خانه‌ی شما چگونه می‌تواند مضطرب‌تان کند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۰۶۸۰۵
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
۹۶۲۳
قدرت خانه و دکوراسیون آن را بر سلامت روح و روان‌تان دست کم نگیرید. با ما باشید تا ببینید خانه‌ی شما چگونه ممکن است باعث اضطراب‌تان شود.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: قدرت خانه و دکوراسیون آن را بر سلامت روح و روان‌تان دست کم نگیرید. با ما باشید تا ببینید خانه‌ی شما چگونه ممکن است باعث اضطراب‌تان شود.

خانه‌ی شما چگونه می‌تواند مضطرب‌تان کند

محیط ناسالم

خانه می‌تواند بر سلامت روح و روان ما اثر بگذارد. یک محیط ناسالم می‌تواند اضطراب ایجاد کند. چه چیزی یک محیط را ناسالم می‌کند؟ یک محیط ناسالم داخلی محیطی است که وقتی در آن هستید احساس خوبی ندارید. مثلا محیطی که کیفیت هوای آن خوب نیست، بوی بدی می‌دهد، دکوراسیونش چشم را آزار می‌دهد و یا نورپردازی‌اش مناسب آن فضا نیست. از دیگر المان‌های دکوراسیون که می‌تواند تاثیر منفی روی ما بگذارد شامل کیفیت مبلمان و چیدمان آنها می‌شود. انسان در محیط‌های شلوغ احساس راحتی نمی‌کند و نشستن روی مبلمان ناراحت خوشایند نیست. همه‌ی اینها می‌توانند استرس برانگیز باشند و تمرکز و آرامش را بهم بزنند. کمبود نور طبیعی، عدم وجود المان‌های زنده یا سبز به طور کلی از شاخص‌های یک فضای داخلی ناسالم‌اند.

ارتباط روان ما با پیرامون ما

تاثیر محیط بر ما تنها فیزیکی نیست و می‌تواند بر خلق و خو و احساسات ما نیز اثر بگذارد. تمام المان‌های طراحی داخلی مانند رنگ، الگوها و بافت‌ها می‌توانند بر احساس بیولوژیکی و روانی ما اثر بگذارند زیرا مغز ما در مواجهه با محیطی که ساخته‌ایم هورمون‌هایی ترشح می‌کند. مثلا اگر فضایی را آرامشبخش تلقی کنیم بدن ما نیز هورمون‌هایی ترشح می‌کند که می‌توانند اضطراب‌مان را تسکین دهند. اگر وارد محیطی بسیار گرم و پویا شویم که پُر از نورهای روشن و رنگ‌های درخشان و زوایای تند است می‌توانیم هیجان زده شویم و حتی آدرنالین ترشح کنیم که باعث می‌شود بدن ما در وضعیت بسیار هوشیار قرار بگیرد. محیطی ممکن است تجربیات شخصی‌مان را برای‌مان زنده کند یا تاثیر فرهنگی روی ما بگذارد.

خانه‌ی شما چگونه می‌تواند مضطرب‌تان کند

شاخص‌های یک خانه‌ی سالم

نشانه‌های یک محیط خانگی سالم چیست؟ آشپزخانه‌ای که دستگاه تصفیه آب در آن دیده می‌شود خبر از اهمیت اعضای خانواده به کیفیت آب آشامیدنی می‌دهد. پنل‌های آکوستیک که روی سقف کار شده نشان دهنده‌ی به حداقل رساندن سروصدا و ایجاد محیطی بهتر برای ارتباط اعضای خانواده و لذت بردن از صرف غذا و درکنار هم بودن است. محیط منظم و بودن وسایل اضافی نشان می‌دهد می‌توانید انتظار داشته باشید هر چیزی سر جای خودش باشد. ریزه کاریهای فضای پخت و پز، فضای خواب و استراحت، فضای پذیرایی و ...، حرفهای زیاد برای گفتن دارند.

یک باشگاه خانگی کوچک

ورزش می‌تواند اضطراب را تسکین بدهد، بنابراین آیا می‌توانید باشگاه کوچکی در خانه درست کنید تا تشویق به تمرین و تحرک شوید؟ مطمئنا وجود چنین فضایی تاثیر مستقیم بر سلامت جسم و روح‌تان دارد. باشگاه خانگی شما باید به شما انگیزه بدهد و چه بهتر که رو به فضای سبز یا دست کم چشم اندازی زیبا و انگیزه بخش باشد. شما باید عاشق باشگاه خانگی‌تان باشید و احساس کنید در این محیط انرژی می‌گیرید. انتخاب دنج‌ترین قسمت خانه برای ورزش باعث می‌شود انگیزه‌تان کم شود و احتمالا آن را نادیده بگیرید. از نور غیرمستقیم برای باشگاه کوچک خانگی‌تان استفاده کنید تا وقتی تمرینات درازکشیده را انجام می‌دهید چشمان‌تان را آزار ندهد.

خانه‌ی شما چگونه می‌تواند مضطرب‌تان کند

از خانه‌تان، محل کار ِ استرس برانگیز نسازید

شکی وجود ندارد که در خانه کار کردن مزایای زیادی دارد اما باید هوشیارانه این کار را انجام دهید تا فضای خانه‌تان تبدیل به محیط کار نشود و استرس کار و شغل‌تان محیط خانه را نگیرد. با چند ترفند در طراحی می‌توانید این کار را انجام دهید. فضای خانگی کارتان را با چیزهایی که دوست دارید و حواس‌تان را هم پرت نمی‌کنند بسازید. این روزها حتی شرکت‌ها و محیط‌های سازمانی هم تا آخرین حد ممکن سعی می‌کنند فضای کار را گرم و راحت و دوستانه‌تر کنند، پس شما که در خانه کار می‌کنید باید راحت‌تر بتوانید این کار را انجام دهید. ببینید چه فضای خلاقیت‌ و کارآمدی‌تان را بیشتر می‌کند بدون اینکه استرسی به شما وارد کند.

محیط خانه با وسایل کوچکی و سالمی که استفاده می‌کنید سالم می‌شود

آشپزخانه معمولا دوست داشتنی‌ترین فضای خانه است که باید در آن احساس مطبوعی داشته باشید، پس چند گل و گیاه در آن بگذارید و به نور آن اهیمت بدهید. یک آشپزخانه‌ی زیبا درست کنید، جایی که به راحتی در آن آشپزی کنید و فضایی برای میزغذاخوری در نظر بگیرید. خانواده‌هایی که باهم آشپزی می‌کنند و دور هم غذا می‌خورند کمتر دچار اضافه وزن می‌شوند، عملکرد کاری‌شان بهتر است و کمتر در زندگی روزمره به دردسر می‌افتند.

خانه‌ی شما چگونه می‌تواند مضطرب‌تان کند
نگه داشتن گیاهان در فضای خانه نه تنها هوا را تصفیه می‌کند و به محیط شادابی می‌‌دهد. می‌توانید طبق سلیقه‌تان و متناسب با فضایی که دارید از انواع جورواجور گلها و گیاهان استفاده کنید. همچنین می‌توانید خودتان باغبانی کنید که علم ثابت کرده به میزان چشمگیری از کورتیزول‌تان کم کرده و حال‌تان را خوب می‌کند. قدرت بافت‌ها و پارچه‌ها را دست کم نگیرید. صحبت ما فراتر از بافت‌هایی چون پشم و ابریشم است؛ بافت‌هایی از طبیعت را به خانه‌تان بیاورید. افزودن پارچه‌های طبیعی و المان‌های سبز به فضا، واقعا ساده و بینهایت موثر بر روح و روان ماست.

اگر می‌خواهید فقط یک کار برای خانه‌تان انجام دهید، نورپردازیست

به نورپردازی خوب و مناسب خیلی اهمیت بدهید. یک نورپردازی درست، نگاه‌تان را تغییر خواهد داد و زندگی‌تان را جور دیگری خواهد کرد. بزرگترین اشتباهی که در دکوراسیون می‌توانید مرتکب شوید، دست کم گرفتن اثر نورپردازی در فضای داخلی است. وقتی وارد محیطی می‌شوید و احساس خوبی به شما می‌دهد، به احتمال زیاد نورپردازی عامل این احساس خوب است. یک نورپرازی مناسب حتی می‌تواند کوچک‌ترین فضاها و ساده‌ترین وسایل را زیبا و دوست داشتنی جلوه بدهد. نور می‌تواند به شما احساس سرزنده‌گی و انرژی بدهد اما می‌تواند ساکت و منزوی‌تان هم بکند. اگر نورپردازی فضای خانه احساسی غیر از آنچه نیاز دارید ایجاد کند حتی ممکن است مانع شود بدن‌تان به طور طبیعی احساس خواب آلودگی یا هوشیاری کند.
برای ایجاد فضایی نیروبخش و آرامشبخش از نورپردازی با رنگ‌های گرم استفاده کرده و از غروب خورشید الهام بگیرید که درخشش آن پراکنده‌تر است و عملکردی مبهم‌تر و کم سوتر و در نتیجه اثری آرامشبخش‌تر دارد. این نوع نورپردازی برای یک محیط کاری که نیاز به خلاقیت و کارآمدی وجود دارد مناسب نیست.

محیط‌تان را شلوغ نکنید

اتاقی که جادار است حس خوبی می‌دهد. چند نکته به شما توصی می‌کنیم که چگونه دکوراسیونی باز و جادار داشته باشید.

  • محیط را تا جایی که ممکن است روشن و پرنور نگه دارید، دیوارها رنگ‌های روشن داشته باشند تا نور طبیعی را بازتاب بدهند.
  • از سطوح انعکاسی مانند آینه برای گسترده‌تر نشان دادن فضا استفاده کنید.
  • خرده ریزهای‌تان را در کمد و گنجه و ... بگذارید. سطوحی که چیزهای کمتری برای نمایش دادن دارند از پیچیدگی‌های بصری کم می‌کنند و احساس باز بودن فضا به شما می‌دهند.
  • برای کف اتاق از رنگ‌ها با تناژ ملایم استفاده کنید. رنگ تیره برای کف اتاق از لحاظ بصری از گستردگی فضا کم می‌کند و احساس کوچک‌تر بودن فضا از میزان واقعی آن را به شما خواهد داد.
  • اگر امکان دارد ارتفاع سقف را بیشتر کنید. هر چه سقف بلندتر باشد احساس می‌کنید فضای‌تان بیشتر است.

خانه‌ی شما چگونه می‌تواند مضطرب‌تان کند

خانه‌ی شما قلب شماست

خانه‌ی شما مثل بدن شماست، قلب و جان شماست؛ باید از آن مراقبت کنید تا از طعم سلامتی را بچشید و لذت ببرید. افرادی که برای محیط خانه‌ی خود هزینه و وقت صرف می‌کنند حس مطبوعی از رضایت و غرور دارند و میزان شادی و اعتماد بنفس‌شان بیشتر است. پژوهش‌ها نشن می‌دهند اگر در خانه‌ای شلوغ و بهم ریخته با وسایل کهنه و نامتناسب زندگی کنید، احساس افسردگی و استرس خواهید داشت. پس یک محیط و دکوراسیون سالم و شاداب نه تنها چشمان‌تان را می‌نوازد بلکه با احساس آرامش و امنیت و لذتی که به شما می‌دهد برای سلامت جسم و روح‌تان نیز خوب است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1397/09/26
منظورت دقیقا کجاس اینجا مردم واسه الونک خدا تومن میدن کاری ب سالم و ناسالمش ندارن تازه اگر بتونن تهیه کنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو