باور‌های اشتباهی که شادی را از شما می‌گیرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۱۴۷۷۴
۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
۸۵۱۹
شادی بزرگ ترین آرزوی هر فردی ست. شاید فکر کنید که شادی به سادگی به دست نمی آید اما در واقع این ماییم که گاهی با افکارمان آن را از خود دور می کنیم. باورهای رایجی در میان ما وجود دارد که موجب می شود مدام احساس ناراحتی کنیم، اگر بدانیم که این باورها اشتباه اند و زاویه دیدمان را تغییر دهیم، زندگی شادتر را تجربه

برترین ها -  ترجمه از پردیس بختیاری: شادی بزرگ ترین آرزوی هر فردی ست. شاید فکر کنید که شادی به سادگی به دست نمی آید اما در واقع این ماییم که گاهی با افکارمان آن را از خود دور می کنیم. باورهای رایجی در میان ما وجود دارد که موجب می شود مدام احساس ناراحتی کنیم، اگر بدانیم که این باورها اشتباه اند و زاویه دیدمان را تغییر دهیم، زندگی شادتر را تجربه خواهیم کرد. در ادامه باورهای اشتباهی را که شادی را از زندگی شما دور می کند، برایتان آورده ایم.

باور‌های اشتباهی که شادی را از شما می‌گیرند

شادی من وابسته به دیگران است

یکی از اشتباهات رایجی که در مورد شادی وجود دارد، این است که ما تصور می کنیم شادی مان وابسته به رفتار و حرف های دیگران است. اگر چه ما در کنار دیگران احساس شادی و خوشبختی بیشتری خواهیم کرد اما این بدین معنی نیست که خوشحالی ما به آنها گره خورده است. به بیان دیگر، آنها تنها زمانی می توانند در حال و روز ما تاثیرگذار باشند که خودمان بخواهیم. ما زمانی خوشحال خواهیم بود که ترس، نگرانی و مشکلات خود را بتوانیم در زمان حال حل کنیم. اگر ذهن ما از افکار منفی خالی باشد، جا برای خوشحالی باز می شود. بنابراین بهتر است که در زمان حال زندگی کنیم و به دیگران نیز این اجازه را ندهیم که مانع از خوشحالی مان  شوند.

من زمانی خوشحال خواهم بود که به هدفم برسم

یکی دیگر از باورهای غلطی که در مورد خوشحالی وجود دارد این است که ما تنها زمانی که به خواسته دلمان برسیم خوشحال خواهیم بود. به عنوان مثال با خودمان می گوییم که اگر در کارمان پیشرفت کنیم، اگر پولدار شویم، اگر خانه بخریم یا به مسافرت رویم... خوشحال خواهیم بود، غافل از این که نمی دانیم عمرمان را به انتظار روزی که شاید هیچوقت نیاید، تلف کرده ایم. این مشکلی ست که تقریبا همه ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم به این علت که از آینده بی خبریم، اما اگر یاد بگیریم که با داشته هایمان خوشحال باشیم و حسرت روزهای نیامده را نخوریم، زندگی شادتری را نیز تجربه خواهیم کرد.

هیچ اتفاق خوبی نخواهد افتاد

برخی از افراد با نگاه بدبینانه ای که دارند، زندگی را به کام شان تلخ می کنند. آنها مدام با خودشان می گویند که در زندگی هیچ شانسی نداشته اند و از این پس هم هیچ اتفاق خوبی نخواهد افتاد. متاسفانه همین تصور باعث می شود که چنین افرادی مدام بد بیاورند. در واقع افکار ما بر اتفاقات زندگی مان تاثیرگذارند. همین نگاه منفی باعث می شود که ما چشمان مان را به روی زیبایی های زندگی ببندیم و به همه چیز نگاهی منفی داشته باشیم. اما اگر این عینک بدبینانه را از چشم هایمان در آوردیم، خواهیم دید که اطرافمان پر است از اتفاقات خوبی که می تواند ما را تبدیل به فردی شاد و سرزنده کند.

باور‌های اشتباهی که شادی را از شما می‌گیرند

افکار منفی، بد است

یک باور اشتباهی که اکثر ما داریم این است که تا زمانی شادیم که افکار منفی در ذهن مان جای نگیرند. در واقع به محض این که فکری منفی می کنیم، شادی از زندگی مان می رود، در حالی که واقعیت چیز دیگری ست. ما نمی توانیم از شر افکار منفی خلاص شویم اما قدرت آن را داریم که آنها را از خود دور کنیم. به عنوان مثال زمانی که ما افکار و احساسات منفی مان را به زبان می آوریم یا که آنها را می نویسیم، در واقع به شیوه ای در حال دور کردن آنها از خودمان هستیم اما اگر آنها را نادیده بگیریم و مدام سرکوب شان کنیم، نمی توانیم علت و ریشه آنها را بیابیم، در این شرایط آنها در ناخودآگاه ما می مانند و هیچوقت رهایمان نمی کنند.

بهترین روش برای مقابله با احساسات، چه مثبت و چه منفی، این است که به آنها فرصت بیان دهیم. تا زمانی که این احساسات به دیگران آسیب نرساند، ما می توانیم ترس، نگرانی و ناراحتی مان را بیان و از این طریق آنها را از خودمان دور کنیم.

چیزی که من فکر می کنم، درست است

گاهی ما فکر می کنیم که آنچه خودمان باور داریم حقیقت محض است و حاضر نیستیم که حرف دیگران را بشنویم. همین رفتار یکی از دلایل عدم احساس شادی و خوشبختی در زندگی ست. در واقع زمانی که ما نظرمان را مخالف نظر دیگران می بینیم، احساس رد شدن می کنیم و همین طرز فکر باعث می شود که تبدیل به فردی ناراحت و ناامید شویم. 

اما واقعیت این است، این که نظری خلاف نظر شماست، بدین معنی نیست که اشتباه است. احتمال این که شما نیز اشتباه کنید وجود دارد یا حتی خوشبینانه تر، ممکن است که نظر هر دوی شما درست باشد. بنابراین بهتر است که زاویه دیدتان را گسترش دهید و نظر دیگران را به عنوان یک پیشنهاد بشنوید، نه این که آن را دلیلی برای ناراحتی خود بدانید.

همه چیز باید تحت کنترل من باشد

ما همیشه در تلاشیم تا تمام وقایع اطرافمان را کنترل کنیم، به همین دلیل است زمانی که شکست می خوریم، ناراحت و ناامید می شویم و احساس می کنیم که شادی در زندگی مان جایی ندارد، اما باید این واقعیت را بپذیریم که کنترل تمام امور، غیر ممکن است. در حقیقت ما تنها می توانیم تنها بر افکار و رفتارهای خودمان تسلط داشته باشیم. از این رو به جای این که زمان مان را بیهوده صرف کنترل چیزهایی که از توان ما خارج است کنیم، بهتر است که روی افکار خودمان کار کنیم و همیشه این جمله را با خودمان تکرار کنیم: «همه چیز بر وفق مراد من پیش خواهد رفت.» 

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر