بازماندگی از تحصیل ۹۶ هزار کودک ایرانی
۸۰۹۰۶۵
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
۴۲۹۴ 
مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه از اعلام نتایج برنامه وزارت رفاه برای شناسایی علل بازماندگی از تحصیل کودکان شش تا ۱۱ ساله تا ۱۵ روز آینده خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه از اعلام نتایج برنامه وزارت رفاه برای شناسایی علل بازماندگی از تحصیل کودکان شش تا ۱۱ ساله تا ۱۵ روز آینده خبر داد.

احمدرضا پرنده، با اشاره به برنامه وزارت رفاه برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و شناسایی علل بازماندگی آنها اظهار کرد: فهرست ۹۶ هزار و ۲۷۳ کودک بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی و در گروه سنی شش تا ۱۱ ساله تهیه شد و از سوی وزارت رفاه برای تمام خانواده‌ها پیامک فرستادیم و از آنها خواستیم علت نرفتن فرزندشان به مدرسه را در قالب همان پیامک اعلام کنند.

وی افزود: همه جامعه هدف به پیامک‌های ما پاسخ ندادند. به همین علت ۱۰۰ اپراتور را از یک مرکز تماس تلفنی بکار گرفتیم تا با تک تک خانواده‌ها تماس بگیرند و اطلاعات دریافتی را تطبیق دهند. در این تماس‌ها دلایل خوداظهاری خانواده‌ها برای نرفتن فرزندشان را مجدد سوال می‌کنیم.

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه با بیان اینکه طی هفته های آتی و احتمالا تا ۱۵ روز آینده نتیجه تماس و علل بازماندگی این ۹۶ هزار کودک را استخراج می‌کنیم گفت: بر حسب نوع مشکل و علل استخراج شده از ظرفیت‌های کشور استفاده می کنیم تا با هماهنگی آموزش و پرورش بتوانیم کودکان را به مدرسه برگردانیم.

پرنده ادامه داد: اکنون اقدام ویژه‌ای برای شناسایی علل بازماندگی از تحصیل در دست انجام است. در ادامه راه از کمک خیرین و سایر نهادهای مربوط برای بازگشت به مدرسه استفاده خواهیم کرد.

به گفته وی از ۹۶هزار کودک بازمانده سال ۹۶-۹۷ ، استانهای سیستان بلوچستان، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، کرمان، فارس، و آذربایجان غربی بیشترین تعداد بازماندگی از تحصیل را داشته‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1397/09/26
راحت همونا هسن تو ایران درس خوندن = با هدر دادن عمر و سرمایه
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1397/09/26
با این هزینه های عجیب مدارس منم می‌خوام بچه ها رو بفرستم سر کار
دولت محترم کلاهشو بندازه بالاتر
چند سال دیگه اکابر دوباره باس راه اندازی شه
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1397/09/26
عیب نداربودجه ومنابع شغل ایران وایرانی برای حدود۲۰ملیون افغانی مهاجر بالا۳۰۰سال مملکت بدین به برادان افغانی وچراغی که به خانه رواس به افغانهارواترخاک عالم توسرتون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج