رفتار مشکوک صرافان و دلالان در بازار ارز
۸۱۱۹۳۰
۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۵
۱۷۳۳۲
در حالیکه قیمت دلار چند روزی است در کانال ۱۰ هزار تومان دوام آورده است، دلالان و برخی صرافان بازار ارز رفتاری مشکوک و غیرمنطقی را در پیش گرفته‌اند.

خبرآنلاین: این روزها معامله ارز در بازار با کندی قابل توجهی روبر شده است. بسیاری از صرافان در ساعات میانی روز نیز با استناد به اینکه قیمت معلوم نیست از فروش ارز خودداری می کنند و در عین حال تنها تن به خرید می دهند.

این در حالی است که در روزهای گذشته برخی صرافان با تغییر ناگهانی جهت تنها در قامت فروشنده ظاهر شده و دست از خرید می کشیدند. این جابجایی نقش ها سردرگمی مراجعان به بازار را در پی داشته است.

در چنین شرایطی به دلیل محدودیت در خرید و فروش آزاد ارز، بخش عمده‌ای از تقاضا به بازار سکه هدایت شده است به این ترتیب تقاضا برای خرید سکه در حال حاضر رو به افزایش است. این بدان معنی است که سرمایه گذاران خرد که تا دیروز به دنبال خرید و فروش ارز بودند ، امروز برای حفظ قدرت خرید خود در صددند سکه در قطعات مختلف خریداری کنند.

سکه هنوز حباب دارد

در حالی که حباب سکه در روزهای گذشته به حداقل رسیده بود اما بررسی‌ها نشان می‌دهد حباب سکه در حال حاضر باز هم رو به افزایش است .

قیمت سکه در دو روز گذشته ، نزدیک به هشتاد هزار تومان افزایش یافته است و هر قطعه سکه به قیمت ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شود این در حالی است که نرخ دلار همچنان ۱۰ هزار و ۱۰۰ تا ۱۰ هزار و ۱۵۰ تومان است .

این اما همه داستان بازار طلا و سکه نیست. کاهش ارزش دلار در بازارهای جهانی، رشد هشت دلاری بهای طلا در هر اونس را رقم زده است.

در این میان اما رفتار مشکوک صرافان و دلالان در کنار شایعاتی که پرشمار و متعدد در بازار می پیچد، حکایت از آن دارد که تلاشی نامحسوس برای القای این تفکر به مراجعان در جریان است که وضعیت کنونی زودگذر است و بازار ارز مستعد اتفاقات تازه‌ای است.

اتفاق تازه در راه است؟

این در حالی است که همتی، رییس کل بانک مرکزی تاکید دارد که روند تقویت پول ملی تداوم خواهد یافت و بازار ارز در حال حاضر در مرحله ثبات نسبی قرار داد و شرایط برای ورود به دوره ثبات مهیا شده است.

در عین حال برخی اظهارنظرها بر رسیدن قیمت ارز به حدود ۷ تا ۸ هزار تومان در آینده‌ای نزدیک دلالت دارد.

به نظر می‌رسد کنترل بازار ارز از یک سو با توجه به کاهش تقاضا در شرایط کنونی و همچنین ممانعت از فعالیت دلالان در کنار اقدامات اصلاحی بانک مرکزی از سوی دیگر، بازار ارز را به تعادل نزدیک کرده است اما رفتار مشکوک دلالان امروز موجبات سردرگمی مراجعان، خریداران و فروشندگان را فراهم کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:56 - 1397/10/04
فقط چاره اعدام است که ماست ها راکیسه کنند‌.
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1397/10/04
اقای همتی باز میخواهید سر مردم کلاه بگذارید.دلار را شما اورید پایین که دلارهای خانگی را از جیب مردم دربیاورید که همه فروشنده باشند بانک مرکزی برای کشیدن دلارهای مردم یک مدت ۵ماهه برای این کار صرف کرده ولی خیالتان راحت مردم از شما شناخت کامل دارند ولی شاید فقط معدود اشخاصی که واقعا احتیاج دارند دلارهایشان را میفروشند اقای همتی دلار سرمایه مردم را با کلک و دروغ از جیبشان درنیاورید دلار‌‌‌‌=سرمایه
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1397/10/04
همتی رو هوا حرف میزنه...یه نگاه به اطراف همه چیز مشخص میکنه
Netherlands
09:05 - 1397/10/04
فکر کنم بانک مرکزی ، دلال هاشو دوباره راه انداخته تا ارز را گران کند
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1397/10/04
یعنی واقعا خاک تو سر اونایی که دلارشون مفت دارن میفروشن به مفت به این بیشرفها
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/10/04
درآینده مشخص میشود که کدامیک ازاقتصاد سردرمیآورند.دلالان خیابان فردوسی یا رییس بانک مرکزی؟
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1397/10/04
آقای همتی هم مثل بقیه نخبگان این مرز بوم که تعدادشان کم هم نیستند دیر اومده و زود هم میخواد بره چند ماه دیگه که جاتو با یک نخبه دیگه عوض کردند تو هم همون داستانهای رئیسان پیش از خودتو تکرار میکنی و کلی قصیده و داستان تحویل مردم میدی خانه از پای بست ویران است جناب رئیس نخبه بانک مرکزی
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1397/10/04
چند ماه دیگه معلوم میشه اقای همتی چه ضرری به کسانی که چند دلار خورد داشتن برای پس انداز زدی خودم حواسم جم بود تو هر چی اوردی قیمت پایین من بیشتر خریدم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج