۱۰ هزار نوزاد هر سال به علت نارسایی می‌میرند
۸۰۷۲۰۸
۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
۴۲۸۳ 
رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت گفت: به ازای هر هزار تولد 8.27 نوزاد به دلیل فقر اقتصادی در کشور می میرند و با توجه به تولد سالانه حدود یک میلیون و 400 نوزاد هر سال بیش از 10 هزار نوزاد به این علت از بین می روند.

رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت گفت: به ازای هر هزار تولد 8.27 نوزاد به دلیل فقر اقتصادی در کشور می میرند و با توجه به تولد سالانه حدود یک میلیون و 400 نوزاد هر سال بیش از 10 هزار نوزاد به این علت از بین می روند.

محمد حیدری افزود: استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه و کرمان دارای بیشترین مرگ نوزادان هستند. در این استانها به دلیل پایین بودن سطح سواد سلامت، فقر اقتصادی و عدم مراقبت های دوران بارداری نوزادان هنگام تولد می میرند.

حیدری ادامه داد: در هر منطقه ای از کشور که فقر اقتصادی وجود دارد، مرگ نوزادان نیز بیشتر اتفاق می افتد و بیشترین علت مرگ آنها، نارسایی جنین است.

وی با بیان اینکه سلامت مادر و نوزاد یکی از اولویت های حوزه سلامت وزارت بهداشت، است، تصریح کرد: با اجرای برنامه های مختلف از جمله شناسایی مشکلات مادران باردار و برگزاری کارگاه بهبود کیفیت سعی داریم در مناطق مختلف از جمله مناطق محروم در جهت کاهش میزان مرگ نوزادان، تلاش کنیم.

حیدری ادامه دارد: ارتقا کیفیت خدمات سلامت به مادران و نوزادان و بازنگری دستورالعمل ها از اقدامهای مهم و ضروری در بهبود شاخص های حیاتی ملی است و سعی داریم با بررسی عملکرد گروه نوزادان و ارائه راهکارهای مناسب جهت بهبود سلامت آنها خدمات ارائه شود.

رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کارگاه بهبود کیفیت برنامه ای است که در مناطق محروم برای پیشگیری از مرگ نوزادان و ارتقای شاخص سلامت آنان از سوی وزارت بهداشت در حال انجام است تا بتوانیم با اقدامات بهداشت عمومی مادران باردار و کیفیت ارائه خدمات، سلامت نوزادان محقق شود.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اجرای طرح تحول سلامت 700 تخت NICU جدید در کشور معادل یک سوم تخت های قبلی تخت جدید راه اندازی شد که در کاهش مرگ نوزادان موثر است.

در دولت تدبیر و امید سلامت در اولویت کاری قرار گرفت، سال گذشته، تعداد موالید 60 هزار مورد افزایش و تعداد مرگ و میر 72 هزار مورد کاهش یافت که نشان دهنده موفقیت نظام سلامت است، بیمه شدن رایگان 11 میلیون نفر از مرد، و افزایش 27درصدی مراجعه افراد نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) به مراکز بهداشتی و درمانی نیز از دستاوردهای جدید در این حوزه است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1397/09/21
این فقط آمار فقر اقتصادی که داره با این اوضاع اقتصادی بیشتر هم میشه فقر بهداشت فقر فرهنگی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج