آمار قربانیان سونامی اندونزی؛ ۲۸۰ نفر
۸۱۱۶۴۶
۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
۵۴۲۱
دولت اندونزی اعلام کرد که شمار کشته شدگان سونامی بامداد یکشنبه در این کشور از 280 تن گذشته و تعداد زخمی ها به بیش از یکهزار نفر رسیده است.

خبرگزاری ایرنا: دولت اندونزی اعلام کرد که شمار کشته شدگان سونامی بامداد یکشنبه در این کشور از 280 تن گذشته و تعداد زخمی ها به بیش از یکهزار نفر رسیده است.

«سوتوپو پورو نوگروهو» رئیس سازمان بلایای اندونزی اعلام کرد که شمار کشته شدگان سونامی در این کشور به بیش 281 تن رسیده است.

سونامی بامداد یکشنبه در تنگه سوندا که سواحل غربی جاوا و سواحل جنوبی سوماترا دو جزیره تشکیل دهنده اندونزی را در نوردید، همچنین به گفته نوگروهو تاکنون 1016 زخمی برجاگذاشته است.

هنوز از سرنوشت دست کم 57 نفر خبری نیست و گروه های امداد و نجات به دنبال اجساد قربانیان این سونامی هستند که بدون هیچ هشدار قبلی روی داد.

همچنین منابع خبری گزارش دادند که اندونزی درپی هشدار زمین شناسان ، دو روز پس از وقوع سونامی هولناک تنگه 'سوندا 'درسواحل غربی، میان جزایر سوماترا و جاوه ، برای مقابله احتمالی با سونامی سهمگین دیگری درهمین مکان به حالت آماده باش درآمده است.

امواج سونامی در تنگه سوماترا روز شنبه به علت فعالیت کوه آتشفشانی آناک کراکاتائو Anak Krakatau بوقوع پیوست و به علت این که این فعالیت تداوم یافته و بیشتر شده کارشناسان زیست محیطی هشدار دادند که احتمالا سونامی دیگری دراین منطقه بزودی رخ می دهد.

براین اساس بیشترین خسارات و تلفات در استان کوچک بانتن واقع در جزیره جاوه در غرب تنگه سوندا رخ داده که گروههای امدادگر در حال فعالیت شبانه روزی در این منطقه هستند. تنگه سوندا میان دو جزیره جاوه و سوماترا در شرق و غرب اندونزی و محل تلاقی جاوه در اقیانوس آرام به اقیانوس هند است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج