مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۰۶۷۰۹
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
۶۰۹۰
رهبران بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری و تکنولوژیکی جهان در چه دانشگاه‌هایی درس خوانده‌اند؟ برخی از برترین مدیران نه تنها از هیچ مرکزی فارغ‌التحصیل نشده‌اند بلکه برای ثبت‌نام در دانشگاه نیز به خود زحمت نداده‌اند.
وبسایت عجیبترین: رهبران بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری و تکنولوژیکی جهان در چه دانشگاه‌هایی درس خوانده‌اند؟ شاید بهتر باشد بچه‌ها از این موضوع چیزی ندانند، اما واقعیت این است که برخی از برترین مدیران نه تنها از هیچ مرکزی فارغ‌التحصیل نشده‌اند بلکه برای ثبت‌نام در دانشگاه نیز به خود زحمت نداده‌اند. مدیران بسیار مشهوری در جهان تجارت و تکنولوژی وجود دارند که هیچ مدرک دانشگاهی ندارند و این نظریه را که برای موفقیت در کار باید مدرک تحصیلی داشت را با قاطعیت رد می‌کنند.

۱۰. آلفرد تابمن
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

این فرد به عنوان بنیانگذار و مدیر اجرایی سابق مرکز «تابمن» حرفه خود را از سن ۱۱ سالگی و به عنوان یک خرده فروش آغاز کرد و در دوران دبیرستان نیز به کار خود ادامه داد. پس از دبیرستان وی در دانشگاه میشیگان ثبت‌نام کرد و کمتر از یک سال در این دانشگاه به تحصیل پرداخت، اما برای حضور در جنگ جهانی دوم دانشگاه را ترک کرد.

پس از بازگشت از خدمت در ارتش، دوباره به دانشگاه بازگشت، اما کمی بعد خود را به دانشگاه شبانه‌ای منتقل کرد، اما تحصیل در این دانشگاه را نیز در نیمه رها کرد و وارد تجارت املاک و مستقلات شد. وی طی ۵۰ سال به گسترش و توسعه شرکت خود پرداخت، شرکتی که امروز به ریاست پسرش «رابرت تابمن» ارزش سهامی برابر ۳٫۳ میلیارد دلار دارد.

۹. ریچارد شولتز
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

بنیانگذار سابق شرکتی به نام BestBuy حرفه خود را به عنوان روزنامه فروش از سن ۱۱ سالگی آغاز کرد و تا رسیدن به دوران دبیرستان، کار‌های متعددی را تجربه کرد. وی در نظر داشت که در دانشگاه سنت توماس تحصیل کند، اما خدمت در ارتش وی را از این کار بازداشت.

پس از اتمام خدمتش وی شرکتی ویژه فروش تجهیزات مرتبط با موسیقی را راه اندازی کرد، اما پس از مدتی دوباره به شرکت سابق خود روی آورد و با ایجاد شیوه‌ای جدید در نحوه ارائه کالا تحول بزرگی در ارزش شرکت خود ایجاد کرد تا جایی که امروز BestBuy ارزش سهامی برابر ۱۰٫۱ میلیارد دلار دارد. وی هرگز در دانشگاه تحصیل نکرد، اما مدرک دکترای افتخاری حقوق دانشگاه سنت توماس به وی اهدا شده است.

۸. رالف لارن
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

مدیر عامل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های طراحی مد و صنعت لباس، پولو، شرکت خود را در سال ۱۹۷۶ تأسیس کرد و کمی بعد به امپراطوری بزرگی در صنعت لباس تبدیل شد. با این همه وی هرگز در زمینه طراحی مد تحصیل نکرده و به گفته خودش تنها از هوش و استعداد طبیعی که در اختیار داشت برای موفقیت خود استفاده کرده است. وی تنها مدرک دیپلم دبیرستانش را در اختیار دارد، اما در عین حال مدیریت یکی از موفق‌ترین شرکت‌های مد جهان با ارزش ۱۱٫۹ میلیارد دلاری به عهده او است.

۷. ریچارد برنسون
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

فارغ‌التحصیلی از دانشگاه را فراموش کنید، این مدیر عامل بزرگ شرکت ویرجین مدیا حتی دوران متوسطه خود را نیز پشت سر نگذاشته است. او در سن ۱۶ سالگی مدرسه را ترک کرد و مجله دانش آموز را راه‌اندازی کرد. چهار سال بعد برنسون گروه ویرجین را پایه‌گذاری کرد.

وی اولین فروشگاه را در لندن افتتاح کرد و دو سال بعد اولین استودیو ضبط صدا را بازگشایی کرد. برنسون در سال ۱۹۸۴ کار خود را توسعه بیشتری داد و امروز شرکت ویرجین با ارائه خدماتی در زمینه موبایل، پهنای باند، تلویزیون، رادیو، امور مالی، سلامت، توریسم، سرگرمی و خدمات مسافرتی به ارزش سهامی برابر ۸٫‍۱ میلیارد دلار رسیده و ارزش خود شرکت در حدود ۱۸ میلیارد دلار برآورد شده است.

۶. میکی آریسون
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

وی به جای صرف کردن چهار سال از زندگی خود در دانشگاه‌ها تمامی زمان خود را به کار کردن اختصاص داد و شرکت دریایی «کارنیوال» را از آن خود کرد. وی کار خود را در بخش فروش شرکتی آغاز کرد و به سرعت به مقام مدیریتی رسید. سپس با ارتقا دوباره به مقام نایت رئیسی رسید و تنها سه سال بعد به عنوان رئیس شرکت کارنیوال انتخاب شد.

بر اساس گزارش یاهو، وی در دستیابی این شرکت به خطوط دریایی متعددی کمک کرد و این شرکت را به یکی از بزرگ‌ترین خطوط حمل و نقل دریایی در صنعت کشتیرانی تبدیل کرد. وی در سال ۱۹۸۷ به عنوان رئیس هیأت مدیره و در سال ۲۰۰۳ به عنوان مدیر کل شرکت انتخاب شد. ارزش سهام شرکت کارنیوال امروز ۱۹٫۶ میلیارد دلار است.

۵. مایکل دل
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

شاید امروز بیشتر ۱۹ ساله‌ها هزاران دلار را خرج رفتن به تعطیلات کنند یا با آن خودرویی جدید بخرند، اما مایکل دل با هزار دلاری که در اختیار داشت هیچ یک از این کار‌ها را انجام نداد، در عوض شرکت دل را پایه گذاری کرد. پایه‌گذار و مدیر کل شرکت دل با این ایده که تکنولوژی ابزاری برای فعال ساختن توانایی‌های بالقوه انسان‌ها است، شرکت خود را توسعه داد.

در سال ۱۹۹۲ دل به یکی از جوان‌ترین مدیران اجرایی جهان در لیست ۵۰۰ برتر جهان مجله فورچون انتخاب شد و کارمندان شرکت وی نیز در عرض هشت سال به ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافتند. امروز شرکت دل شرکتی شناخته شده در زمینه‌های خدمات تکنولوژی، همکاری‌های جهانی و رایانه است که ارزش سهام آن در حدود ۳۰ میلیارد دلار است. دل نیز که مانند مدیران دیگر در دسته مدیران غیر دانشگاهی بوده است، در سال ۱۹۹۷ بنیاد خیریه مایکل و سوزان دل را برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه راه‌اندازی کرد.

۴. مارک زاکربرگ
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

ارزش شرکت این مدیر عامل جوان به تازگی ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است، و شرکتش را بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان می‌شناسند: فیس‌بوک. زاکربرگ از کودکی به نوشتن برنامه‌های مختلف پرداخت و در دوران متوسطه برنامه پخش موسیقی نوشت که منجر شد از جانب شرکت‌های AOL و مایکروسافت تقاضای همکاری دریافت کند، اما او نپذیرفت.

پس از قبول شدن در دانشگاه هاروارد زاکربرگ برنامه‌ای به نام «فیس‌مش» را نوشت که در آن تصاویر دانشجویان نمایش داده می‌شد و دیگران می‌توانستند به این عکس‌ها رأی بدهند. پس از آن دوقلو‌های معروف وینکلوس از او خواستند که در ساخت شبکه اجتماعی به نام «ارتباط هاروارد» با آن‌ها همکاری کند، اما زاکربرگ با آغاز طرحی دیگر برنامه دوقلو‌ها را کنار گذاشت و فیس‌بوک را راه‌اندازی کرد. زاکربرگ پیش از فارغ‌التحصیلی از هاروارد دانشگاه را ترک کرد تا بتواند تمرکز خود را بر روی کارش قرار دهد.

۳. پائول آلن
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

او به همراه بیل گیتس شرکت مایکروسافت را بنیان گذاشت که نامش را تقریباً همه شنیده‌اند. بیل گیتس و آلن از کودکی با یکدیگر دوست بودند و هر دو با هم تصمیم گرفتند که مدرک دانشگاهی نداشته باشند. آلن پس از دیدن رایانه «آلتیر ۸۸۰۰» بر روی جلد یک مجله تصمیم گرفت زبان کدگذاری شده‌ای را بنویسد. وی از مهارت‌های خود و گیتس در کدنویسی زبان برنامه برای آلتیر آگاهی داشت و از این رو دوستش را قانع کرد تا با او همکاری کند.

آلن امروز یک مولتی میلیاردر و مالک چندین شرکت فناوری و رسانه‌ای است، او تا کنون بیش از یک میلیارد دلار از سرمایه خود را در راه امور خیریه صرف کرده است و قصد دارد بخش بیشتر املاک خود را به خیریه ببخشد.

۲. بیل گیتس
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

وی به همراه آلن این شرکت را بنا نهاد. گیتس در سال ۱۹۷۳ در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل شد، جایی که مدیر اجرایی کنونی مایکروسافت، استیو بالمر، زبان برنامه نویسی BASIC را برای اولین میکرورایانه نوشت.

گیتس در سال دوم هاروارد را رها کرد و به همراه آلن همه تلاش خود را به تأسیس شرکتی که مایکروسافت نامیده می‌شد معطوف کرد. وی امروز یکی از اعضای هیأت مدیره مایکروسافت است و به عنوان مشاور در پروژه‌های کلیدی این شرکت حضور پیدا می‌کند.

۱. استیو جابز
 
مشهورترین مدیرانی که ترک تحصیل کردند!

مالک سابق با ارزش‌ترین شرکت جهان، در نوجوانی دانشگاه را به خاطر علاقه مفرطش به رایانه‌ها ترک کرد. زمانی که جابز ۱۲ سال داشت با بنیانگذار شرکت HP تماس گرفت و گفت: سلام. من استیو جابز هستم. من ۱۲ سال سن دارم و در دبیرستان درس می‌خوانم. من می‌خواهم یک فرکانس شمار بسازم، می‌خواستم بدانم شما قطعات اضافی ندارید که در اختیار من بگذارید؟

بیل هلوِت، مدیر HP قطعات موردنیاز را در اختیار جابز قرار داد و در تابستان او را برای کار در خط مونتاژ شرکتش استخدام کرد. در این دوره جابز پس از ترک کردن کالیفرنیا برکلی، با استفان وزنیاک دوست شد، فردی که پس از دبیرستان وارد کالج «رید» شد، اما آن را ترک کرد. آن‌ها بعد از مدتی کار خود را برای ساخت رایانه‌ای در پارکینگ خانه جابز، رها کردند.

داستان‌های زیادی برای توضیح انتخاب نام اپل برای شرکت این دو نفر وجود دارد، اما بهترین آن‌ها کار کردن جابز در یک باغ سیب و علاقه شخصی وی به این میوه است. همچنین گازی که به سیب زده شده به منظور نمایش دادن عبارت رایانه‌ای «بایت» به معنی «عامیانه گاز زدن» انخاب شده است.

بر اساس گزارشان بی‌سی، جابز در بیوگرافی خود نوشته که ارزشش در سن ۲۳ سالگی بیش از یک میلیون دلار، در سن ۲۴ سالگی بیش از ۱۰ میلیون دلار و در سن ۲۵ سالگی در حدود ۱۰۰ میلیون دلار بوده است. شرکت اپل از پارکینگ خانه جابز پا را فراتر گذاشت تا اکنون به شرکتی بین‌المللی تبدیل شود، شرکتی که با ترک‌تحصیل دو دوست پایه‌گذاری شد.
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1397/09/22
اگر استیو جابز بخاطر علاقه به کامپیوتر درسو ول نمیکرد الان رقابت پرچمدارا نبود و در نتیجه الان باید شاهد گوشیهای با فناوری خیلی قدیمی تر میبودیم. استیو جابزم نهایتا یه دانشمند میشد و برگترین افتخارش پیدا کردن یه انگل جدید در بدن مورچه ادم خوار سر فضایی می شد
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1397/09/22
حالا مادر جان ما اصرار داره برو دکتراتم بگیر.
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1397/09/22
اینا تو خارجه تو ایران چه درس خونده نخونده راننده تاکسی میشی
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/09/23
و حالا مدیران ایران که ژن خاص داشتن و شدن نماینده مجلس
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1397/09/24
اینجوری از مخ هاشون حمایت می کنن که می شن برند برتر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر