روحانی: تامین معیشت مردم اولویت ماست
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۱۸۰۰۷
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
۷۰۲۸
رئیس‌جمهور گفت: اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی و مهم همه ما در کشور است.

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن 19 دی؛ سالروز قیام مردم قم، تصریح کرد: قم و حوزه علمیه این شهر در نهضت اسلامی، به عنوان پیشران حرکت انقلابی، نقش بسیار مهم و زیادی داشتند و قیام 19 دی مردم قم ، روند پیروزی انقلاب اسلامی را وارد مرحله نوینی کرد.

وی همچنین تبیین اقدامات انجام شده و دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی را ضروری خواند و با اشاره به نزدیک شدن جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارداشت: در این ایام مسئولین اجرایی و غیر اجرایی، کارگزاران دولت و نظام و رسانه‌های همگانی، وظیفه مهم تبیین اقدامات انجام شده و دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی را برعهده دارند.

رئیس‌جمهور افزود: اولین حادثه مهمی که در سال 42 رخ داد، فروردین ماه آن سال در مدرسه فیضیه بود و بعد هم در دیگر حوادث انقلابی، قم همواره پیشران این حرکت انقلابی بود و البته مردم سراسر کشور هم از این حرکت و نهضت حمایت کردند و امام(ره) هم به خوبی رهبری کرد.

روحانی با اشاره با روند حوادث و حرکت‌های مهم انقلاب از سال 42 تا بهمن 57 که به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید، گفت: یاد و خاطره شهدای 19 دی را که از روزهای مهم و فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب ما است، گرامی داشته و حرکت و ایثار مردم قم و همه شهرهای ایران در راه پیروزی انقلاب شکومند اسلامی را پاس می‌داریم.

وی با تشریح سه حادثه مهم در روند اقتصادی کشور از روز پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، گفت: تغییر ساختارهای کشور با پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی 8 ساله و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران، سه حادثه مهم در روند اقتصادی کشور در طول این 40 سال بوده که به اشکال مختلف روی داده است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز در آستانه چهلمین جشن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی و مهم همه ما در کشور است و نباید اجازه دهیم مردم با مشکل مواجه شوند.

روحانی اظهارداشت: مردم توجه دارند که حرکت توسعه‌ای و سازندگی کشور در شرایطی اتفاق افتاده است که با 3 مسأله مواجه بودیم که معمولاً در این حوادث مهم، ارزش رشد و پیشرفت، چند برابر می‌شود.

وی با بیان اینکه اولاً وقتی انقلاب می‌شود، افراد، کارگاه‌ها، مسئولین‌ سیاسی و ساختاری اقتصادی عوض می‌شود و مشخص است که در همان سال انقلاب، خود به خود فعالیت‌ها نیمه تعطیل می‌شود، ادامه داد: در سال بعد انقلاب نیز تغییرات ایجاد می شود و فعالیت‌ها نیمه تعطیل است. با حوادث و مشکلاتی که در سال‌های 58 و 59 برای استقرار انقلاب مواجه بودیم، معمولا حرکت به سمت پیشرفت و توسعه سخت و مشکل می‌شود اما روند توسعه و پیشرفت حتی در آن شرایط هم ادامه یافت.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه حادثه دوم، مسئله جنگ تحمیلی بود و ما را دچار مشکل کرد، اظهار داشت: جنگی بر ما تحمیل و به کشورمان تجاوز و بخشی از سرزمین ما اشغال شد که در ظاهر توسط بعثی‌ها در عراق و در باطن نیز تقریباً همه از جمله کشورهای منطقه و قدرت‌های جهانی به استثناء چند کشور در پشت این جنگ بودند.

روحانی تاکید کرد: همه پشت سر صدام بودند و با جنگی مواجه شدیم که دنیا با ما جنگید و بحمدالله ملت، جوانان، ارتش، سپاه، بسیج، عشایر و همه مردم، با مقاومت و ایستادگی‌، ما را به پیروزی رساندند.

وی با اشاره به حادثه سوم و اینکه بعد از جنگ،کشور در مسیر سازندگی و حرکت درست قرار گرفته بود که فشار تحریم‌ها افزایش یافت، تصریح کرد: تحریم آمریکا برای سرمایه‌گذاری نفت و گاز به دولت آقای هاشمی رفسنجانی مربوط می‌شود و درآن زمان خرید نفت را تحریم کردند.

رئیس‌جمهور افزود: همه اینها به جز تحریم‌هایی که از سال 59 علیه ما شروع شد، شرایطی است که بعد از جنگ برای ما رخ می‌دهد و سپس به بهانه مسئله هسته‌ای تحریم‌های شورای امنیت علیه ما آغاز شد که آن تحریم‌ها تا سال 94 باقی ماند و در آن سال توانستیم این تحریم‌ها را رفع و یک فضای تنفسی پیدا بکنیم.

روحانی اضافه کرد: دوباره از طریق توطئه تندروهای آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای منطقه، فشار را بر کشور و مردم ما وارد کردند. این 3 حادثه بسیار مهم در روند اقتصادی کشورمان می‌توانست کند کننده روند توسعه باشد اما آمار و ارقام دستاوردها در همه حوزه های صنعتی، کشاورزی، اجتماعی، بهداشتی، آموزشی قدرت نظامی، سازندگی و عمران و آبادانی، شرکت‌های دانش‌بنیان و کمک به مردم و مستضعفین، با گذشته قابل مقایسه نیست.

وی با تشکر از مردم به عنوان بانیان اصلی تحقق همه دستاوردها و موفقیت‌ها، اظهار داشت: البته در این میان همه دولت‌ها نقش و سهم خودشان را دارند ولی مقاومت و ایستادگی، تلاش، ایثار و فداکاری مردم نقش اصلی و موثر دارد.

رئیس‌جمهور افزود: امروز شاهدیم کسانی که در جنگ مجروح و جانباز شدند، بعد از سی و چند سال درد و مشقت، با افتخار از حوادث دفاع مقدس خودشان و خانواده شهدا با افتخار از ایثار خود یاد می‌کنند و این به عنوان نمونه‌ای از ایستادگی و عظمت ملت بزرگ ما برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی است.

روحانی خاطرنشان کرد: آنچه در این انقلاب دنبال می‌کردیم، این بود که از حکومت فردی نجات پیدا کنیم. فرد بر ما حاکم نشود، یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد و بعد هم منتظر بمانیم که هر وقتی که مرد، پسرش دو مرتبه روی کار بیاید. این سلطنت پدر و پسری را در انقلاب از بین بردیم و مردم حاکم شدند و رأی مردم حکومت را به وجود می‌آورد، مجلس و خبرگان درست می‌کند و این رأی مجلس است که دولت را درست می‌کند.

وی تصریح کرد: همه چیز در کشورمان بر مبنای آراء مردم است و این حاکمیت ملی، بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ما بود و این را باید تبیین کنیم. این همه انتخاباتی که در کشور برگزار شد و برگزار می‌شود و ان شاء الله سال آینده هم انتخابات داریم، نشان می‌دهد که کشور ما بر مبنای انتخابات، رأی مردم و صندوق آراء است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه، انقلاب اسلامی، استقلال را برای ما به ارمغان آورد، گفت: قبل از انقلاب دیگران برای ما تصمیم می‌گرفتند و آمریکایی‌ها و برخی از اروپایی‌ها در کشور ما همه کاره بودند و در همه امور از جمله ارتش و نیروهای مسلح، صنعت نظامی، اقتصاد، فرهنگ و رادیو و تلویزیون مداخله می‌کردند اما امروز مردم ایران تصمیم‌گیر اصلی هستند.

روحانی افزود: 36 آمریکایی کانال 2 تلویزیون زمان رژیم گذشته را که یکی کانال آموزشی بود، هدایت می‌کردند و همه کشور دست آنها بود اما انقلاب اسلامی برای ما حاکمیت ملی و استقلال آورد و امروز مردم ما احساس می‌کنند که دین‌، فرهنگ و معنویت‌شان بیشتر مورد احترام است و الحمدالله در زمینه توسعه هم گام‌های بسیار مهمی برداشتیم.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب برای مردم، گفت: از وزرا، معاونین و همه مسئولین دستگاه‌ها و هچنین از رسانه ملی و صدا و سیما و از همه روزنامه‌ها و فضای مجازی و دست‌اندرکاران خواهش می‌کنم که واقعیت انقلاب ما را به خوبی تشریح کنند.

رئیس‌جمهور یادآور شد: خدای ناکرده اگر این دستاوردها و واقعیت های انقلاب را درست توضیح ندهیم، به خون شهدا، فداکاران، جوانان، علما و امام(ره) و همه آنهایی که تلاش کردند و این کار عظیم و بزرگ را انجام دادند، خیانت کرده‌ایم.

روحانی با بیان اینکه در آستانه چهلمین جشن‌ پیروزی انقلاب هستیم، گفت: ان‌شاء‌الله در بهمن ماه وارد چهل و یکمین سال انقلاب می‌شویم و در تبلیغات این جشن پیروزی باید واقعیت‌ها را برای مردم بازگو کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود دو وظیفه مهم دولت و مسئولین دولتی را در شرایط امروز جامعه مورد اشاره قرار داد و گفت: امروز هر کدام از ما در هر بخشی که کار و تلاش می‌کنم دو وظیفه مهم اشتغال جوانان و معیشت مردم را برعهده داریم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ببینید در این شرایط سخت اقتصادی اگر یک خانواده‌ای دو جوان داشته باشد و هر دو بیکار باشند، چه شرایط سختی برایش پیش می‌آید و چه فشاری بر او وارد می‌شود، پس همه ما در ارگان‌ها و دستگاه‌ها باید تلاش کنیم جوان‌های ما مشغول به کار شوند.

روحانی تاکید کرد: یکی از وظایف سازمان برنامه و بودجه، اشتغال است. یعنی سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه‌ها باید بدانند، که وظیفه بزرگ همه ما مسئله اشتغال جوانان است. چون می‌دانیم در شرایط سخت یک عده‌ای بیکار یا از کار برکنار می‌شوند و یک عده نمی‌توانند ادامه کار بدهند. باید جبران کنیم و برای آن کسی هم که بیکار می‌شود، باید فکر کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئله دوم، معیشت مردم است که نباید در زندگی روزمره و نیازهای فوری و روزانه دچار مشکل شوند، تاکید کرد: تورم ماه آذر، 12 ماهه، 18 درصد است ولی تورم مواد غذایی و خوراکی ما 24 درصد است و این به نظر من مهم است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه وقتی تورم کل را حساب می‌کنیم، مردم به آن کاری ندارند و 24 درصد به طور متوسط است که برای برخی اجناس 30 الی 40 درصد و برخی دیگر کمتر و بیشتر می‌باشد، گفت: از این بدتر زمانی است که نوسان هفتگی و روزانه در قیمت‌ها داشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: درست است که در مسائل بانکی مشکلاتی داریم و یا ممکن است در حمل و نقل مسائلی داشته باشیم، ولی حتماً این مشکلات نباید به کالاهای اساسی و زندگی مردم منتقل شود.

وی افزود: برخی از همسایگان می‌توانند رابطه صمیمانه‌تری با ما داشته باشند و این کار امکان‌پذیر است و امروز این را شاهد هستیم و می‌بینیم که همسایگان شرایط بهتری از گذشته دارند.

رئیس‌جمهور گفت: معیشت مردم و مواد لازم برای زندگی مردم که جزو خرید روزانه است، باید یک مبنایی داشته و ثباتی پیدا کند و بازار باید آرامش داشته باشد.

روحانی با بیان اینکه امروز خوشبختانه در زمینه ارز با تلاش‌هایی که بخش اقتصاد و بانک مرکزی کرده است، یک آرامش نسبی وجود دارد، اظهارداشت: می‌خواهیم این آرامش را تداوم بخشیده و حفظ کنیم. تولید بسیار مهم است و باید کاری کنیم که دچار مشکل نشود.

وی خاطرنشان کرد: از نکات ضروری برای جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی مردم، اشتغال است و فرقی نمی‌کند که در بخش کشاورزی، صنعت و یا خدمات باشد. امیدوارم همه بتوانیم در این روزهای بسیار مهم که یادآور فداکاری مردم در 41 سال پیش در این ایام است، در مسیر آرامش مردم و زندگی بهتر برای آنان و رفع مشکلات روزمره، پر تلاش تر باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:32 - 1397/10/19
دروغ که کنتور نمیندازه
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1397/10/19
جوانان دیگه پیر شدن ... بهتره بگی اشتغال میانسالان اولویت شماست که البته اون هم نیست چون از روز اول که اومدی فقط دروغ گفتی ... اما تردیدی نیست که برای همه ی این دروغ ها از طرف خدا تاوان سنگینی وجود داره
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1397/10/19
بدبخت شدیم...معیشت مردم هم رفت که خراب کنه
Germany
14:49 - 1397/10/19
دروغ نگو آقای رییس جمهور. الویت شما گرانی خودرو است.الویت شما ایجاد زندگی مشقت لار است، الویت شما حفظ دروغگوها در کابینه هست، الویت شما گوشت ۱۰۰هزار تومانی است، الویت شما دلالی و دزدی از جیب مردم با افزایش نر خ دلار هست، الویت شما رنج و مشقت ایجاد کردن برای مردم هست. واقعا چطور اسمتو گذاشتی رییس جمهور و سرتو بالا میگیری، آقای روحانی شما به غیر از ایجاد گرانی و سختی بر مردم و دروغ پردازی کارز انجام ندادید.
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/10/19
از مردم ایران مایه نذار شما پدر مردمه ایرانو درآوردید
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1397/10/19
به عمل کار برآید آقای رئیس جمهور ، اینقدر از این حرفها شنیدیم حرف نزنید لطفا عمل کنید
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1397/10/19
شعار بسه عمل کن گوشمون از این حرفها پر شده
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1397/10/19
پس کو..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خواهش میکنیم یه کم صداقت داشته باشید مردم چه فرض کردید
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/10/19
حالا خوبه اولویت معیشت مردم است وضعیت مردم اینه اگه اولویت نبود چی میشد!!!!!!؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/10/19
منفورترین ریس جمهور جهان از اول خلقت ادم
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1397/10/19
بازم خر فرض کرده
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1397/10/19
ایشون راست میفرمایند البته خراب کردنش!!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1397/10/19
خدا خفت کنه از بس دروغ می گی
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1397/10/19
من یکی مثه چی پشیمونم به تورای دادم دیگه عمرا رای نمیدم به این دولتیان مردم فریب
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1397/10/19
دروغگو،باعسل عسل گفتن دهان شیرین نمیشود.
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1397/10/20
واقعا متاسفم که در این کشور زندگی میکنم چون واسه مایحتاج اولیه زندگی نون قند برنج ...نمیتونم تهیه کنم دو ساله بیکارم ماشینو وسایله کارمو واسه خرجی زنو بچه فروختم الان نمیدونم به کجا برم چکار کنم گیجم گیج درود خدا بر تو احمدی نژاد خدا وکیلی مردانگی ازت میباره اونی که میگه احمدی نژاد اینجور واونجور بی عقله به خدا زمون سرورم اقام احمدی نژاد تلفن میزدی پول پیدا میکردی این روحانی فقط بلده ریششو رنگ کنه
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/10/20
یا تقصیر دولت قبله یا امریکا،پراید رو اونا گرون کردن نه سایپا،مرغ و میوه و نون رو هم اونا مقصرن
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1397/10/21
جناب اقایان حکومتی مردم میخواهندزندگی ابرومندانه داشته باشنداینکه چندکیلوحبوبات وبیست هزارتومان پول به چندنفربدهی وخیال کنیدمشکل حل کردیداین نشدحکومتداری .چرامارادرردیف کشورهای بدون منابع ملی قراردادیدکسی میخواهدازدواج کندنمیتواندچندگرم طلابخرد نمیتواندجهیزیه بخردنمیتواندچندنفرمهمانی بدهدتابرسدبه مسکن وشغل
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/10/24
سلام آقای رییس جمهور اگر به حقوق معلولین شدید درمنزل باماهیانه 100وهشت تومن بازنگری شود وبا افزایش 20 درصدی حقوق وپله پله کانی اشتباه عنایت فرمایند یقین خداوندوشهدا خشنود میشوند،چونکه مظلوم تر ومحروم تراز معلولین ایران هیچ جای دنیا شاید پیدا نشود حقیر دارای سه معلول شدیدبدون درآمدقضاوت با نوع دوستان درهمه دنیا.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو