انباشت عظیم «کود انسانی» در جنوب تهران
۸۱۷۴۱۵
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
۶۶۶۸
لجن باقی‌مانده از فرآیند تصفیه فاضلاب خام انسانی در تصفیه‌خانه جنوب تهران از سال ۱۳۸۸ (شروع بهره برداری فاز اول) تا امروز در حاشیه این تصفیه خانه دپو شده است.

خبرگزاری تسنیم: یک سال پیش بود که انتشار آمار واردات یک ردیف تعرفه‌ای در سال 95 تحت عنوان «گل‌ولای فاضلاب» به کشور، سر و صدای زیادی در فضای رسانه‌ای به پا کرد و رسانه‌ها بار دیگر در مواجهه با این ردیف وارداتی به کشور، انتقاداتشان از نبود مدیریت و نظارت در حوزه واردات را از سرگرفتند، اگرچه بعدها عنوان شد که این ردیف وارداتی که به اسم "کود انسانی" معروف شد، به منظور تأمین نیاز "گرانول باکتری" برخی صنایع کشور و کاربرد آن در فرآیند تصفیه فاضلاب بوده است.

کود انسانی یا گل‌و‌لای فاضلاب، لجن باقی‌مانده از فرآیند تصفیه فاضلاب خام انسانی است که می‌تواند بعد از گذشت زمان و رسیدن به شاخص‌های لازم، به عنوان یک کود مناسب در زمین‌های کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.

در حاشیه تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران که به عنوان بزرگترین تصفیه‌خانه فاضلاب کشور و یکی از بزرگترین تصفیه‌خانه‌های فاضلاب خاورمیانه مطرح است، زمینی واقع شده که کودانسانی یا همان گل‌ولای فاضلاب حاصل از فرآیند تصفیه فاضلاب خام شهروندان تهرانی در این تصفیه‌خانه، در این زمین دپو شده است.

لجن باقی‌مانده از فرآیند تصفیه فاضلاب خام انسانی در این تصفیه‌خانه از سال 1388 (شروع بهره برداری فاز اول) تا امروز در حاشیه این تصفیه خانه دپو شده و در حالی که این کودانسانی می تواند در 6 هزار هکتار زمین کشاورزی به عنوان کود مورد استفاده قرار گیرد، بدون استفاده انباشته شده است.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

اولین تیزر انیمیشن «داستان اسباب‌بازی ۴»

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1397/10/18
مردی که می‌تواند کودها را هم به انرژی تبدیل کند ...او همه چیز دان است ...در هاله‌ای از نور...مرد هزار چهره .... احمدی نژاد دانشمند قرن
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
کسانی که مملکت به گند کشیدن ..و خود را فروختن باید پرسنل فعال در این کار باشند .همونهای که هیچ ارزش افزوده ای نداشتن و خود را به هیچ فروختن..
نه احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/10/18
به خاطر بیماری زا بودن سالهاست که کود انسانی دیگر استفاده نمیشود
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/10/18
پس محیط زیست چرا جلویشان را نمی گیرد؟؟؟؟؟؟؟؟کلانتر جواب دهد
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1397/10/18
از این کودها برای تولید مواد غذایی مردم تهران استفاده کنید تا واردات با ارز دولتی کم شود اقتصاد بقیه مملک خوب شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج