تعطیلات، پاداش مادی یک ماه روزه داری
۸۱۱۶
۰۷ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۳
۲۱۲۲۷
علی مطهری: ما یک کشور ایدئولوژیک هستیم
علی مطهری برخلاف احمد توکلی موافقت جانانه​ای با لایحه افزایش تعطیلات عید فطر کرد و آن را گامی در راستای توجه به ارزش​های اسلامی کشور خواند.
این نماینده تهران از لزوم بزرگداشت اعیاد اسلامی و هماهنگی با کشورهای اسلامی در این زمینه سخن گفت و افزود: متاسفانه در ایران، اعیاد اسلامی کمرنگ برگزار می​شود. در حین احترام به آرای توکلی، باید بگویم که نباید صرفا نگاه اقتصادی به موضوع داشت. البته آن لطمه اقتصادی مد نظر ایشان هم  قابل رفع است.

وی افزود: سیاست رژیم طاغوت این بود که اعیاد ملی پررنگ برگزار شده و اعیاد مذهبی کمرنگ باشد. من هم قبول دارم که بزرگداشت مذهبی صرفا با تعطیلات، محیا نمی شود و در برخی موارد اگر در اعیاد مدارس و ادارات باز باشند بهتر می​توان به جشن و شادی پرداخت. اما بعد از سی روز ریاضت دینی لازم است که مومنین به فراقت بپردازند. نوجوانی که 30 روز در روزهای بلند مرداد روزه دار بوده، باید بخشی از پاداش مادی خود را در تعطیلات عیدفطر دریافت کند.

به گفته مطهری، جدی نگرفتن اعیاد اسلامی سبب شد که اکثر شادی​ها به مناسبات ملی تخصیص یابد و مناسبات مذهبی صرفا مظهر عذاداری تلقی شود. در حالیکه در کنار اهمیت به عذاداری​ها باید به اعیاد هم پرداخته شود تا از اسلام چهره​ای عبوس به نمایش گذاشته نشود. باید بخشی از طراوت جوانان در اعیاد مذهبی جلوه گر شود.

وی با بیان اینکه تعطیلات در ایران زیاد نیست، گفت این تعطیلات در ایران به دلیل آن است که ما یک کشور ایدئولوژیک هستیم.

مطهری با تاکید بر لزوم ساماندهی تعطیلات کشور و تاکید رهبری در این زمینه گفت: من پیشنهاد حذف چند روز از تعطیلات کشور را ارائه داده​ام. اما لازم است فعلا تعطیلات عیدفطر را سامان دهیم تا بعد.

منبع: خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج