کابوس سگ‌های لواسان همچنان در تعقیب بهاره!
۸۲۱۶۹۲
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
۹۸۵۶
کابوس سگ‌های لواسان در تهران هنوز دست از سر «بهار» 10 ساله برنمی‌دارد. هنوز هم صدای پارس سگ‌ها را می‌شنود. همیشه باید کسی از خانواده پشت سرش بنشیند تا مطمئن شود سگی دنبالش نیست! این داستان بهار دختری است که در پارکی در لواسان مورد حمله سگ‌ها قرار می‌گیرد.

خبرگزاری رکنا: دوست خانوادگی بهار: زخم‌های بهار به لحاظ جسمی رو به بهبودی است اما به لحاظ روحی و روانی بسیار آشفته است و نیاز به جراحی زیبایی دارد

بخشی از «گونه» بهار هم به دلیل کشیدگی روی زمین زخم می‌شود. صورتش چهار بخیه و دستش 55 بخیه می‌خورد

حتی افسر پلیس هم وحشت کرد و به طرف سگ کلت کشید. به صاحب سگ هم گفت: «طوری سگ را ببند که سمت من نیاید!»

کابوس سگ‌های لواسان همچنان در تعقیب بهاره!

خانواده صاحب سگ روز حادثه به خانواده بهار اعلام می‌کند که همه هزینه درمان و جراحی زیبایی دختربچه را پرداخت می‌کند اما حالا زیر حرف‌هایشان زده‌اند!

پدر صاحب سگ: من مجرم هستم باید تاوان جریمه ام را بدهم. به کسی هم غیر از مرجع قضایی ارتباطی ندارد. چه حکم زندان چه حکم اعدام صادر کنند من تابع قانون هستم

وکیل پایه یک دادگستری: هرکسی که حیوانی نگهداری می‌کند، مسئول تمام خسارت مالی و جانی ناشی از حمله آن حیوان است.

یکی از آشنایان خانواده بهار می‌گوید: «یک ماه از حمله دو سگ به بهار می‌گذرد اما مدام به پدرش می‌گوید که سگ‌ها همچنان دنبالش می‌کنند.» او می‌گوید: «خانواده من و خانواده بهار دورهمی آخر هفته دارند و معمولاً در پارکی با هم قرار می‌گذاشتند. آن روز تصمیم گرفتند دورهمی‌شان را از تهران به پارکی در لواسان ببرند.»

آنها نمی‌دانند دو سگ خطرناک از ‌نژاد پیتبول و ژرمن بی‌افسار و قلاده به کمین‌شان نشسته است! در حال دوچرخه سواری هستند که سگ پیتبول دست‌هایش را روی سینه دوست پدر بهار می‌گذرد! ترس تمام وجود «بهار» را می‌گیرد، جیغ می‌زند و به سمت مادرش می‌دود. سگ مرد را رها می‌کند و به دنبال شکار کوچک می‌دود.

سگ دوم هم تحریک می‌شود، یکی از آنها دست بهار را به دندان می‌کشد و دیگری از پشت به او حمله می‌کند. دوست خانوادگی بهار توضیح می‌دهد: «زخم‌های بهار به لحاظ جسمی رو به بهبودی است اما به لحاظ روحی و روانی بسیار آشفته است. البته نیاز به جراحی زیبایی دارد.» بهار تحت درمان روانپزشک است، با کمک قرص می‌خوابد ولی هر نیم ساعت یک بار با جیغ از خواب می‌پرد.

سگ‌ها کابوس هر لحظه‌اش شده‌اند و در خواب و رؤیا هم رهایش نمی‌کنند! دچار شب ادراری شده است! سگ‌ها به بهار که حمله می‌کنند مردم جمع می‌شوند تا بهار را از دست سگ‌ها نجات دهند! دوست خانوادگی بهار می‌گوید: «در میان تعجب همگان صاحب سگ معترض می‌شود که چرا سگ‌ها را آزار می‌دهند.» قلاده سگ‌هایش را می‌کشد و بهار کوچک هم در میان دندان‌های سگ‌ها به دنبالشان کشیده می‌شود.

او در ادامه می‌گوید: «معاینات پزشکی نشان می‌دهد که همین مسأله باعث جراحت بیشتر بهار شده است. البته این اتفاق نشان از نابلدی صاحب سگ هم دارد.» واکنش سگ‌ها چنان هولناک است که او می‌گوید: «حتی افسر پلیس هم وحشت کرد و به طرف سگ کلت کشید.» به صاحب سگ هم گفت: «طوری سگ را ببند که سمت من نیاید!»

بهار را به بیمارستان «مهرآیین» لواسان می‌برند! بخشی از «گونه» بهار هم به دلیل کشیدگی روی زمین زخم می‌شود. صورتش چهار بخیه و دستش 55 بخیه می‌خورد. مسئولان بیمارستان از هلال احمر درخواست واکسن هاری می‌کنند. از هلال احمر می‌آیند و به بهار واکسن‌های لازم را می‌زنند.

بهار از شدت جراحات بیهوش می‌شود! مادرش هم به دلیل فشار عصبی از هوش می‌رود و در همان بیمارستان بستری می‌شود! دوست خانوادگی آنها می‌افزاید: «خانواده صاحب سگ خیلی اصرار کردند که بهار را به بیمارستان خاتم‌الانبیا ببرند. آخر سر هم متوجه نشدیم چرا چنین اصراری دارند.» پزشک موافق انتقال نیست!

او می‌گوید: «پزشک به دلیل استرس بسیار زیادی که به بچه وارد شده بود احتمال «سنکوپ» می‌داد. همچنین با توجه به این‌که دوبار بی‌هوش شده بود به لحاظ فشار خون و شرایط عصبی تکان دادن بچه را به صلاح نمی‌دانست.» در نهایت پزشک اعلام می‌کند تنها با رضایتنامه و پذیرفتن مسئولیت کامل حاضر به ترخیص بهار از بیمارستان است.

بهار در مهرآیین می‌ماند. گوشت و پوست دستش قلوه کن شده و به استخوان رسیده است! تا به امروز چهار بار زخم بهار را باز کرده و شسته‌اند و پزشک هر بار مجبور شده تا او را بیهوش کند، چون توان تحمل درد را در کودک نمی‌بیند! به گفته این آشنا، خانواده صاحب سگ روز حادثه به خانواده بهار اعلام می‌کند که همه هزینه درمان و جراحی زیبایی دختربچه را پرداخت می‌کند اما حالا زیر حرف‌هایشان زده‌اند! «ز» پدر صاحب سگ به رغم اصرار‌های بسیار زیاد حاضر به گفت‌و‌گوی رسانه‌ای نیست.

او نمی‌گوید که چرا اصرار داشت تا بهار را به بیمارستان دیگری ببرد؟ چرا به رغم قول مساعد برای پرداخت هزینه‌ها، هیچ هزینه‌ای از درمان بهار را تقبل نمی‌کند؟ او در پاسخ به این سؤال که به شما اتهام وارد می‌کنند که به دلیل متمول بودن حاضر به پذیرش مسئولیت اتفاق افتاده نیستید، هم می‌گوید: «بله من، پدر و پدربزرگم اهل لواسان بودیم.

مملکت قانون دارد و قرار نیست به شما جواب بدهم.» او سؤالات خبرنگار را به تندی پاسخ می‌دهد و در نهایت هم می‌گوید که این تماس‌ها را مزاحمت می‌داند. او در ادامه می گوید: من مجرم هستم باید تاوان جریمه ام را بدهم. به کسی هم غیر از مرجع قضایی ارتباطی ندارد. چه حکم زندان چه حکم اعدام صادر کنند من تابع قانون هستم.

به گفته یکی از آشنایان خانوادگی بهار، پدر صاحب سگ از رسانه‌ای شدن مسأله ناراحت است و می‌گوید:«هزینه را نمی‌دهم، بروید از قانون بگیرید.» این آشنا می‌گوید: «دادگاه هم فقط دیه «بهار» را در نظر گرفته اما این سؤال را جواب نمی‌دهد که چرا باید دو سگ خطرناک وارد پارکی شوند که روی تابلوی آن نوشته ورود حیوان ممنوع ولی هیچ جرمی برای صاحب آن نوشته نشود و در نهایت به دیه ختم شود؟!» به گفته او این دیه هم شامل هزینه‌های ترمیمی و زیبایی بهار هم نمی‌شود.

او می‌پرسد: «چه کسی باید هزینه‌های سنگین روانپزشکی بهار را بدهد؟ اگر به جای دست بهار، سگ، گردن بهار را می‌گرفت، دیه به چه دردی می‌خورد؟» مسأله دیگری هم خانواده بهار را اذیت می‌کند. معاون شهردار لواسان اعلام می‌کند که این اتفاق در پارک نیفتاده بلکه در خیابانی همجوار پارک به وقوع پیوسته است. خانواده بهار حرف‌های معاون را تکذیب می‌کنند.

گفت‌و‌گوی صاحب سگ هم با یکی از رسانه‌ها ثابت می‌کند که اتفاق در پارک بوقوع پیوسته است! آنطور که «ز» می‌گوید: «او مدت‌هاست که سگ‌هایش را بدون قلاده در پارک می‌چرخاند.» تحویل فوری سگ‌ها به صاحبشان هم این سؤال را در ذهن بسیاری به‌وجود آورده که آیا نباید این سگ‌ها بعد ازحادثه در قرنطینه نگهداری شوند؟

«مسعود مردانی» فوق تخصص بیماری‌های عفونی می‌گوید: «این سگ‌ها باید تا 10 روز در قرنطینه بمانند و اگر مشخص شود که «هاری» دارند تمام افرادی که با آن در ارتباط بوده‌اند، باید واکسینه شوند!»

«حسین هوشمند» وکیل پایه یک دادگستری هم معتقد است که دادگاه باید با صاحب سگ شدید برخورد کند! او می‌گوید: «هرکسی که حیوانی نگهداری می‌کند، مسئول تمام خسارت مالی و جانی ناشی از حمله آن حیوان است. اگر کسی در داخل شهر حیوان خطرناکی را نگهداری می‌کند، باید با او برخوردی شود که درس عبرت دیگران شود و دوباره اتفاق نیفتد.»

او اعتقاد دارد که وکیل پرونده باید استدلال کند و دادگاه را به این نتیجه برساند که رفتار صاحب سگ متعارف نبوده! او می‌پرسد: «مگر در پارک گله نگهداری می‌کنند که سگی در آن رفت و آمد می‌کند که می‌تواند گرگ شکار کند؟ مگر خیابان مرتع است که سگ چوپان را به دنبال گرگ وسط خیابان رها کرده‌اند؟» هوشمند می‌گوید: «این پرونده می‌تواند برای صاحب سگ، حبس در پی داشته باشد.»

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1397/10/29
همش چرت وپرته
پاسخ ها
ZOOROO
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
مجرم چرا هزینه پرداخت کند دو وکیل کارکشته میگیرد و زیان دیده را مجرم میکند به همین سادگی .
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1397/10/29
حیوان بیچاره که مقصر نیست خوی سگ همین هست
صاحب نادان واحمق سگ بای حیوان رو با قلاده وپوزبند بیرون بیاره که این حادثه رخ نده...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
‌این صاحب سگ باید گرفت و اعدام کرد همین سزاشه
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/10/29
متاسفانه ورود سگ به پارکها و مناطق گردشگری نشانه باکلاسی است.
ما وقتی میریم منطقه گردشگری کوه سرخه اراک، سگه که با صاحبانشون رژه میروند
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1397/10/29
بی عرضه پدر اطرافیان دختر که گذاشتن یه سگ همچی غلطی بکنه باید جنازه سگ وصاحب سگ بی ناموس می‌انداختم تا درس عبرت بشه برا ای بی پدر مادرهای که سگ گله رو میارن تو خونه و جامعه وگند بزنن ...
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1397/10/29
صاحب سگ غلط کرده که گفته به کسی غیر از مراجع قانونی ارتباط نداره. خون مردم را به جوش نیاور که بایستی از ترس جونت بروی توی کلانتری بخوابی. ایران و خارج هم ندارد. هرجا بروی این ملت داغ کنند در امان نیستی. حیوان.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
يا فحش نده يا اگر خيلى اصرار دارى كه فحش بدهى حداقل درست فحش بده. حيوان يعنى چى؟ حيوان شرف داره به اين بى همه چى. بهش بگو بيشرف.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/10/29
لعنت بر کسانی که این پدیده زشت و غیر منطقی را باب کرد.هم حیوانات زندگی ارامی داشتند هم ما انسانها. ماهم هرروز صبح با ترس و لرز از خانه بیرون می رویم از ترس سگها.هیچ گوشی هم شنوا نیست.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
فکر کنم این آقا که ادای انور آبیها و افراد مرفع در مئ یاره مشخص است شعورش فحمش از او سگ کمتر است که یک حیوان هار را در جایی مثل مکان عمومی رها کند اگر این کار در خارج از کشور بود اونجا دیگه جای دور زدن قانون نبود پدرش را در می. اوردن
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/10/29
غلط کرده به همه ربط داره البته هیچ پدر راضی نمیشه که فرار کنه یا وایسته نگاه کنه غافلگیر شده ولی باید زمانی که دست بچه رو گرفته بود گلوی سگ رو گرفته وخفش میکردی وتمام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
چقدر شما عوضی هستین
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/10/29
دیگه مردم تو پارک هم امنیت ندارن
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/10/29
واقعا سگها در لواسان زیاد شده و هم محلی های ما از لواسانی های قدیم که ساکن هستند و اونجا کم وبیش کشاورزی دارن دعوت بودیم حرف سگها پیش اومد که چقدر زیاد هستند؛ کمی از جاده به سمت زمینها رفتیم سرماکه یادمون رفت بماند؛ چنان فرار کردیم....یه فکری بکنید از گرگ هم خطرناک تر شدن و از باغها بیرون میزنن خصوصا غروب و قبل از غروب
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1397/10/29
عرضه ندارید سگ تربیت کنید حق خریدن و نگه داریشم نداری. مردک الدنگ شب چه جوری می تمرگه می خوابه!!!
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1397/10/29
درشهرلواسان اینقدر سگ زیادشده که یک پیمانکار ازورامین بایکی از کارکنان شهرداری هرشب یک وانت زنده گیری میکنندوبرایشان هرقلاده۲۵۰هزارتومان منبع درامدشده جالب است سگ ازجای دیگه زنده شبهاواردشهررهامیشودیک سگ را ماموران دوبارگرفتندوبردندمجددا این سگ درمکان موردنظر مشاهده میشود الیته برای حامیان سگهاسوددارد
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1397/10/29
توی یک کشور اسلامی بفرمائید چه حقی دارند سگ با خودشان بیرون بیاورند سریعا همرو جمع کنید این مسخره بازیها چیست توی هیچ کشوری اینگونه نیست حال که کشور اسلامیه!!!
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1397/10/30
اینجا چند سوال مطرح هست .اول چرا سگ رو بدون قلاده و پوزه بند بیرون خونه و داخل پارک که محل استراحت و تفریح خانواده ها هست بردند در حالی که تابلوی ورود حیوانات مثل سگ ممنوع بود و دوم چرا معاون شهردار داره سنگ صاحب سگ رو به سینه میزنه و میگه حادثه در بیرون پارک بوده در حالی که به گفته پدر صاحب سگ و شاهدان و خانواده بهاره و همراهانشون همگی میگن حادثه داخل پارک بوده و سوم چرا سگها رو قرنطینه نکردند و صاحب سگ حتی برای ساعاتی بازداشت نشده و چندین سوال دیگر . باید به صاحب سگ درس درست و حسابی داده بشه تا درس عبرتی برای سایرین باشه تا دیگه شاهد اینگونه حوادث ناگوار نباشیم . فقط خدا میداند که در این مدت چه به اون دختر و خانواده اش گذشته .امیدوارم قانون از مصدوم حمایت کنه و اون آقازاده رو مجازات کنه .
Iran, Islamic Republic of
02:11 - 1397/10/30
سگ نژاد پیت بول خیلی خطرناکه و حتی در آمریکا هم نگهداریش غیرقانونی هست چون آمار حمله بالایی به انسان مخصوصا کودکان داشته حالا کدوم از خدا بی خبر تو ایران پرورش اینا رو باب کرده من نمی‌دونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
يكى از همين به اصطلاح آقازاده ها و در واقع كثافتزاده ها بوده
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1397/10/30
این موضوع واقعا همان ماجرای کاپیتالاسیون را زنده کرده منتها هم در حرف و هم در عمل، ....
ابن هم جالب بود و دردناک و غمگین کننده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج