انتقاد تند استاد دانشگاه تهران از کرباسچی
۸۱۴۷۳۰
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
۴۹۴۵
حسین آخانی استاد دانشگاه تهران در روزنامه شرق نوشت: حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد و جان‌باختن هشت جوان دانشجو و دو نفر دیگر و زخمی‌شدن 26 نفر همه و به‌ویژه خانواده‌های آنها را سوگوار و گرفتار کرد.

حسین آخانی استاد دانشگاه تهران در روزنامه شرق نوشت: حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد و جان‌باختن هشت جوان دانشجو و دو نفر دیگر و زخمی‌شدن 26 نفر همه و به‌ویژه خانواده‌های آنها را سوگوار و گرفتار کرد.

وزیر سابق راه‌وترابری آقای خرم –که اتفاقا از نظر جناحی با شهردار وقت همسو است– در مصاحبه‌ای به‌طور مشخص شهردار آن زمان؛ آقای کرباسچی را مقصر این فاجعه می‌داند که با قلدری و غیرقانونی زمین‌های بالای هزارو 800 متر ارتفاع را برای ساخت دانشگاه آزاد تغییر کاربری دادند.

به نظر من این موضوع باید به‌طور جد از سوی دستگاه‌های نظارتی و قانونی پیگیری شود و کسانی که در این ساخت‌وساز درگیر بودند، در مقابل عدالت پاسخ‌گو باشند.

چندی پیش که آقای پیروز حناچی، شهردار تهران، با دوچرخه سر کار رفتند، جناب کرباسچی با کنایه ایشان را متهم کردند که چرا صبح زود که ترافیک کم است با خودرو سر کار نمی‌روند تا واگن‌های مترو را ترخیص کنند تا مردم بیشتری با مترو سر کار بروند. انسان تعجب می‌کند که در قرن 21 هنوز مدیرانی هستند که فکر می‌کنند صبح‌ زودرفتن و پشت‌میزنشستن برابر با بهترانجام‌شدن کارهاست.

مردم حق دارند بپرسند چرا شما با کمک روابط قوی‌ای که در دوران شهرداری خود داشتید، سنگ‌بنای غلطی در شهر گذاشتید که نتیجه آن ساخت شهری بی‌روح و غیرانسانی و پر از خشونت است. ساخت محیط آموزشی و فرهنگی صرف‌نظر از مسائل فنی و ایمنی باید با موازین اخلاقی هم درست باشد. مگر می‌شود که کسی در زمین غصبی مسجد بنا کند؟ ساخت دانشگاه آزاد روی خط گسل و در بالای ارتفاع هزارو 800 متری در دل کوهی که باید پشت و پناه میلیون‌ها ساکن شهر و منابع آبی آن باشد، باعث شد ده‌ها ارگان دیگر هم از این فرصت بهره بردند و صدها برج و بارو در آنجا عَلَم کردند.

نتیجه آنکه قشنگ‌ترین چشم‌اندازهای طبیعی شهر تهران به جنگل بتون و خودرو تبدیل شد. چگونه می‌توان در ساختمانی که بنایش با نادرستی و غیراخلاقی ساخته شده است، درس اخلاق و کار حرفه‌ای سالم آموخت و مهندسان، دانشمندان و پزشکانی تحویل جامعه داد که شرافت شغلی‌شان را فدای پول و پارتی نکنند؟

جناب آقای کرباسچی، می‌دانید چرا شما و سایر ادامه‌دهندگان شما در مدیریت شهری این تصمیمات نادرست را گرفتید؟ فقط به یک دلیل ساده. شما صبح زود قبل از آنکه فرصت کنید رفتن بچه‌تان را به مدرسه ببینید، سر کار رفتید. شما حتی از مشاهده نزدیک‌ترین عزیزتان یعنی فرزندتان محروم شدید چه برسد شهروندان بیرون از دیوار خانه‌تان. مدیری که صبح زود سر کار می‌رود فقط سروکارش با پیمانکارانی است که آن ساعت دنبال کار می‌گردند و نه مردم. اگر شما یک بار با پای پیاده از پایین گیشا تا تپه‌ای که برج میلاد را بنا کردید رفته بودید، هرگز این سازه بی‌خود بتونی را در شهری که در بالای سرش قله چهار هزارمتری است، بنیان نمی‌گذاشتید تا منِ شهروندی را که فاصله‌ام تا آن فقط 70 متر است، از یک پیاده‌روی ساده محروم کنید.

من در زندگی خود فقط یک بار تجربه جلسه‌های ساعت شش صبح دوستان شهرداری را تجربه کرده‌ام. وقتی برای اولین و آخرین‌بار در جلسه ساعت شش شورای تکلیف پارک طبیعت پردیسان شرکت کردم، اولین روزی بود که نتوانستم خودم پسرم را برای مدرسه آماده کنم. آن روز خیلی حس بدی داشتم، آنجا هم انتقاد کردم و چون حرف‌های من به مذاق دوستان اغلب بازنشسته خوش نیامد، خوشبختانه دیگر به آن جلسات دعوت نشدم.

جناب آقای کرباسچی، شما در 65 سالگی احتمالا باید بازنشسته باشید. از شما دعوت می‌کنم روز سه‌شنبه همین هفته بیایید با آقای حناچی با دوچرخه سری به شهر بزنید، با رکاب‌زدن از میدان توحید تا انقلاب ببینید که چه ساخته‌اید؟ اگر دوچرخه ندارید، من به شما امانت می‌دهم. اگر شما هم مانند پیروز حناچی با دوچرخه در شهر گشت می‌زدید یا با پای پیاده یک ‌بار لذت کوه‌نوردی در شمال تهران را چشیده بودید، آن وقت حتی قوی‌ترین نیرو هم نمی‌توانست شما را در ساختن ساختمان دانشگاه آزاد در آن شیب‌های تند مجاب کند و الان این 10 جوان به جای گورستان در کنار خانوده‌شان زندگی می‌کردند و 26 جوان زخمی هم جایشان در بیمارستان نبود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1397/10/11
اﺣﺴﻦ ﺑﺮ ﺷﻤﺎ اﺳﺘﺎﺩ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻋﺪﻡ ﺁﺯاﺩﻱ ﺑﻴﺎﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻨﺎﻱ ﭼﻨﻴﻦ ﺗﺼﻤﻴﻤﺎﺕ ﻧﺎ ﺑﺨﺮﺩاﻧﻪ
ﺑﺎﻋﺚ ﭼﻨﻴﻦ ﺧﺴﺎﺭﺗﻬﺎﻱ ﺟﺒﺮاﻥ ﻧﺎﭘﺬﻳﺮﻱ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ
ﻭﻗﺘﻲ ﻣﺴﻮﻟﻴﺖ ﺩاﺭﻧﺪ ﻛﺸﻮﺭ ﺭا اﺭﺙ ﭘﺪﺭﻳﺸﺎﻥ ﻣﻲ ﺩاﻧﻨﺪ.
پاسخ ها
وطندوست آریایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
کرباسچی گند زد به تهران
نمونه های فراوان گندکاری اش همه جای تهران دیده میشه
استاد درست میگن، ایکاش ارتفاعات تهران دست نخورده میموند تا تهران امروز نفس بکشه
آقای کرباسچی زود رسوا شد و دادگاهش پخش زنده شد
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/10/11
مزخرفترین حرفی که تا حالا شنیده بودم همین بود ،دوم کار به کرباسچی ندارم و ایشان بود که تهران را از فاجعه بزرگ ترافیک نجات داد و بنای تهران نوین را پایه ء کرد اگر اشتباه میکنم دوستان منو اصلاح کنن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
احسنت
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/10/18
به اصل ماجرابچسبید اتوبوس احدبوق چه ربطی به کرباسچی داشت مثلابادوچرحه رفتن سرکار ایرادکارتون بهترمیشه چرااون همه استخدامی به هرطریق روخواستین بیرون کنین چون قالیباف استخدامشون کرد کرباسچی خیلی به تهران کمک کرد
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/10/23
حق بیمه استادان دانشگاه آزاد اسلامی مثل کارگرها محاسبه میشه.

حقوق استادان دانشگاه آزاد نصف حقوق هم رتبه خودشان در دانشگاه های دولتیه و سالها یک زیادی است که مطالبات معوقشونو نگرفتن!!!!
حق التدریس و حق التحقیق و حق راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها را هم نمیدند!!!!

چه زمانی و چه رسانه‌ای میخواهد از استادان دانشگاه آزاد دفاع کند؟؟؟؟

در اقدامی شگفت‌انگیز امسال حقوق استادان دانشگاه آزاد اسلامی را در مازندران کاهش دادند!!!! حقوق جذب را نصف کردند!!!!!
چرا؟!

چه زمانی و چه رسانه‌ای میخواهد از استادان دانشگاه آزاد دفاع کند؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج