جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۱۳۶۶۱
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
۱۲۹۱۵
تنها یک هفته دیگر تا آغاز بزرگ ترین تورنمنت ملی قاره کهن با عنوان جام ملت ها باقی مانده است، رقابت هایی که همه امیدوار به شکستن طلسم ناکامی های ایران در آن هستند.

ورزش سه: در شرایطی که هفته گذشته تمامی اخبار و حواشی پیرامون اردوی ایران در دوحه تحت الشعاع فهرست نهایی کارلوس کی روش قرار داشت با علنی شدن بازمانده های تیم ملی بار دیگر تعدادی از نفرات شاخص فوتبال ایران با بدشانسی و سلیقه مربی فرصت حضور در این تورنمنت بزرگ را از دست دادند.

سعید عزت الهی هافبک دفاعی جوان و خوش استیل تیم‌ملی‌، به دلیل مصدومیت رقابت های جام ملتهای آسیارا از دست داد.علی علیپور،حسین حسینی و علی کریمی هم‌از جمله نفراتی بودند که از لیست نهایی تیم ملی بازماندند ضمن این که بازیکنانی همچون کاوه رضایی نیز به سرنوشت دیگر بدشانس های فوتبال ملی ایران اضافه شد که به دلیل مصدومیت فرصت درخشش برای ایران را از دست داد.

به همین بهانه در این مطلب به بررسی نفراتی که به دلیل مصدومیت و یا خط خوردن نام شان توسط مربی، از فرصت حضور درادوار مختلف جام‌ملتها محروم شدند، پرداختیم. جایی که بازخوانی اتفاقات و تصمیمات در تمامی جام ملت های گذشته زمینه ساز جنجال های فراوانی شد.

2015؛ کابوس مصدومیت استقلالی ها

در جام‌ملتهای ۲۰۱۵ که‌ در استرالیا برگزارشد، پژمان منتظری دفاع تیم استقلال که چندماه قبل در جام جهانی برزیل حضور داشت و در ترکیب اصلی قرار گرفت، به دلیل مصدومیت نتوانست تیم ایران را همراهی کند.هاشم بیگ زاده هم مانند سال گذشته قبل از جام جهانی مصدوم‌شد و نتوانست همراه تیم باشد تا خانزاده جای اورا در لیست تیم بگیرد تا تنها نماینده پرسپولیس در تیم ملی باشد.

خلعتبری هم که به دلیل خط خوردن از لیست نهایی تیم ملی برای جام‌جهانی به واسطه مصاحبه‌هایش علیه کی روش دیگربه تیم‌ملی دعوت نشد. محمد نوری کاپیتان آن سال پرسپولیس، که در تیم‌حمید درخشان بازی های خوبی برای این تیم انجام داده بود وامیدوار بود که در لیست نفرات کی روش جای بگیرد، در آخر موفق نشد کی روش را متقاعد کند.رحمان احمدی از دیگر نفراتی بود که‌ کی روش، جوانترها مانند بیرانوند را به او ترجیح داد.

2011؛ طغیان جادوگر؛ خشم امپراطور

جام ملتهای ۲۰۱۱قطر،افشین قطبی هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت . پس از اعلام‌لیست نهایی، شاخص ترین چهره های بازمانده از لیست قطبی، پژمان منتظری، هادی نوروزی و علیرضا حقیقی بودند. علی کریمی که در اردوی تیم‌ ملی در اتریش به دلیل مناسب نبودن شرایط اردو به افشین قطبی اعتراض کرده بود، مورد غضب او قرار گرفت و‌ دیگر کریمی را در اردوهای بعدی فرانخواند تا کریمی یکی از سرشناس ترین بازیکن های آسیا باشد که‌در این دوره غیبت داشت.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی

2007؛ پرستاره اما ناکام با ژنرال

در جام ملتهای آسیا ۲۰۰۷ تیم‌ملی ما، تحت هدایت امیر قلعه نویی پای به این رقابت ها گذاشت که پر از ستاره و بازیکنان سرشناس بود. کیانوش رحمتی،هادی شکوری و ستار زارع نفراتی بودند که توسط قلعه نویی از لیست نهایی کنار گذاشته شدند اما غیبت هیچ کدام آنها به‌چشم نیامد. در آن سال مسعود شجاعی با سرو صدای زیاد در فهرست نهایی قرار گرفت اما یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد.

2004؛ لیست برانکو برای سفر به‌چین

در جام‌ملتهای ۲۰۰۴چین، برانکو ایوانکویچ سرمربی ایران تیمی متشکل از جوانان در اختیار داشت‌، که همراه او‌ با تیم امید ایران دو سال پیش قهرمان بازی های آسیایی بوسان شده بودند. از سرشناسانی که برانکو روی نام شان ‌قلم‌قرمز کشید فرهاد مجیدی و حامد کاویانپور را می توان نام برد. ناگفته نماند فرزاد مجیدی از نفراتی بود که آخرین لحظه به لیست برانکو اضافه شد و باعث تعجب همگان‌شد.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی

2000؛ همه به دنبال عقاب

بعد از جام جهانی فرانسه،احمدرضا عابدزاده دروازه بان و کاپیتان تیم‌ملی ایران دیگر به تیم‌ملی دعوت نشد تا تیم ‌بدون او به بازی های آسیایی بانکوک رفت.با روی کارآمدن دوباره جلال طالبی همه منتظر دعوت عابدزاده به تیم ملی برای جام ملتهای۲۰۰۰لبنان بودند.

عابدزاده ‌که بعد از جلسه در فدراسیون خبرحضورش را در لیست تیم‌ملی برای جام ‌ملتها اعلام‌کرده بود، پس از حضور در اردوی تیم‌، متوجه شد که کادر فنی برنامه ای برای همراهی او در سفر به لبنان ندارد تا عقاب آسیا بزرگ ترین بازمانده لقب بگیرد.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی

1996؛ روح جوانی با سونامی بزرگ

محمد مایلی کهن مربی جوان آن ‌سال های تیم‌ملی در لیستش برای جام ملتهای امارات نفراتی که در مقدماتی همراه این تیم بودند مانند، استیلی،قلعه نویی،حکیم زاده،مدیرروستا،گروسی،زرینچه و نادر محمد خانی را از تیم‌کنار گذاشت و تیمی جوان را همراه خود به این رقابت ها برد که باعث تغییر نسل در فوتبال ایران، رشد و شکوفایی ستاره های جدید برای تیم ملی شد.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی

1992؛ لیست ‌سلطان

علی پروین مربی تیم‌ملی کشورمان‌در جام‌ ملتهای ۹۲، تیم‌ پرستاره ای از بازیکنان پرسپولیس و استقلال دراختیار داشت و تقریبا همه نفرات برای شرکت در این جام حضور داشتند.اما یکی از سرشناس ترین و مهمترین چهره های تیم‌ملی که نتوانست با تیم‌به هیروشیما برود مجید نامجو مطلق بود،بازیکن تکنیکی که میتوانست کمک زیادی به تیم بکند.صمدمرفاوی‌ هم که در آن‌ دوره از آمادگی به دور بود از لیست تیم‌ملی توسط پروین‌ کنار گذاشته شد.

1988؛ لیست پر ماجرای دهداری

قبل از جام‌ملتهای۱۹۸۸ ،۱۴بازیکن از حضور در تیم ملی استعفا داده بودند،تعدادی از آن نفرات به تیم برگشتند ولی نفراتی از آن لیست مانند: پنجعلی،محمدخانی،چنگیز،شاهرخ و شاهین بیانی،ابطحی،حاجیلو و درخشان بازیکنان سرشناسی بودند‌که در این دوره حضور نداشتند.

دهداری نیز مختاری فر،رضا احدی ،بهتاش فریبا،حمید علیدوستی و بهروزسلطانی را از تیم کنار گذاشت و نفرات جوان تر را جایگزین آنها کرد.این‌موضوع،یک بام و دو هوا،تا مدت ها فضای فوتبال ایران را متشنج کرد.

1980؛ جای‌خالی کاپیتان

در جام‌ملتهای ۸۰ که ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این رقابت ها شرکت‌میکرد،علی پروین‌ کاپیتان تیم ملی کشورمان در جام‌جهانی دو سال قبل و کسی که‌گل قهرمانی ایران را درفینال دوره ی گذشته به ثمر رسانده بود از نفرات نام آشنایی بود که از تیم‌ملی کنار گذاشته شده بود. به دلیل طرح واهی نفرات بالای ۲۷سال.

جنجالی‌ترین ستاره‌های خط خورده از تیم ملی

معمای نیکی

علیرضا نیکبخت‌واحدی یکی‌از بهترین فوتبالیست های ایران است که دو دوره از بازی های جام‌ملتها در سال های۲۰۰۴و۲۰۰۷ را در آخرین لحظات به دلیل مصدومیت از دست داده بود.درسال ۲۰۰۴علی بداوی جای ‌نیکبخت‌ را در تیم‌ملی گرفت و در سال۲۰۰۷نیز مهرزاد معدنچی جایگزین‌نیکبخت شد.

یک سال پیش‌ از این‌رقابت ها، نیکبخت به همین دلیل مصدومیت جام‌جهانی را از دست داده‌بود. نیکبخت در هیچ‌ تورنمنت بزرگی تیم‌ملی را همراهی نکرد.این نکته، ابهامی است که هنوز توضیحی قانع کننده به فوتبال دوستان داده نشده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1397/10/08
مثلا وقتی سه مهاجم لژیونر آماده هست علی علیپور ببره چیکار
اون هافبک ها هم که همه مصدوم هستند که خط خوردن


هر عقلی سلیمی میداند که بازیکنان لژیونر آماده تر و بهتر از بازیکنان لیگ هستند همین بازی خوب آنها باعث لژیونر شدن شده
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1397/10/08
جناب نویسنده محترم مایلی کهن تو96 استیلی ومدیر روستا رو برده بود اون روانی فقط با استقلالی ها مشکل داشت
پاسخ ها
کیسه کش
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
با کیسه مشکل داشت نه با استقلال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر