامی و سیدابراهیم رئیسی صحبت هایی کردند که بخشی از حرف های آنها درباره محمدباقر قالیباف بود.

حسین قربانزاده درباره ناگفته‌های سیدابراهیم رئیسی از انتخابات گفت: روایت ها شاید در جاهایی شبهه انگیز باشد اما یک خلاهایی دارد که باید آنها را روشن کرد. مثلا آقای رئیسی می گوید «آقای قالیباف نمی خواست در انتخابات شرکت کند»، بعد اضافه می کند وقتی قرار شد در انتخابات شرکت کند چنین و چنان شد. سئوال این جاست چه شد آقای قالیباف با وجودی که نمی خواست شخصا در انتخابات شرکت کند اما در انتخابات شرکت کرد؟

وی افزود: بعضی معتقدند آقای قالیباف گفته «باید نظرسنجی ها را ببینم» اما بعد گفته «حتما تا آخر هستم». به نظر من این دو حرف تعارضی با هم ندارد. کاندیدای پوششی مثل آقای جهانگیری از اول می داند که کنار می رود ولی کسی که نامزد پوششی نیست، ممکن است به دلیل همسویی جریانی با افراد صحبت و تبادل نظر کند، بعد بگوید «من باید ببینم وضعیت نظرسنجی ها را چیست؟»، اتفاقی در سال 84 برای آقای رضایی افتاد.

چون تحولات برای آنها مهم است، ما در آمریکا نیستیم که کاندیدای حزبی از اول تا آخر انتخابات در صحنه حضور داشته باشد. ما کشوری هستیم که هزار عامل بر اقبال و نظر مردم موثر است و نامزدها باید تا لحظه آخر بسنجند و ببینند که حضورشان به صلاح است یا خیر.

مشاور محمدباقر قالیباف یادآور شد: نکته دیگر صحبت آقای رئیسی این است که آقای قالیباف گفته «من حاضرم کمک کنم»، البته اولین بار است، این حرف را می شنوم ولی بالاخر در جریانی که کاندیداهایش قرابت گفتمانی با هم دارند بعید نیست که نسبت به هم اظهار تشریک مساعی و همکاری کنند و بگویند «ما حاضریم چنین کمکی کنیم».

وی افزود: انصراف آقای قاللیباف در یک کانتکسی اتفاق افتاد که قاعدتا تحلیل های تکنیکی نظرسنجی های معتبر می گفت «اگر آقای قالیباف کنار برود، بخش عمده ای از آرای او به سبد آقای روحانی می رود و این طور نیست که آرای آقای قالیباف به سبد آقای رئیسی بیاید. برعکس آقای رئیسی انصراف دهد بخش عمده و قریب به اتفاق آرای او به سبد آقای قالیباف می آید»، پس تصمیم گیری درباره اینکه کدام کاندیدا بماند باید براساس این ملاحظات می بود.

عضو جمعیت پیشرفت و عدالت اظهار کرد: ما در فضای ستادی که با آقای دکتر قالیباف بودیم، همه تحلیل های مان به این سمت می رفت که اگر در هفته منتهی به انتخابات جریان ما به شوکی نیاز دارد که داشت، باید به روال معمول نظرسنجی ها نگاه کرد. نظرسنجی ها می گفتند «اگر با این دست فرمان تا روز جمعه پیش برویم آقای روحانی پیروز می شود» بنابراین باید شوکی وارد می شد، ما تحلیل مان این بود که «شوک بزرگتر کنار رفتن آقای رئیسی است».

البته کنار رفتن آقای قالیباف هم شوک ایجاد می کرد ولی تصورمان از ابتدا این بود که این شوک نمی تواند در حدی باشد که رأی آقای رئیسی بالاتر از آقای روحانی بیاید و همین اتفاق هم افتاد. در مقابل عده ای چنین نظری نداشتند.

وی افزود: نکته آخری که این پازل را کامل می کند این است که زمان انتخابات وقتی ترکیب کاندیداها مشخص شد، کمپین انتخابات اعتدال و اصلاحات به سمت حوزه آزادی های اجتماعی و سیاست داخلی رفت، قاعدتا در این فضا دیگر خیلی عرض اندام آقای قالیباف به عنوان یک عنصر کارآمد و موثر در حوزه اقتصادی کمتر جایگاه بروز و ظهور داشت. بنابراین همه توصیه ها به او این بود که در انتخابات شرکت نکند و او هم شخصا نظرش این بود که در انتخابات شرکت نکند. در چنین فضایی بهترین زمینه بازی برای آقای روحانی بود که از موضوع پاسخگویی چهارساله عملکرد دولتش به این سمت حواشی برود و بگوید اگر رقیب بیاید در پیاده روها دیوار می کشد.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره اظهارات محمدنبی حبیبی هم که گفته «قرار شد همه نامزدها کنار بروند و فقط ابراهیم رییسی به عنوان نامزد جمنا در رقابت ها باقی بماند؛ گروهی مامور شدند با محمدباقر قالیباف دیگر نامزد اصولگرایان برای کناره گیری صحبت کنند. شنیده ام که قالیباف به این گروه گفته است نظرات آنها را برای کناره گیری قبول ندارد» گفت: حالا من آن ایام یادم نمی آید که جمنا مأمور شده تا صحبت کند چون موضوعات پیچیده تر از این حرف ها بود. به نظرم حالا اگر آقای قالیباف چنین حرفی زده، حرف خوبی زده چون جمنا که نمی تواند تصمیم بگیرد که چه کسی کنار برود و چه کسی کنار نرود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Netherlands
10:15 - 1397/09/19
هرچه گذشت و کلاه گشادش سر ملت رفت
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1397/09/19
خوب که چی؟ الان چه وقت این حرفهاست. برترین ها روز به روز چهره اصلاح طلبت بیشتر معلوم میشه
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1397/09/19
خجالت از حرمت لباسی که پوشیده ای....برای رای آوردن دست به دامن... تتلو هم شدی..در میخانه ببستند خدایا مپسند..که در دولت تزویر و ریا بگشایند...
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/09/19
همه اینها دروغ میگویند در پس پرده چیز دیگری اتفاق افتاده که اگرواقعیتها به آگاهی مردم برسد اعتماد مردم نسبت به تمامی این حضرات از رأس گرفته تا این آقایان کاسته وبه نفرت تبدیل می شود
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1397/09/19
به جای رییسی به روحانی رای دادین حالا به چیزی که نرسیدین خیلی چیزها روهم ازدست دادین
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1397/09/19
آقای رئیسی دوستت جناب تتلو چطوره؟ حالا یکی از اصلاح طلبا میرفت واسه رای جمع کردن با تتلو حرف میزد شلوارشو درمیاوردین. خجالت بکش
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1397/09/19
روحانی در رقابتهای انتخاباتی گفت که اگر رییسی رأی بیاورد دلار به ۸۰۰۰ تومان می رسد ، حالا مردم آرزو دارند دلار به ۸۰۰۰ برسد .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
ادیب_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالازم_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر