خاطره مصلحی از دیدار با ولیعهد سعودی
۸۰۷۵۲۵
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
۷۹۲۶ 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطره ای از دیدار با ولیعهد سعودی تعریف کرد.

خبرگزاری تسنیم: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطره ای از دیدار با ولیعهد سعودی تعریف کرد.

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در همایش بصیرتی «چهل سال افتخار» اظهار داشت: بسیاری از افراد با توجه به آموزه‌های قرآنی بر این باورند که هر اقدامی پس از چهل سال به رشد و تکامل خود دست یافته است، اما برخلاف تفکر عمده مردم، چهل سال برای انقلاب هنوز ابتدای کار به حساب می‌آید، تازه هنوز دوره ابتدایی کار می‌گذرد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته با تعداد اندک از عهده مبارزات با دشمنان بر می‌آمدیم و قطعاً در حال حاضر نیز باید همین روند ادامه داشته باشد اظهار داشت: زمانی در دیداری که با ولیعهد عربستان داشتم، با سه سوال راه او را برای دفاع از خود بستم، از وی پرسیدم که همین صدامی که شما از او حمایت می‌کردید در حال حاضر کجاست؟ متقابلاً جمهوری اسلامی کجاست و در چه وضعیتی قرار دارد؟

مصلحی خاطرنشان کرد: سوال دیگری که از او پرسیدم با این موضوع بود که صدام با پول چه کسانی ساقط شد؟ وی پس از پذیرش قطعنامه به کویت حمله کرده و قرار بر مبارزه با عربستان شد، سوال سوم این بود که امروز عراق کدام طرف است؟ طرف شما یا جمهوری اسلامی؟

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بیان کرد: مباحث مختلفی در ارتباط با سوریه شکل گرفت، برخی هنوز قصد برقراری صلح با عربستان را داشته و دارند در حالی که از دشمنی عربستان با انقلاب اسلامی گویا مطلع نیستند، عربستان با صهیونیست‌ها توافق‌نامه دارد، عده‌ای هنوز اصرار بر برقراری ارتباط با عربستان دارند و هرچه دشمنی آنها با انقلاب اسلامی ثابت می‌شود دست از صلح‌جویی با عربستان برنمی‌دارند. عربستان به اقرار خودشان در دوره جنگ تحمیلی با همه هستی خود به صدام کمک رساندند، 40 میلیارد دلار از سوی عربستان به صدام کمک شد.

مصلحی ادامه داد: بسیاری از کشورها مانند کشورهای حاشیه خلیج فارس، آمریکا، کشورهای اروپایی، شوروی و نظایر این مناطق بالغ بر 70 میلیارد دلار به صدام کمک رساندند که 40 میلیارد از آن را عربستان کمک رسانده بود، ایران تنها با صدام مبارزه کرد اما صدام نیرویی در کل دنیا به پشتوانه خود داشت.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا ادامه داد: با جستجوی کلمه «آمریکای در حال فروپاشی» مقالات بسیاری توسط هیئت علمی‌های دانشگاه‌های آمریکا به دست می‌آید، در تمامی مباحث اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظایر این موارد آمریکا رو به افول است، صحبت‌های یک سال گذشته ترامپ عمق فروپاشی را مشخص می‌کند.آمریکا قصد از بین بردن ظرفیت‌های داخلی ما را با استفاده از تحریم دارد، اوباما در گذشته و ترامپ در حال حاضر ادعا دارند که با تحریم‌ها، ایران به زانو در آمده است.

مصلحی خاطرنشان کرد: در صورت تأثیرگذاری تحریم‌ها، نباید خیابان‌ها مملو از ماشین‌های آخرین سیستم باشد، تحریم‌ها به طور کلی 20 درصد بر وضعیت اقتصاد تأثیر دارد، برخی از ماشین‌های مورد استفاده برخی شهروندان بالای 12 میلیارد تومان است، صاحبان این خودروها قیمت این ماشین‌ها را با ریال پرداخت نمی‌کنند.این ماشین‌ها چطور وارد شده است؟ در یک ماه گذشته خبری جالب با موضوع قاچاق بالغ بر 6 هزار ماشین به داخل کشور در سلفچگان رسید، باید در جواب گفت این تعداد چگونه وارد شده است؟ اگر تحریم هستیم این خودروها چگونه وارد می‌شوند؟

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا ‌بیان کرد: چرا هزینه‌ها به طرف مواد اولیه سمت و سو نمی‌گیرند تا کارخانه‌داران و کارگران از لحاظ اشتغال دچار مشکل نشوند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که ظرفیت‌ها از بین رفته است، دشمن نیز به دنبال تحقق این امر است.چهارمین چارچوب دشمن، پیوند زدن مشکلات معیشتی مردم به جهت‌گیری‌های سیاست خارجی نظام است، دشمنان قصد دارند ذهن مردم را به سمت و سویی دیگر ببرند، پنجمین مورد نیز ایجاد این باور برای مردم است که برای حل مشکلات اقتصادی باید سیاست‌های اصولی خارجی را تغییر داد.

وی خاطرنشان کرد: برجام و FATF از کجا آمدند؟ دشمنان خوب می‌دانند که چه کاری انجام می‌دهند، آمریکا اعلام کرد که برجام درست شود، 20 درصد از مشکلات برطرف می‌شود، در حال حاضر این حرف را برای FATF هم می‌زنند، پاسخگوی مسائل به وجود آمده در این راستا کیست؟براساس فرموده مقام معظم رهبری، باید تاریخ را مورد مطالعه قرار دهیم و از آن بهره‌برداری کنیم اما نباید الگوها مجدداً تکرار شوند، با ظهور امام زمان(عج) قسط و عدل برقرار می‌شود اما جنگ هنوز وجود دارد.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا‌ ادامه داد: در حال حاضر شخصیت‌های انقلابی ریزش پیدا کردند، در گذشته افراد در برابر کوچک‌ترین حرکات آمریکا و انگلیس واکنش‌های تندی نشان می‌دادند اما در حال حاضر فقط سر تکان می‌دهند، زیرشاخه سوم نفوذ، سرمایه‌گذاری است، دشمن بر روی افرادی تا 40 سال سرمایه‌گذاری می‌کند تا به مقصد برسد و عجله هم ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
France
11:26 - 1397/09/22
روسیه هم مثل عربستان هست چرا با روسیه برادریم
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1397/09/22
عراق تا دیروز دشمن بود ولی امروز بابت عراق شهید میدیم ، فردا معلوم نیست چه اتفاقی می افته ، خلاصه اینکه ....نه دشمنان ما دائمی هستند و نه دوستان ما ، مصلحت اندیشی شما یعنی ......« باداباد »
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/09/22
عراق تمام زن وبچهامان به اسرات برد
بیچارمان کرد.
روسیه همیشه نامردبوده
شماها دیرمتوجع خواهید شد.
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1397/09/22
در طول تاریخ روسیه بیشتر به ایران ضریه زده یا امریکا
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1397/09/23
تز نظر شماها جنگ تا صبح قیامت هست وتمامی ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج