ادرسون یا آلیسون؟ کدام یک بهترند؟
۸۱۵۰۸۸
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۹
۵۲۰۸
مقایسه دو دروازه بان برزیلی دو تیم بزرگ جزیره.

 وبسایت نود: با انتقال آلیسون به لیگ برتر و تیم لیورپول، و رقابت شانه به شانه منچسترسیتی و لیورپول در لیگ جزیره، حالا رقابت میان آلیسون و ادرسون علاوه بر تیم ملی برزیل، به انگلیس هم کشیده شده است. اما کدام یک از این دو دروازه بان بهتر هستند و کدام یک فصل بهتری را پشت سر گذاشته اند؟

پیش از دیدار حساس دو تیم در روز پنج شنبه که می تواند حتی سرنوشت جدال قهرمانی را تا حد زیادی مشخص سازد، نگاهی داریم به وضعیت این دو گلر بزرگ.

ادرسون یا آلیسون؟ کدام یک بهترند؟

آلیسون در این فصل بهترین عملکرد را از نظر کلین شیت داشته است، او تا پایان هفته بیستم، موفق به ثبت 12 کلین شیت شده، حال آنکه ادرسون در منچسترسیتی تنها هشت بار دروازه اش را در این فصل بسته نگاه داشته است. ضمن اینکه آلیسون تا به اینجا تنها هشت گل دریافت کرده ولی ادرسون دو برابر او گل خورده است.

آلیسون از منظر سیو نیز نسبت به همتای خود بهتر کار کرده است و در این فصل 46 سیو داشته که 11 واکنش بیشتر از ادرسون است. به این ترتیب آلیسون نرخ سیو 84.9 درصد را به ثبت رسانده که در میان دروازه بانان لیگ جزیره که حداقل 1000 دقیقه در این فصل بازی کرده اند، بهترین آمار است. این امار برای ادرسون تنها 68.6 درصد است. در عین حال واکنش های آلیسون در این فصل برای لیورپول حیاتی بوده است، به طور مثال دو واکنش او در دیدار مقابل برنلی و اورتون، در نهایت باعث شد لیورپولی ها در این دو مسابقه نزدیک، پیروز میدان شوند.

ادرسون یا آلیسون؟ کدام یک بهترند؟

ادرسون و آلیسون هر دو به خاطر توانایی شان در بازی با توپ، شهره هستند و جای تعجب ندارد که انتظار داشته باشیم این دو در بازیسازی تیمشان نیز مشارکت داشته باشند. برای مثال در دیدار لیورپول مقابل آرسنال که همین چند روز قبل برگزار شد، روی گل چهارم بود که تاثیر آلیسون واضح بود، و در نهایت توپ با سه ضربه به محوطه جریمه آرسنال رسید و قرمزها صاحب ضربه پنالتی شدند.

به طور مشابه، ادرسون نیز توانایی بالایی روی کار با توپ دارد. در برتری اخیر 3-1 سیتی مقابل ساوتهمپتون، او در یک صحنه با خونسردی تمام در محوطه شش قدم بازیکن حریف را دریبل کرد و حمله ای را طرح ریزی کرد که منجر به گل سیتی شد. ادرسون در این فصل 504 پاس ارسال کرده با دقت 82.7 درصد پاس موفق. و در آن سمت آلیسون 566 پاس ارسال کرده با دقت 78.8 درصد.

ادرسون یا آلیسون؟ کدام یک بهترند؟

از نظر اشتباهات؛ شرایط دو دروازه بان تا حدی شبیه به هم بوده است. ادرسون در این فصل دو بار مرتکب خطای پنالتی شده است: مقابل ساوتهمپتون و منچستریونایتد در ماه نوامبر. در آن سمت دو اشتباه آلیسون در بازی مقابل لسترسیتی و من یونایتد رقم خورد. در دیدار با لسترسیتی او به شکلی عجیب توپ را در کنار خط عرضی از دست داد و منجر به گلزنی رشید غزال شد و در بازی مقابل یونایتد اشتباه مهلک او در مهار توپ، باعث شد لینگارد گلزنی کند.

به نظر شما کدام یک از این دو بهتر هستند؟

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج