سازوکار ویژه برای قانون منع اشتغال بازنشستگان
۸۰۷۵۵۰
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
۲۶۴۰ 
نماینده مردم گلپایگان در مجلس گفت: راهبرد قانون منع به کارگیری بازنشستگان مانند گذشته خواهد بود با این تفاوت که برای بازنشستگانی که جایگزینی ندارند سازوکار ویژه ای دیده خواهد شد.

ایسنا نوشت: نماینده مردم گلپایگان در مجلس گفت: راهبرد قانون منع به کارگیری بازنشستگان مانند گذشته خواهد بود با این تفاوت که برای بازنشستگانی که جایگزینی ندارند سازوکار ویژه ای دیده خواهد شد.

علی بختیار با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص قانون منع به کار گیری بازنشستگان بیان کرد: از آنجایی که مجلس تشخیص داد بدنه اجرایی کشور دچار لختی و کم تحرکی شده، برای اینکه بتواند تحرکی در این بخش ایجاد کند به سمت تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان رفت.

وی اظهار کرد: برای اینکه شاهد اتخاذ تصمیماتی خلاقانه و شجاعانه در کشور باشیم باید از مدیرانی جوان استفاده کنیم که این یک اصل علمی پذیرفته شده است. در همه جای دنیا از جوانان برای تحرک بخشی در سیستم اجرایی کشور استفاده می شود.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس ادامه داد: مجلس این قانون را برای جلوگیری از حضور بازنشستگان در بدنه مدیریتی کشور تصویب کرد و تا جایی که امکان داشت سعی کردیم یک قانون جامع وکامل تصویب شود.

بختیار در ادامه تصریح کرد: از آنجا که مجلس احساس کرد در بعضی از مناصب ضرورتی برای حضور بازنشستگان متخصص و با تجربه وجود دارد، اذن مقام معظم رهبری را در این موارد در قانون گنجاند. البته رئیس مجلس دستور داده مرکز پژوهشها برای بازنگری در قانون تصویب شده کار پژوهشی انجام دهد تا اصلاحات لازم انجام شود. راهبرد قانون مانند قبل خواهد بود، اما هدف از بازنگری در نظر گرفتن نقطه نظرهای مقام معظم رهبری در قانون است. شاید لازم نباشد برای گرفتن اذن برای ادامه خدمت به رهبری مراجعه شود و مجلس یک راهکار قانونی برای این موضع ایجاد خواهد کرد.

بختیار افزود: در دنیا از بازنشستگانی که دارای تخصص لازم هستند به عنوان مشاور استفاده می شود. ما نیز باید از نیروهایی که دارای پختگی هستند استفاده کنیم و تجارب آنها را به حلقه مدیریتی جوان منتقل کنیم، اما بازنشستگان نباید به عنوان مدیر در جایگاه اداری و اجرایی کشور مشغول باشند.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1397/09/22
پس یعنی قانون منع بکارگیری بازنشستگان کشک هیچ ارگانی از این قانون تبعیت نمیکند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
متاسفانه برخی از مسئولان نهادها و مراکز به بهانه اصلاح قانون بازنشستگی یار وقال های خودشان رانگه داشته اند وبا این عمل فاتحه قانون مداری در کشورمان را می خوانند امید است نمایندگان محترم مجلس و مراکز نظارتی به این امر توجه کنند.تا این قانون بیش ازپیش لوث نشود.
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
میدونی برای بررسی و کار کارشناسی و تصویب چقدر مجلس وقت گذاشته و اطلاع دارید هزینه هر ساعت کار مجلس چند میلیون تومان است که بقول شما الان این قانون شده کشک واقعا"جای تاسف داره پول مردم چگونه تلف میشود
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/09/22
قانون باید در بر گیرنده عموم باشد تبصره ای که افراد را از شمول قانون جدا کند خدشه به قانون وارد می کند الان عده زیادی چه در شرکت های تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و بخش خصوصی و چه در شرکت های خصو لتی قانون را دور می زنن
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/09/22
سلام وقتی وکلای مردم قانونی تصویب میکنندقبلا بلیدکارشناسی شودوهمه جوانب آنرا درنظربگیرتدتامجددا وقت مجلس گرفته نشودوهزینه برای کشورنداشته باشه .موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/09/22
به هر حال اینها حاضر نیستند به هیچ وجه کنار برند مجلس هم خوب بلده قانون را دور بزنه به هر نهو اینها باید نظراتشون را اعمال کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
بهر‌حال بازهم اینگونه عملکردهای مسئولان بنفع افرادی تمام میشود که سالیان سال جا خوش کرده اند و راههای فرار از قانون را هم خوب می دانند وبه ریش و سبیل قانون و قانون مدارها می خندند .و میگویند بازنشستگی چه صیغه ایه؟!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج