ناگفته‌های طاهری از انتقال طارمی
۸۱۳۹۱۷
۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
۷۰۰۱ 
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس از اتفاقات دوران مدیریت خود در این باشگاه سخن گفت.

خبرگزاری تسنیم: علی‌اکبر طاهری ناگفته‌هایی از دوران مدیریتش در پرسپولیس به زبان آورد. مدیریت موفق او در پرسپولیس با چند ابهام روبه‌رو شد که در این گفت‌وگو خیلی‌ از آنها برای اهالی فوتبال روشن خواهد شد. از ماجرای جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس و انتقال پر سر و صدایش به ریزه اسپور گرفته تا ماجرای جذب بازیکنان اوکراینی، گولچ، گزارش مالی سالیانه باشگاه پرسپولیس و... .

در ابتدا گزیده‌ای از گفت‌وگو طاهری را می‌خوانید و در ادامه ویدئوی گلچپن شده از این مصاحبه را در پنج بخش خواهید دید:

با نتایج خوبی که پرسپولیس در چهار فصل اخیر کسب کرده است این باشگاه در صورت واگذاری قطعاً مشتریان بیشتری نسبت به گذشته پیدا خواهد کرد.

وقتی باشگاه را تحویل گرفتم به اولین مسئله‌ای که رسیدیم این بود که ارزش باشگاه را با نزدیک کردن هواداران به تیم بالاتر ببریم که در انجام این امر موفق بودیم.

قبل از آمدن برانکو به ایران، افشین قطبی و مصطفی دنیزلی جزو گزینه‌های ما بودند.

وزیر وقت ورزش اصرار زیادی به آمدن برانکو به پرسپولیس داشت.

وزیر پیشین ورزش هرگز نگفت دایی را بردارید، بلکه یکی از مسئولان نزدیک به او خواهان برکناری همزمان دایی و رحیمی شد.

برای اولین در زمان مدیریت من بود که حساب‌های باشگاه توسط سازمان حسابرسی تأیید شد.

با باشگاه استقلال توافق کردیم 400 میلیون پول رضایت‌نامه کنعانی‌زادگان را از آنها بگیریم، اما مشخص نشد بین آنها و مسئولان کمیته تعیین وضعیت چه گذشت که اعلام کردند باقیمانده قرارداد کنعانی‌زادگان با پرسپولیس ارزش ندارد، در حالی که شجاع خلیل‌زاده را بعد از گذراندن دوران سربازی به پرسپولیس ندادند و گفتند با سپاهان قرارداد دارد.

با احمد نوراللهی در شهریور ماه توافق کردیم و چند ماه بعد قرارداد وی امضا شد، دقیقاً مانند مهدی طارمی که این نشان می‌دهد در مورد طارمی باشگاه خلاف قانون عمل نکرد.

در حکم فیفا دقیقاً اشاره شده که باشگاه پرسپولیس به دلیل اغوا کردن مهدی طارمی محروم شده است و این کار توسط اسپانسر باشگاه که استیل آذین بود، انجام شد.

همه مدارک و شواهد نشان می‌دهد که ما در مورد طارمی خطایی مرتکب نشدیم، در غیر این‌صورت خودم از هوادارن عذرخواهی می‌کردم.

هدایتی برای برگرداندن مهدی طارمی برای اطرافیان خود جایزه گذاشت و بعد‌ها این جایزه را خود طارمی گرفت!

قرارداد طارمی را بعد از بازگشت به ایران کم کردم تا دیگر به آن شکل جدا نشود و این ثابت می‌کند ما او را اغوا نکردیم.

در فلان برنامه تلویزیونی اصلاً حکم محرومیت را نخوانده بودند و قصد داشتند باشگاه را مقصر اصلی محرومیت از سوی فیفا معرفی کنند.

محسن مسلمان و امید عالیشاه از شرایط‌شان در تیم ناراضی بودند و رضایت‌نامه می‌خواستند.

در یک برنامه تلویزیونی در کمال تعجب گفته شد زمان بازگشت مهدی طارمی همه رسانه مخالفت خود را با این قضیه اعلام کردند در حالی که یک رسانه هم مخالف نبود و همه از این موضوع استقبال کردند.

مهدی طارمی وقتی از ترکیه برگشت گفت، چرا مهاجم اوکراینی جذب کردید و به نوعی از رقابت با او واهمه داشت. این نشان می‌دهد پریمیوف بازیکن خوبی بود.

در جذب بازیکنان اوکراینی همان فرایندی طی شد که در مورد بقیه نفرات خارجی طی می‌شد. هنوز هم می‌گویم آنها بازیکنان خوبی بودند.

از برانکو خواستیم اوکراینی‌ها را بازی دهد، اما او گفت وقتی بقیه خوب کار می‌کنند دلیلی نمی‌بینم به ارنج تیمم دست بزنم.

گولچ را برانکو اصرار داشت جذب کنیم و خودش هم او را در لیست 18 نفره نمی‌گذاشت.

اگر یک مورد خطا در قرارداد بازیکنان داخلی و خارجی در زمان مدیریت من وجود داشت،‌ مطمئن باشید آن را رسانه‌ای می‌کردند.

حتی یک بار هم در کار برانکو دخالت نکردم.

هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد بازیکن تیم شب به منزل فردی رفته و سکه پاداش بگیرد. اگر جلوی این کار در باشگاه گرفته نشود دوباره تکرار خواهد شد.

وقتی علی دایی از سرمربیگری پرسپولیس برکنار شد، حمیدرضا سیاسی پول او را کامل تا پایان آن فصل داد. همان موقع به دایی گفتم شرایط باشگاه حساس است و کمی تخفیف بده، اما گفت تا قِران آخرش را می‌خواهم. او حتی طلب سال‌ قبلش را هم از سیاسی گرفت تا همه چیز تمام شود، اما اسفند ماه سال بعد از باشگاه شکایت کرد و پول دو سال دیگر از قراردادش را خواست.

ما به کمیته استیناف و کمیته انضباطی گفتیم طبق قانون مربی که در تیم دیگری مشغول به کار می‌شود چطور ممکن است پول قرارداد‌ش از باشگاه دیگر را طلب کند و این خلاف قانون فیفاست. به آنها اعتراض داشتیم شما چطور به نفع دایی رأی دادید که همان اعضای کمیته استیناف در صحبت‌های خصوصی به ما می‌گفتند حق با شماست، اما حکم را به نفع دایی دادند. برای این ادعای خود شاهد دارم.

تمدید نکردن قرارداد بازیکنان جدا شده خیلی به پرسپولیس ضربه زد. تمدید قرارداد آنها خیلی واجب بود و اگر این اتفاق می‌افتاد همان تیم سال قبل را در این فصل لیگ قهرمانان داشتیم.

اگر در پرسپولیس می‌ماندم قرارداد بازیکنانی را که ابتدای فصل جدا شدند، تمدید می‌کردم، کاری که پیش از این در پرسپولیس کردم و قرارداد هر بازیکنی که رو به پایان بود را تمدید می‌کردیم و اجازه نمی‌دادیم کار به روز آخر بکشد. شرایط حکم می‌کرد که شرایط و آینده باشگاه را در نظر گرفته و قرارداد‌ها را تمدید می‌کردند.

رفتن پنج بازیکن از پرسپولیس در زمان بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالات مسئله‌ای مهم‌تر از محرومیت از باشگاه بود، حتی باید مهدی طارمی را حفظ می‌کردند که در نهایت با آن مشکلات روبه‌رو نمی‌شدند.

ریخت‌وپاش کردن، مدیریت نیست بلکه مدیر خوب هزینه‌‌های باشگاه را کم کرده و درآ‌مد‌ها را بیشتر می‌کند.

در پرسپولیس اشتباهی نکردم بلکه سعی‌ام این بود هرچه به جلوتر می‌رویم مدیریت بهتری داشته باشیم و هیچ وقت هم از کار خود راضی نبودم. همه هدفم توانمندی و اقتدار باشگاه در همه زمینه‌ها بود که موفق عمل کردیم.

هدفم در پرسپولیس این بود که باشگاه را صاحب ورزشگاه اختصاصی کرده و در آمد سالیانه را به صد میلیارد برسانیم.

خانواده‌ام گفتند وقتی از شما در پرسپولیس حمایت نمی‌شود و زحمات‌تان نادیده گرفته می‌شود، بهتر است جدا شوم.

آنهایی که در تیم از من انتقاد می‌کنند بدانند پول‌هایی که الان می‌گیرند به خاطر قرارداد‌های اسپانسری است که امضای من پای آنهاست.

وقتی امکانات ورزشگاه شهید کاظمی را تکمیل کردیم، برانکو را به آنجا بردیم و او گفت؛ دیگر داریم رئال مادرید می‌شویم! هدف‌مان بود اطراف این ورزشگاه هایپر بزنیم تا از این راه هم درآمدزایی داشته باشم.

هر بار که وارد ورزشگاه آزادی می‌شدم حسرت می‌خوردم و شرمنده هواداران می‌شدم که چرا خودمان ورزشگاه نداریم.

همان سال اولی که جام گرفتیم در مراسم بهترین‌ها گفتم؛ هواداران بدانند سلسه جشن‌‌های قهرمانی پرسپولیس آغاز شد که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد و همچنان هم ادامه خواهد داشت. ما فونداسیون را طوری در باشگاه طراحی و پایه‌ریزی کردیم که این اتفاق ادامه داشته باشد، اما امیدوارم اگر می‌خواهند فونداسیون را جابه‌جا کنند خیلی مراقب باشند که فونداسیون قبلی را بهبود ببخشند.

از همان بچگی پرسپولیسی بودم.

همیشه به بازیکنان تذکر می‌دادم که هر چه دارید از هواداران است.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

هر چهارشنبه از لاله زار با برترین‌ها همراه باشید

برخورد هواداران در خیابان با من خیلی خوب است و برخی سؤالاتی را دارند که امیدوارم با دیدن و خواندن این مصاحبه جواب سؤالات‌شان را بگیرند.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

هر چهارشنبه از لاله زار با برترین‌ها همراه باشید

بازیکنان بدانند که هر چه در پرسپولیس تلاش کنند و به موفقیت برسند کم است.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

هر چهارشنبه از لاله زار با برترین‌ها همراه باشید

طاهری در این فیلم همه چیز را در مورد بازگشت دردسرساز مهدی طارمی از ترکیه و دلیل محرومیت باشگاه پرسپولیس از سوی فیفا را توضیح داده و به نکته‌ای اشاره می‌کند که پیش از این هیچ‌کس به آن اشاره نکرده بود.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

هر چهارشنبه از لاله زار با برترین‌ها همراه باشید

جذب بازیکنان اوکراینی برای پرسپولیس حواشی فراوانی داشت که در این فیلم طاهری در مورد این انتقال رمزگشایی کرده است.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

هر چهارشنبه از لاله زار با برترین‌ها همراه باشید

* جدایی پنج بازیکن بیشتر از بسته بودن پنجره به پرسپولیس ضربه زد، این نکته‌ای است که طاهری در این فیلم به آن تأکید داشته و حرف‌های جالبی زده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1397/10/09
دمت گرم طاهری
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1397/10/09
انشالا تیمت سقوط کند
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1397/10/10
اقای طاهری کدوم مدیریت!!؟گدایی کردن از هوادار مدیربت نمیخواد!!اقای طاهری بغیر پول هوادار بگو کدوم درامدزایی داشتی،وقتی هدایتی شبانه با امیری و سید جلال توافق کرد و ملیاردی بهشون پول داد چرا نگفتی هدایتی نباید دخالت کنه،اقای طاهری خود طارمی توضیح داد چطور جعل قرارداد کردی،اقای طاهری قرار بود کنفرانس بزاری،مردم منتظرن!!اگه کمک وزیر و فدراسیون نبود که خواب قهرمانی نمیدیدید،اقای طاهری چرا نمیگی با اون همه پول هوادار چکار کردی که گرشاسپی میگه پول بدی گذسته داریم و بازیکنان اعتصاب میکنن که پول زمان شما رو هنوز کامل نگرفتن،اقای طاهری مردم مثل شما نیستن،مردم خیلی از شما فهمیده ترن
Iran, Islamic Republic of
03:46 - 1397/10/10
بزار دوسال دیگه مصاحبه کن ...تا خوب جواب هاتو تنظیم کنی و راحت مردم و اسکل کنی ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج