برخورد با استفاده از ذرت دامی در مواد خوراکی
۸۰۹۹۴۴
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
۳۷۳۸
مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از بازرسی فوق‌العاده تمامی واحدهایی که در تولید فرآورده‌های خود از ذرت استفاده می‌کنند خبر داد و گفت: در صورت اثبات هرگونه عدم انطباق با مفاد قانونی با متخلفان وفق مقررات برخورد می‌شود.

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از بازرسی فوق‌العاده تمامی واحدهایی که در تولید فرآورده‌های خود از ذرت استفاده می‌کنند خبر داد و گفت: در صورت اثبات هرگونه عدم انطباق با مفاد قانونی با متخلفان وفق مقررات برخورد می‌شود.

وحید مفید با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال استفاده از "ذرت دامی" در فراورده‌های غذایی اظهار کرد: با توجه به مواد 9 و 16 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و همچنین دستورالعمل‌های اجرایی صدور پروانه‌های بهداشتی و کارگاهی، درج جمله "کلیه موارد اولیه مصرفی باید از مراکز و مؤسساتی که دارای پروانه ساخت معتبر یا پروانه بهداشتی ورود از وزارت بهداشت یا سازمان غذا و دارو باشند، تهیه شود" بر روی محصولات غذایی ضروری است.

وی افزود: ظرف مدت حداکثر 15 روز از تاریخ صدور این ابلاغیه نسبت به بازرسی فوق‌العاده از تمامی کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی تحت نظارت که از ذرت در تولید فرآورده‌های خود استفاده می‌کنند، بازرسی خواهد شد.

مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: بر این مبنا، گزارشی از وضعیت انطباق ذرت مصرفی توسط کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی با استانداردهای ملی 10690 و 5925 طی یک سال گذشته به همراه هرگونه مکاتبات و اقدامات قانونی صورت گرفته در این زمینه حداکثر تا 15 دی‌ ماه به این اداره کل ارسال خواهد شد و پس از بررسی، در صورت مشاهده هرگونه موارد عدم انطباق در واحدهای تولیدی و صنعتی به استناد مفاد قانونی و مطابق ضوابط مربوطه اقدامات قانونی انجام خواهد گرفت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
France
14:18 - 1397/09/28
توی کارخانه ها که معلومه جمع کردند آثار تخلف را تا الان ، از محصولات توی بازار با تاریخ ماههای گذشته باید نمونه برداری بشه
ضمن اینکه برخورد باید قضایی باشه و مدیر کارخانه پاسخگوی قاضی و مردم باشه
نه چند روز تعلیق دو خط تولید ، این برخوردهای صوری بیشتر نمک روی زخم پاشیدنه
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/09/28
احتمالا حکم هاشان مثل حکم های کمیته ان ضباطی برای تیم نورچشمی اش است !؟
که اگه آدم هم بکشه دومیلیون جریمه باامکان اعتراض ونصف شدن ویاابطال اون است.
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1397/09/28
پس ناظران صنایع غذایی کجایند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج