آشتیانی: تعلیق فوتبال ایران، دروغ بزرگ است
۸۰۷۰۰۰
۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
۵۷۲۲
مدیرعامل اسبق استقلال گفت: استقلال و پرسپولیس در دوره سعیدلو ۲ سال غیرقانونی اداره شدند.

خبر ورزشی: مدیرعامل اسبق استقلال تأکید دارد یکی از دلایل اتفاقات چالشی در هیئت‌مدیره این باشگاه، انتخاب و چیدمان اشتباهی بود که در گزینش افراد صورت گرفت. رویه‌ای که نباید در دوره جدید انتخابات رخ بدهد. با هم حرف‌های امیررضا واعظی‌آشتیانی را مرور می‌کنیم:

*استقلال و پرسپولیس در دوره ریاست آقای سعیدلو بر سازمان تربیت بدنی ۲ سال با سیستم سرپرستی موقت اداره شدند که کاملاً غیرقانونی بود، ولی متأسفانه ارگان‌های نظارتی به آن ورود نکردند.

*طبق قانون تجارت، اعضای باقی‌مانده هیئت‌مدیره استقلال باید برای تشکیل مجمع و انتخاب هیئت‌مدیره جدید درخواست کتبی بدهند تا کار روال عادی و قانونی خود را طی کند.

*برخلاف آن‌هایی که می‌گویند روال استقلال و پرسپولیس بدون هیئت‌مدیره بهتر جلو می‌رود، من معتقدم اتفاقاً اگر انتخابات درست باشد، هیئت‌مدیره قبلی هم می‌تواند کمک‌حال باشد. نمونه بارز آن ۲ سال مدیریت خود من در استقلال که کوچک‌ترین مشکلی در هیئت‌مدیره نداشتیم و دوستان واقعاً کمک‌حالمان بودند.

*انتخاب اعضای هیئت‌مدیره در هر ارگان و شرکتی باید درست باشد. الان شما هیئت‌مدیره پرسپولیس را ببینید، انتخاب درست این افراد باعث شده باشگاه هیچ چالشی در عرصه فوق نداشته باشد، ولی در استقلال طی سال‌های اخیر بار‌ها شاهد مصاحبه‌های جنجالی اعضای هیئت‌مدیره و چالش درست کردن آن‌ها برای مجمع بودیم. اتفاقی که در صورت تداوم انتخابات اشتباه هیئت‌مدیره دوباره تکرار خواهد شد.

*اینکه مدیران جدید انتخاب شده برای استقلال، اقتصادی باشند یا سیاسی و ورزشی مهم نیست بلکه مهم، کارایی و کلان‌نگری منتخبان است.

*تعلیق فوتبال ایران به خاطر جدایی احتمالی مدیران کنونی یک توهم و دروغ بزرگ است. در تمام دنیا به قوانین داخلی هر کشوری احترام می‌گذارند و فیفا هم همین خط مشی را دارد. در همین ایران، ما استانداران و معاونان وزیرانی داشتیم که خیلی محترمانه کنار رفتند تا مملکت به چالش نیفتد، ولی بعضی آقایان برای ماندن هر کاری می‌کنند.

*اینکه عده‌ای می‌گویند به قانون تمکین می‌کنیم و ادعای قانونمداری می‌کنند، دروغ است. دل بعضی از آقایان برای جایگاه خودشان می‌تپد نه برای مملکت. اگر دل‌شان برای مملکت می‌تپید، می‌توانستند با استفاده از راهکار‌های قانونی استعفا داده و راه را برای تشکیل مجمع فوق‌العاده هموار کنند، ولی هرگز چنین کاری نکردند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Germany
21:46 - 1397/09/20
الحق که حرف ایشان درست است.عیال بنده معلم بازنشسته است که درسال ۸۵با۴۷سال سن بازنشست شد.اونوقت شیفتگان با۴۷ سال و۷۰سال سن کنارنمیروند.
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1397/09/20
تاج وکفاشیان عین کنه به پستهاشون چسپیدن بخاطر پوله بیشتر
Germany
22:19 - 1397/09/20
تاج چسبیده به صندلی نمیخاد بره اینکه کاملا آشکاره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج