لیلاز: اوضاع وخیم نیست
۸۱۵۹۹۷
۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
۱۰۴۴۸ 
یک فعال سیاسی گفت: به لحاظ شاخص های مادی و معنوی اوضاع را وخیم نمی دانم.

خبرگزاری ایسنا: یک فعال سیاسی گفت: به لحاظ شاخص های مادی ومعنوی اوضاع را وخیم نمی دانم.

سعید لیلاز در بیست و ششمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران اظهار کرد: درآمد نفتی بهترین سال دولت حسن روحانی از درآمد نفتی بدترین سال تحریم، یک یا دو میلیارد دلار کمتر بود با این حال سه تا چهار درصد رشد اقتصادی داشتیم.

وی ادامه داد: به لحاظ مادی و عینی و از نظر شاخص ها شخصا اوضاع را وخیم نمی دانم. میان سالهای ۱۳۹۲-۱۳۹۶ مقدار زیادی از مشکلات جامعه ایران را حل کردیم، قدرت خرید طبقه کارگر که تا سال ۹۲ به ۷۵ درصد سال ۸۹ سقوط کرده بود، به طور منظم افزایش پیدا کرد و به سال ۸۹ رسید.

لیلاز گفت: مقدار زیادی از کسری قدرت خرید کشاورزان، مستمری بگیران بهزیستی، کمیته امداد، تامین اجتماعی و کارمندان و بازنشستگان اصلاح شد؛ پنج گروه اصلی که در ایران جزو زحمتکش ترین ها هستند.

وی افزود: میان سال های ۹۶-۹۲ قدرت خرید این پنج گروه منظم بهبود یافت و متوسط رشد اقتصادی ما بین ۳ و ۴ درصد بود.

این اقتصاددان افزود: میان سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به عنوان مقایسه، عربستان برای آنکه بتواند به رشد اقتصادی کمتر از نصف رشد اقتصادی ایران برسد ناچار شده است ۲۱۵ میلیارد دلار از ذخایر ارزشی اش را خرج کند.

وی ادامه داد: چون ابتدای عصر انفجار اطاعاتی هستیم تلگرام ویژگی اش این است که در هر چیزی اغراق می کند و به نکات منفی می پردازد. در روزنامه نگاری خبر، چیزی جز خبر بد نیست. جلو افتادن ذهن از عین بسیار خطرناک و زودگذر است و اگر دولت حواسش باشد می تواند از آن عبور کند.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در ادامه به آخرین آمار ضریب جینی ایران اشاره کرد و گفت: آخرین آمار نشان می دهد ضریب جینی زیر چهل صدم است. در ضریب جینی هرچه اعداد به سمت یک برود بدتر و هرچه به سوی صفر برود بهتر است. زمانی که انقلاب اسلامی رخ داد این عدد زمانی که پهلوی دوم رفت ۳۸ بود که در تاریخ آسیا و خاورمیانه بی سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: اوضاع را آنقدر وخیم نمی بینم، به ویژه وقتی که ایران را با کشورهای نفتی مقایسه می کنند می دانید که تقریبا تمام دستاوردهای برجام را سقوط قیمت های جهانی نفت خام خورد، به عنوان شاخص می گویم درآمد نفتی بهترین سال حسن روحانی (۱۳۹۶) از درآمد نفتی بدترین سال تحریم، یک یا دو میلیارد دلار کمتر بود با این حال سه تا چهار درصد رشد اقتصادی داشتیم این موضوع نشان می دهد این بیمار همچنان زنده است و در این مدت رشد اقتصادی ما ۶۰ درصد بیشتر از عربستان سعودی و حدود ۵۰ درصد بیشتر از روسیه بود.

لیلاز گفت: اگر چهار سال ابتدایی دولت احمدی نژاد را از اقتصاد ایران مستثنی کنیم متوسط رشد اقتصادی ایران در چهار دهه گذشته از سطح متوسط منطقه بدتر نبوده است عربستان و ترکیه از نطر رشد اقتصادی از ما جلوتر نیستند.

وی ادامه داد: با وجود همه منازعات داخلی در سال ۹۶ توانستیم بسیاری از مشکلات اقتصادی ایران را جبران کنیم.

لیلاز با بیان اینکه سالهاست به جهان در چارچوب منافع نگاه می کنم، افزود: منافعمان پشت شعارها پنهان شده است. اگر خواستید فریاد می زنم که طرفدار برجامم، چون در شرایط عادی نان ایران در تعامل با جامعه بین المللی و کاسبی بعضی ها در دعواست.

وی ادامه داد: همیشه گفته ام تنها کسی که نمی خواهد مالاریا ریشه کن شود رئیس اداره ریشه کنی مالاریا است. هنوز هم این منازعات هست مثلا بر سر سی اف تی، اف ای تی اف و پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو و مبارزه با پولشویی چه بساطی جریان دارد. این موارد از نادانی نیست بلکه بر مبنای منافع است. منافع برخی ها این است که جلوی پولشویی گرفته نشود. با وجود این موارد جامعه ایران باید رو به جلو حرکت کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/10/14
آره تو راست میگی! تو خیلی کارای خوب کردی!!!
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1397/10/14
محمدرضا عارف میگه پسرم حق داره بگه #ژن_خوب ه چون نابغه اس
همون پسری که اگه پسر عارف نبود حتی نمیتونست انتقالی بگیره برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاههای ایران چه برسه به رسیدن به این جایگاه مدیریتی، اقتصادی و مالی و...

رحمانی فضلی میگه پسر من نخبه و نابغه اس که تونسته مشاور وزیر بشه همون پسرش که تا چند وقت پیش میگفت بیکاره و بدون سفارش پدرش نتونست یه شغل در حد کارمند معمولی واسه خودش دست و پا کنه!

مرعشی میگه آی کیوی ما و خاندان هاشمی بالاتر از همه اس!
همونا که تشخیص نمیدن کجا باید ساندویچ بخورن:)) یا هم آی کیوشون فقط تو اختلاس، رشوه، خالی بندی و فتنه انگیزی و سفارش تحریم کار میکنه، نه جای دیگه!

کی نژاد میگه دختر من حاذقه همون که با استفاده از امتیاز عضو هیئت علمی بودن پدر تونسته بره دانشگاه پدر و با جعل عنوان و رزومه سازی اقامت گرفته بره داخل فرهنگ شیطان بزرگ در حالیکه پدرش برای فرهنگ ما تصمیم میگیره!

درازهی بعد از این که فیلمش پخش شده و همه دیدن میگه عده ای مغرض با ترفندهای کامپیوتری، برش، همگام سازی کلمات واسه من داستان ساختن، تا اخراج کارمند گمرگ از پای نخواهم نشست!

کی نژاد میگه دخترمو هک کردن با فتوشاپ عکسهاشو درست کردن، تا خلع لباس صدرالساداتی از پای نخواهم نشست!

+از وقتی اینا جای جلاد و شهید رو عوض کردن و عده ای باور و شیهه کشان تَکرار کردن، دیگه فکر میکنن واقعا خودشون عقل کل ان و ملت هم کم عقل یا گله پسر چوپان قاضی پور!
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1397/10/14
آره اوضاع خون خودش و اطرافیانش میگه . برای من ، خانواده ام و اطرافیانم خیلی خیلی وخیمه . باور کنید
پاسخ ها
یاران 57
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
وای خدااااااااااا. بتو پناه میاریم، خدایا مردم ایران چه گناهی کرده اینهمه آشکارا دروغ میگن، مردم مورچه هم فرض نمیکنن حق دارید، سانسورچی ميدونم نشر نمیکنی واسه دل خود نوشتم که کمی تخلیه بشم، خدا خدا خودت کمک کن امید غیر از تو نداریم
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1397/10/14
حرف نزنی میگویند خدای نکرده لکنت زبان داری مردم روی خاک سیاه نشسته اند
Moldova, Republic of
19:02 - 1397/10/14
انشالله خدا به درد بی نیازها گرفتارت کنه....
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1397/10/14
حتما نگاه به وضع خودت میکنی
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1397/10/14
خبرنداری بدجور وخیمه بیشتر از اونی که فکر کنی اگه همه پرسی کنی میفهمی چ خبره کارد به استخوان رسیده
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1397/10/14
لعنت به هرچی اصلاحاتی
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/10/14
نبایدم وخیم ببینی اوضاعو, شما ر. چه به مردم, فقط یه بار فقط یه بارتو بازارا قدم میزدی میفهمی اوضاع وخیم یعنی چی, از کدوم آمار صحبت میکنی قیمت اجناس فقط, سال پیشو با الان مقایسه کند بیش از, سه برابر,واقعن ادم حرصش میگیره از حرف اینا فک کنم اینا از دهنشون حرف در نمیاد جای دیگه رو باید بررسی کرد
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1397/10/14
لابد جیب تو پره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
شما حرف نزنی نمیگن لاله .. مردم دارند از گرونی و فقر دست و پا میزنند خجالت بکش بابا
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/10/14
حق داری چون اگه وخیم بود شما اونجا نبودی که نطق کنی و بی غیرتی ما(مردم در قبال ایین همه بدبختی) رو تو سرمون بزنی
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1397/10/14
والا وخیم نیس هی مانده بریم کلیه هامونو بفروشیم واسه سیر کردن ............ج و ش ه
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/10/14
هرکی برای خودش نظرمیده
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1397/10/14
جناب لیلاز اوضاع وخیم که می گویند البته برای مردم درسته ولی برای شما که گل وبلبل زیراکه شما ازاین مردم نیستید وظاهرا دراین کشور تشریف دارید وگرنه دلار امریکا وسکه طلا وزندگی مرفه ورفاه هم که هست چرا باید اوضاع وخیم باشد فرزندان دلبندتان هم که بادشمن قسم خورده ملت وکشور عزیزمان با هم درصلح ارامش در امریکا با ارامش درحال خوش گذارای تشریف دارن خب معلوم که وضعیت وخیم نیست هر انسانی عاقل این تشخیص میده خوش باشید
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/10/14
تا تفسیر شما از وخیم چی باشه
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/10/14
تا تفسیر شما از وخیم چی باشه
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1397/10/15
تو اصلاحاتی حرف مفت نزن اقتصاد که فقط ضریب جینی نیست که بیکاری، تورم، ارزش پول ملی، وضعیت بخش خصوصی طی ۴۰ سال اخیر به طور حادی بدتر شده ‌اند تازه همین ضریب جینی‌اتان هم آمارسازی است با این همه اختلاس و رشوه و حقوقهای نجومی باز اختلاف طبقاتی شدیدتر نشده. رو را برم
Iran, Islamic Republic of
02:19 - 1397/10/15
تو مث اینکه تو این جامعه نیستی تا ببینی البته شکمتون سیره فک میکنید همه چی عالیه یا شاید هم میخوای اینطور جلوه بدی درهردوحالت از مردانگی بدوری شهامت داشته باش دنیا گذراست بزار تاریخ ازتون بخوبی یاد کنه مردم زیر فشار گرونی و اجاره خونه هزار بدبختی دیگه کمرشون داره خورد میشه بی وجدان چرا داری دروغ میگی
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1397/10/15
سانسورچی مگر چی گفتم رد کردی؟ گفتم خدا به داد مردم ایران برسه
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1397/10/15
اره چون بابات چرخی بزن بین مردم ببین مردم افتادن به گدایی خدالعنتتون کنه
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/10/15
تو‌اصلا‌میدونی اوضاع وخیم چیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج