سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی
۸۱۳۸۰۷
۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
۱۳۷۴۵
کاپیتان پرسپولیس گفت: آن‌هایی که حرف از حمایت ویژه برای قهرمان کردن پرسپولیس می‌زنند، بگویند چه تیمی قهرمان نیم‌فصل اول شد؟!

خبر ورزشی: بازوبند کاپیتانی پرسپولیس در تاریخ حیات این باشگاه بر بازوی بزرگانی تاریخ‌ساز بسته شده است. از زنده‌یاد همایون بهزادی بگیرید تا علی پروین، محمد مایلی‌کهن، محمد پنجعلی، فرشاد پیوس، احمدرضا عابدزاده، مجتبی محرمی، علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا... و حالا سیدجلال حسینی؛

مدافعی باهوش و شجاع که به دلیل قدرت بدنی بالا، دفع توپ‌های زیاد، پوشش دادن سریع و هوشمند زمین و کم‌اشتباه بودن یکی از بهترین یا شاید هم بهترین مدافع تاریخ فوتبال کشورمان محسوب می‌شود.

صحبت از سیدجلال حسینی است. یک کاپیتان واقعی در سطحی بسیار بالا که در فوتبال کشورمان لقب صخره را گرفته و جلوه‌گر مطلق روحیه شاگردان برانکو است. وقتی سرمربی پرسپولیس به دفتر خبرورزشی آمده بود درباره سیدجلال که پرسیدیم با اشتیاق خاصی حرف زد. می‌شد در چشمان برانکو برق شادی را از داشتن کاپیتانی مقتدر دید و...

سیدجلال حسینی که در زادگاه خودش انزلی به سر می‌برد با خوشرویی پاسخگوی سؤالات ما شد.

*سلام سیدجان! کجایی؟ تهران یا انزلی؟

به همراه خانواده به انزلی آمدیم که تعطیلات را کنار اقوام و دوستان سپری کنیم. جای شما هم خالی!

*حتماً تمرینات انفرادی را هم دنبال می‌کنی؟

بله، با برادر کوچک‌ترم مصطفی دوتایی تمرین می‌کنیم.

*مگر او هم فوتبالیست است؟

(با خنده) قبلاً فوتبالیست خوبی بود، اما الان سرباز است. به اتفاق کنار ساحل می‌رویم و عرق می‌ریزیم. باید حواسم جمع باشد که در این تعطیلات خیلی از فرم ایده‌آل و آمادگی جسمانی دور نشوم.

*ولی برانکو می‌گفت سیدجلال حسینی و چند بازیکن دیگر مصدوم هستند. واقعاً مصدوم هستی؟

نه تنها من بلکه سایر همبازیانم با درد بازی کردند. همه شما می‌دانید شرایط خاص پرسپولیس و کمبود بازیکن فرصت استراحت نمی‌داد. به همین خاطر هم چند مصدوم دادیم. علی بیرانوند، شجاع، شایان و سیامک با درد بازی کردند. حسین ماهینی هم یک ماه قبلش درد داشت،

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

اما مجبور شد بازی کند و به همین خاطر رباط صلیبی پاره کرد. محمد انصاری هم یک درد زانوی کهنه داشت که در نهایت منجر به پارگی رباط صلیبی‌اش شد. متأسفانه پرسپولیس این دو بازیکن خوب را هم از دست داد تا کمبود نفرات ما بیشتر احساس شود. مصدومیت من هم خیلی جدی نیست و ان‌شا‌ءا... نیم‌فصل دوم را با شرایط بهتری آغاز خواهم کرد.

*بی‌تعارف وقتی دیدی حسین ماهینی یا محمد انصاری مصدوم شدند نترسیدی که تو هم رباط صلیبی پاره کنی؟

صددرصد ترسیدم! من و سایر همبازیانم نگران فشردگی مسابقات و پرواز و مسافرت‌های دور و نزدیک بودیم. اصلاً زمانی برای استراحت نداشتیم و باید در تمام مسابقات شرکت می‌کردیم. به همین دلیل این نگرانی نزد همه بازیکنان پرسپولیس وجود داشت.

*با کسب ۳۱ امتیاز نیم‌فصل اول را به پایان رساندید در حالی که سپاهان اصفهان و پدیده مشهد به لطف تفاضل گل بهتر اول و دوم شدند. فکر می‌کنی در نیم‌فصل دوم بتوانید گوی سبقت را از این دو رقیب ربوده و قهرمان شوید؟

بگذارید اول یک چیزی را بگویم. ما در پرسپولیس برای همه رقیبان احترام زیادی قائل هستیم، اما متأسفانه حرف‌هایی می‌شنویم یا دوستان بیانیه‌هایی صادر می‌کنند که اصلاً قشنگ نیست.

*منظورت سپاهان اصفهان است؟

ما هم بلد هستیم حرف‌های غیرمنطقی بزنیم یا علیه این تیم یا آن تیم بیانیه صادر کنیم ولی دنبال این مسائل نیستیم. تمرکزمان روی کار خودمان است و نیازی هم به کمک فدراسیون یا کس دیگر نداریم. دو سال قبل هم این حرف‌ها زده شد ولی ما روی پای خودمان ایستادیم و قهرمان شدیم.

این بیانیه‌ها و حرف‌ها به نظرم توهین مستقیم و بی‌احترامی به فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی است. من تعجب می‌کنم چرا هیچ برخوردی با این تیم خاص نمی‌شود؟

دوستان می‌گویند می‌خواهند با حمایت ویژه پرسپولیس را قهرمان کنند، حالا من می‌پرسم خودشان بگویند چه تیمی قهرمان نیم‌فصل اول شد؟ (خودش ادامه می‌دهد) خیلی راحت توهین می‌کنند. اتهام می‌زنند در حالی که خودشان قهرمان شدند. این حرف‌ها هیچ جای دنیا زده نمی‌شود و فقط مخصوص فوتبال ایران است، چون خیال همه راحت است و می‌دانند هر حرفی بزنند برخوردی با آن‌ها نمی‌شود.

*(برای عوض کردن فضای مصاحبه) چند روزی است بحث پیوستن رضا قوچان‌نژاد به پرسپولیس مطرح می‌شود. نظر تو به عنوان کسی که همبازی گوچی در تیم ملی بودی در این رابطه چیست؟

اینکه مورد توجه آقای برانکو قرار گرفته یعنی اینکه می‌تواند به پرسپولیس کمک کند، اما نظر من به عنوان کسی که چند سال در تیم ملی همبازی رضا بودم این است که مهم‌ترین ویژگی قوچان‌نژاد شخصیت فوق العاده اوست. رضا هر جایی برود همه را شیفته و مجذوب شخصیت خودش می‌کند و اگر به پرسپولیس بیاید هم همین طور خواهد بود. البته این یک تصمیم شخصی و حرفه‌ای است که خود رضا قوچان‌نژاد باید بگیرد.

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

*می‌دانیم به تازگی مستند زندگی فرشاد پیوس و گل‌هایش را دیده‌ای. رضا قوچان‌نژاد مثل فرشاد یک مهاجم چهارچوب‌شناس و چپ پاست. آیا می‌تواند یک فرشاد پیوس دیگر برای پرسپولیس باشد؟

آقافرشاد که استثنایی بود. رضا قوچان‌نژاد هم در تیم ملی ایران گل‌های حساسی زده و نشان داده شم گلزنی بالایی دارد. او می‌تواند در پرسپولیس هم گل‌های زیادی بزند، اما تصمیم نهایی با خودش است. رضا هر تصمیمی بگیرد برای من قابل احترام است، چون خیلی دوستش دارم.

*برانکو به ما گفت نیم‌فصل دوم تیمی فوق العاده هجومی را به زمین می‌فرستد و شاید مثل منچسترسیتی بازی کند. این شکل بازی هجومی کار شما را سخت‌تر نمی‌کند؟

چرا باید کار ما سخت شود؟!

*به هر حال وقتی تیمی هجومی بازی کند ممکن است فشار بیشتری به مدافعان بیاید و دروازه آن تیم هم بیشتر تهدید شود.

نه، من عکس آن فکر می‌کنم. اتفاقاً وقتی تیم جلو بازی کند ما مدافعان هم بالاتر بازی می‌کنیم و فشار کمتری را متحمل خواهیم شد.

*سروش رفیعی قبلاً امتحانش را در پرسپولیس با نمره قبولی پس داده است. فکر می‌کنی مهدی ترابی و مهدی شریفی بتوانند در پرسپولیس موفق ظاهر شوند؟

مهدی شیری را فراموش کردید! من می‌گویم هر بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید باید قدر آن را بداند. این پیراهن ارزش زیادی دارد و پوشیدن آن کار راحتی نیست.

*بسیار خوب، به تازگی مهدی مهدوی‌کیا سر تمرین پرسپولیس آمد. بازیکنی که تو با ۱۱۵ بازی ملی رکورد ۱۱۱ بازی ملی اش را شکستی. حرف خاصی هم در این زمینه زدید؟

آقامهدی یکپارچه آقاست. او همیشه از پرسپولیس حمایت کرده است حالا با مصاحبه یا حضور سر تمرین و مسابقات تیم این اتفاق افتاده است. ما بازیکنان پرسپولیس به واقع از پیشکسوتان باشگاه تشکر می‌کنیم که سایه حمایت خودشان را همیشه و همواره بالای سر ما نگه داشته‌اند. ان‌شا‌ءا... بتوانیم با ارائه بازی‌های خوب و کسب موفقیت‌های بیشتر بتوانیم جواب محبت این عزیزان و همین طور هواداران پرسپولیس را بدهیم.

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

*یک بازی دوستانه هم اخیراً با پیشکسوتان داشتید که به برتری ۲ بر صفر شما انجامید. واقعاً با تمام وجود مقابل بازیکنان قدیمی و بازنشسته پرسپولیس قرار گرفتید یا مراعات آن‌ها را کردید؟

به هر حال این عزیزان بزرگان ما بودند. کسانی که خیلی از ما آرزوی دیدن آنان را از نزدیک داشتیم. این پیشکسوتان سرمایه‌های باشگاه پرسپولیس هستند و قدردان آنان هستیم. با وجود آنکه سنی از آنان گذشته بود، اما جلوی ما نمایش خوبی ارائه دادند و این جای تقدیر دارد. بچه‌های ما هم سعی کردند حرمت‌ها را در این بازی نگه دارند.

*نفس این بازی به نظر شما درست بود؟

حتم بدانید درست بود. به هر حال جوان‌تر‌ها باید بدانند در گذشته چه بازیکنان بزرگی پیراهن پرسپولیس را پوشیده‌اند. این دیدار دوستانه باعث نزدیکی بیشتر بازیکنان امروزی با پیشکسوتان شد و به نظرم کار درستی بود.

*با علی پروین صحبتی نداشتی؟

در چه موردی؟

*به تو نگفت پسر خوب چرا در گذشته به جای سایپا به پرسپولیس نیامدی و...؟

علی‌آقا که بزرگ پرسپولیس و بالاتر از آن فوتبال ایران است. یک اسطوره واقعی که همیشه هم از تیم ما حمایت کرده است. همیشه به من لطف دارد و حرف‌های محبت‌آمیز و دلگرم‌کننده می‌زند. افتخار هم می‌کنم بازوبند پرسپولیس را بر بازو می‌بندم که روزی علی پروین و بزرگان دیگر می‌بستند.

*به نکته جالبی اشاره کردی. بازوبندی که بر بازو می‌بندی بر بازوی حمید جاسمیان، مرحوم همایون بهزادی، زنده‌یاد مهراب شاهرخی، علی پروین، محمد مایلی‌کهن، محمد پنجعلی، فرشاد پیوس، حسین عبدی، احمدرضا عابدزاده، مجتبی محرمی، علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی و... بسته شده است.

گفتم که بستن این بازوبند باعث افتخار من سیدجلال حسینی است. هرکدام ازاین بزرگواران تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران را ساخته‌اند. امیدوارم وارث خوبی برای کاپیتان‌های قبلی پرسپولیس باشم.

*اگرزمان به عقب برگردد به جای سایپا به پرسپولیس نمی‌روی؟

شک نکنید بی‌معطلی پرسپولیسی می‌شوم! من با نظر دکتر بیژن ذوالفقارنسب به سایپا رفتم و فصل بعدش با مربیگری آقای علی دایی قهرمان لیگ برتر شدیم، اما با این وجود اگر زمان به عقب برگردد و پرسپولیس هم به من پیشنهاد جدی بدهد حتم بدانید قرمزپوش خواهم شد.

*راستی مشکل مالی پرسپولیس حل شد؟

به هر حال مسئولان در تلاش هستند این مشکل را به نوعی حل کنند ولی دوستانی که حرف از حمایت ویژه برای قهرمانی یا نگاه ملی به پرسپولیس می‌زنند هیچ می‌دانند ما فقط ۱۵ درصد از قراردادمان در فصل جاری را دریافت کرده‌ایم؟ آیا خودشان هم تا الان ۱۵ درصد گرفته‌اند؟ با این حال بچه‌های پرسپولیس اعتصاب نکرده و فقط اعتراض کنترل‌شده‌ای انجام دادند. ما به فینال آسیا رسیدیم، اما فقط ۱۵ درصد گرفتیم. من واقعاً متأسفم که بعضی حرف‌ها ناحق در مورد پرسپولیس زده می‌شود.

سیدجلال: به رحمتی گفتم نباید علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کردی

*پس از مصاحبه استقلالی‌ها علیه پرسپولیسی‌ها و متقابلاً واکنش همبازیانت با سیدمهدی رحمتی ملاقات کردی و...

بله، من و مهدی رحمتی از قدیم با هم دوست و صمیمی هستیم. رفت‌وآمد خانوادگی داریم و به خودش هم دوستانه گفتم نباید آن مصاحبه را علیه پرسپولیس انجام می‌دادی.

*پس در این رابطه هم صحبت کردید؟

بله، حرف زدیم و صحبت کردیم و این مسئله حل شد. ان‌شا‌ءا... دیگر بازیکنان استقلال علیه بازیکنان پرسپولیس مصاحبه نکنند.

و بازیکنان پرسپولیس چطور؟

فرقی نمی‌کند! ما بازی‌های سخت‌تری در نیم‌فصل دوم پیش رو داریم و بچه‌ها نباید با این مسائل تمرکز خودشان را برهم بزنند.

خیلی‌ها معتقدند نیم‌فصل دوم امتیازگیری خیلی دشوارتر خواهد بود؟

دقیقاً همین طور است. تیم‌های مدعی دنبال قهرمانی هستند و تیم‌های پایین جدولی هم دنبال نیفتادن و همه تیم‌ها با حداکثر قدرت بازی می‌کنند. دیگر بازی آسان در پیش نخواهد بود و باید ما هم حواسمان جمع‌تر باشد.

*گفتی مدعیان قهرمانی. فکر می‌کنی کدام تیم‌ها شانس بیشتری برای قهرمانی لیگ هجدهم داشته باشند؟

لطفاً و حتماً لفظ مدعی را بنویسید. هیچ تیمی را نباید از حالا قهرمان خواند. پرسپولیس، سپاهان، استقلال، تراکتورسازی، و پدیده مشهد به نظر من ۵ مدعی قهرمانی لیگ برتر هستند. ضمن آنکه من فکر می‌کنم فولاد با آقای افشین قطبی و ذوب‌آهن با علی‌آقا منصوریان می‌توانند در نیم‌فصل دوم بسیار تعیین‌کننده باشند و به قول معروف یقه مدعیان قهرمانی را بگیرند.

*فکر می‌کنی تیم ملی کشورمان در جام ملت‌های آسیا چه نتایجی کسب کند؟

بنویسید برای تیم ملی کشورم در جام ملت‌های آسیا آرزوی موفقیت می‌کنم.

*راستی از پرسپولیس هم احمد نوراللهی و علیرضا بیرانوند در لیست نهایی تیم ملی ماندند. فکر می‌کنی این دو در این رقابت‌ها موفق ظاهر شوند؟

هم علیرضا بیرانوند و هم احمد نوراللهی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشتند و به طور حتم می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. برای این دو و همه بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌ها آرزوی موفقیت دارم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/10/09
کچل لنگی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
بی شخصیت میرزه به کل تیم درپیتت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
درد و بلا ش بخوره تو سر هرچی تاجی بی شرف و بی وطنه. ایشالله که از دیدن قهرمانی های پی درپی پرسپولیس، جیز جیگر بزنید. لیاقت شما قهرمانی دسته سوم لیگ ایرانه. حالا کارتون به جایی رسیده که برد با پنالتی قشقایی رو به رخ پرسپولیس میکشید، زباله‌ها.! خوردن ۱۰ تا گل از تیمهای وطنی، شرف داره به شیش تا خوردن از تیمهای عربی! حالا خوبت شد ؟ برو خوش باش، تا سال دیگه هم پیدات نشه! امثال شما بی وطنها باید هم پرچم ژاپن رو بالا ببرید، چون بی وطنید! اگه ما مثل شما بودیم، باید همیشه پرچم امارات یا باشگاه العین رو جلوی چشمتان می‌گرفتیم که چشمتون در بیاد. ولی ما بی وطن نیستیم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
شخصیت کیسه و طرفداراش همینقدره پر ادعا و بی خاصیت
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/10/09
واقعا دمت گرم کاپیتان باغیرت ودوس داشتنی تیم محبوبمون.واقعاکاپیتانی تیم بزرگی همچون پرسپولیس برازنده توست.واقعابهتون افتخارمیکنیم ودستتو میفشاریم که لایق بهترین هایی.
پاسخ ها
زنده باد آبی
Germany
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
زر نزنید بابا برید سر اصل مطلب پماد سوختگی یا زخم بستر
Iran, Islamic Republic of
02:51 - 1397/10/09
سید جان اونا که تو زمین حریف شمانیستن ؟
اینجوری میخان مارو زمین بزنن ...؟
زهی خیال باطل ؟ یکی داور و میخره با فدراسیون وسازمان لیگشو ؟ یکی آبهای الوده وبا گزوسکه یکی با پرچم ترکیه واذربایجانو ژاپنو وووووووو؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
فعلا که کسی حریف حکومت نیست!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
یکی هم زیر پرچم اروندوغان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
ولی در اخر ما پرسپولیسیم وحالا حالا قهرمانیم
Iran, Islamic Republic of
04:14 - 1397/10/09
شما لنگی ها بد بخت هستید که بیرون زمین نتیجه هاتون معلوم میشه اگرنه قشقایی هم شما رو میبره با فوتبال بازیکن 40 ساله
پاسخ ها
استار
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
سلام تیم های کوچک از بردن تیم های بزرگ خوشحال میشن و تیم های بزرگ از گرفتن جام کلاس داشته باش قشقایی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
غلط کرده لنگ تاباتابه تنهاط ۴گل زد قشقای دسته ۲یا دتان رفته حلااین کچل ادم اهنی به حرف امده
زنده باد آبی
Germany
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
نویسنده ی ما قهرمانیم هر موقع جام اسیا رو لمس کردید کری بخون
Iran, Islamic Republic of
05:06 - 1397/10/09
غلط کردی. لنگی حکومتی
پاسخ ها
استار
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
کیسه غلط کردنی بود به ما نمرسید
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1397/10/09
کو گوش شنوا! نتیجه نگیرن! زمین و زمان را بر سر رقیب . داور و همه خراب می کنن!
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/10/09
لنگی حکومتی. کل ایران ب علیه تونن چون مردم میفهمن چ خبره .فقط طرفدارای بی منطق لنگ نمیخان قبول کنن
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/10/09
اخه لنگی شما فعلا جام اسیا رو بشمار بعد بیا **
ستاره های جعلی تیم حکومتی .لنگ یوسف اباد
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/10/09
اخه لنگی شما چه کلاسی دارید اگه داوری نباشه شما تو فوتبال. چیزی ندارید .فعانی.زاهدی فر.برادران حیدری
بازم بگم افتابه لنگی.تیم فقط قشقایی با مهدی شیری40 ساله لنگ سوراخ کن
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
شلوغ کنی میگم یلدای تاریخی تون تکرار بشه عمر عبدالرحمان بیاد
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1397/10/09
تا بسوزند همه کیسه های عالم. از بس زیرمون بودید دارید خفه میشید. مشاعیرتان را از دست دادید
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1397/10/10
لنگی ها میسوزن که بعد 50سال تازه فهمیدن اسیا. چی هست
اخه لنگی شما که دیگه ابرو ندارید اون از بازیکن خانم بازتون اون بازیکن عملی تون اینم بهروز بروس لی تون که همتون رو با سیفون شست
بابا برید دنبال یه تیم باشید که احترام داشته باشید
چقد بی شخصیتید
والا ادم بره طرفدار فوتبال محلات بشه بخدا به لنگ شرف داره
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1397/10/10
سید بلال کچل جان بگم عمر خربین بیاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج