ورود هوش مصنوعی به سیستم ریلی هند
۸۱۵۵۰۹
۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
۵۴۳۴
دولت هند به‌منظور تضمین امنیت و پیشگیری از خرابی قطارها در ایستگاه‌های بین شهری، یک سیستم نگهداری و پیش‌بینی مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه داده است.

ایران آنلاین: دولت هند به‌منظور تضمین امنیت و پیشگیری از خرابی قطارها در ایستگاه‌های بین شهری، یک سیستم نگهداری و پیش‌بینی مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه داده است.

ورود هوش مصنوعی به سیستم ریلی هند

رسانه‌های محلی هندوستان اعلام کردند که منطقه مرکزی راه‌آهن این کشور روبات‌های هوشمندی را در ایستگاه‌های منطقه تعبیه کرده است تا عکس‌ها و فیلم‌هایی را از عملکرد حرکت قطار ضبط کرده از طریق سیستم وای فای به مأموران ارسال کند.

این روبات با بهره‌گیری از دوربینی با وضوح بالا، سلامت بخش‌های زیرین و چرخ دنده‌های قطار را در زمان‌های مشخص شده بررسی کرده و داده‌ها و اطلاعات ثبت شده را از طریق وای فای به مأموران مربوطه ارسال می‌کند. دوربین این روبات با فرمان مهندسین به چرخش درآمده و فیلم‌های باکیفیتی از بخش‌های زیرین قطار ثبت می‌کند.

مهندسین این فیلم‌ها را بر صفحه نمایش بزرگی مشاهده کرده و در صورت مشاهده هرگونه مشکلی ،آن را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع می‌کنند.این سیستم هوشمند با تجهیز به چراغ‌های LED، فیلمبرداری و عکاسی در نور کم و حتی تاریکی را با وضوح بالا انجام می‌دهد. این قابلیت زمانی مفیدتر است که زیر چرخ‌ها در اکثر موارد در معرض نور خورشید قرار نگرفته و از دید عموم پنهان است.

این روبات هوشمند اولین پروژه هند در خصوص راه‌اندازی هوش مصنوعی در سیستم حمل و نقل این کشور نیست؛ چرا که سال گذشته در بخش‌هایی از منطقه راه‌آهن سیستم‌های هوشمندی برای کنترل کیفیت غذای عرضه شده به مسافران تعبیه شد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج