انتقاد آرمین از مواضع انتخاباتی حجاریان و خاتمی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۰۹۳۷۴
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰
۴۷۸۴
محسن آرمین از همراهی خود با نظر نبوی در مقابل دیدگاه‌های حجاریان و خاتمی سخن گفت.

خبرگزاری ایرنا: ماندن در انتخابات یا خروج از آن بحث زود هنگام انتخاباتی یکی از دوگانه‌های جدی مطرح شده در اردوگاه اصلاح‌طلبی است.

طی روزهای گذشته چهره‌های اصلاح‌طلبی چون سعید حجاریان و محمدرضا خاتمی دیدگاه‌هایی را درباره آینده اصلاحات مطرح کردند که از فحوای آن اینگونه بر می‌آید که اصلاح‌طلبان باید استقلال خود را از دیگر جریان‌های سیاسی کشور حفظ کنند حتی اگر به قیمت حضور نیافتن در انتخابات در مواجهه با تأیید نشدن صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب باشد.

پس از آن بود که بهزاد نبوی گزاره اتحاد دوباره اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه رو در برابر تندروها در انتخابات مجلس دوازدهم و ریاست جمهوری 1400 را مطرح کرد. دیدگاهی که متوجه نگرانی از غلبه تندروها و آسیب این اتفاق برای کشور، ملت و اصل نظام است.

محسن آرمین نیز از همراهی خود با نظر نبوی در مقابل دیدگاه‌های حجاریان و خاتمی سخن گفت. هرچند این گزاره را انکار نکرد که ممکن است آن فعالان اصلاح‌طلب مواضع خود را در قالب هشداری در موضوع رد صلاحیت‌ها مطرح کرده باشند و گفت که باید تمام تلاش‌ها معطوف به فراهم آوردن شرایط لازم برای برگزاری انتخاباتی واقعی و دارای حداقل استانداردهای لازم باشد.

با این حال با تأکید بر این تعریف که «راهبرد اصلاحی به معنای تلاش برای اصلاح امور و تصحیح انحراف‌ها از طرق مسالمت آمیز، قانونی و طبعاً به نحو تدریجی است» و این راهبرد باید در هر دو عرصه سیاست و قدرت و عرصه اجتماع پیگیری شود، گفت: «به گمانم در حال حاضر باید تمام تلاش‌های اصلاح‌طلبان معطوف به فراهم آوردن شرایط لازم برای برگزاری یک انتخابات واقعی و دارای حداقل استانداردهای لازم باشد و حساسیت جامعه را نسبت به ضرورت تداوم و استمرار راهبرد اصلاحی و اهمیت انتخابات و نقش آن در این مسیر تقویت کنند». آرمین در تکمیل این نظر افزود: «در شرایط کنونی که اصلاحات هدف حملات دو جریان افراطی داخل و خشونت طلب خارج کشور قرار دارد، تقویت امید جامعه به نتیجه بخش بودن راهبرد اصلاحی به مثابه تنها راهبرد ممکن و مفید یک وظیفه مبرم است».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه به دیگر نقطه اختلافی میان گرایش‌های اصلاح‌طلبی نیز پرداخت. وی با بیان این که در شرایطی که بخشی از اصلاح‌طلبان مدعی آن هستند که چون روحانی از شعارهای خود عدول کرده است پس عهد اصلاح‌طلبان با دولت اعتدال نیز شکسته است، شکل‌بندی نیروهای سیاسی کشور را حوال دو محور اعتدال و افراط تصویر کرد و با این پیش‌بینی که «در غیاب حضور مؤثر اصلاح‌طلبان در انتخابات احتمال اینکه افراطیون نتیجه انتخابات را به نفع خود تمام کنند بسیار زیاد است»، گفت: «در این حالت دولت دوازدهم دو سال خیلی سختی را در پیش روخواهد داشت.

آقای روحانی در دور دوم ریاست جمهوری از پیگیری برخی از وعده‌های خود تنازل کرد و به همین سبب مورد انتقاد حامیان خود قرار گرفته است. در چنین حالت مفروضی ایشان به تنازل‌های بسیار بیشتری از آن چه تاکنون داشته است ناگزیر خواهد شد. این روند تا انصراف کامل از برنامه‌ها و حتی تغییر ترکیب همکاران وی در دولت پیش خواهد رفت».

پیش‌بینی ای که نشان می‌داد آرمین تا چه حد ایده پا پس کشیدن اصلاح‌طلبان از حضور در انتخابات آتی را مضر و مخرب می‌داند. نظری که نشان از تفاوت دیدگاه بین چهر‌های برجسته دو حزب منحل شده اصلاح‌طلب درباره آینده پیش روی آنها دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر