دعوا بر سر مهریه با کلاشینکف، کلت و قمه!
۸۲۱۹۵۹
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۸
۱۱۶۹۶
در پی وقوع نزاع مسلحانه خانوادگی که در کشاکش ماجرای طلاق یک زوج و بر سر مبلغ مهریه در مشهد رخ داد هفت نفر با انواع سلاح های سرد و گرم مجروح شدند.

خراسان نوشت: در پی وقوع نزاع مسلحانه خانوادگی که در کشاکش ماجرای طلاق یک زوج و بر سر مبلغ مهریه در مشهد رخ داد هفت نفر با انواع سلاح های سرد و گرم مجروح شدند.

این حادثه خونبار که ریشه در اختلافات و درگیری خانوادگی بین یک زوج میان سال دارد و از مدتی قبل به دلیل اختلاف بر سر مهریه برای طلاق شدت گرفته بود در شب هجدهم دی ماه به نزاعی دسته جمعی و مسلحانه بین بستگان این زوج کشید. این حادثه وحشتناک که موجی از ترس را در روستای «کنار گوشه» مشهد به راه انداخت از آن جا آغاز شد که بنا به ادعاها فردی به نام «ع- ن» از سوی طرف های مقابل مورد ضرب و جرح قرار می گیرد که این ماجرا با تماس های اطرافیان با یکدیگر و همچنین بستگان هر دو زوج در کوچه های روستا رنگ خون می گیرد.

در پی وقوع نزاع حدود 20 زن و مرد درحالی که برخی از آنان سلاح های کلاشینکف، کلت کمری، وینچستر و بعضی دیگر قمه و شمشیر در دست می فشردند به جان یکدیگر افتادند و با شلیک های متعدد هر بار فردی خون آلود نقش بر زمین می شد که در این میان خودروهایی نیز تخریب شدند. به دنبال این حادثه مسلحانه خونبار، بلافاصله نیروهای پاسگاه انتظامی هلالی مشهد برای بررسی موضوع و پایان دادن به نزاع خونین وارد روستای «کنار گوشه» شدند اما شدت نزاع به حدی بود که هیچ کس به حضور نیروهای انتظامی توجه نمی کرد. در نهایت ماموران با شلیک تیرهای هوایی موفق شدند به این نزاع وحشتناک پایان بدهند.

مجروحان این حادثه که برخی از آنان وضعیت وخیمی داشتند به مراکز درمانی انتقال یافتند و برخی از عوامل نزاع نیز دستگیر شدند.

معاون دادستان مرکز استان خراسان رضوی روز گذشته با تشریح جزئیاتی از پرونده نزاع خونبار گفت: در پی گزارش نزاع مسلحانه به دستگاه قضایی، بلافاصله دستورات قاطعی برای شناسایی و دستگیری عاملان این نزاع صادر شد چرا که رویه دستگاه قضا، برخورد جدی و قاطعانه با مخلان نظم و امنیت است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی سید جواد حسینی افزود: اگرچه با حضور مقتدرانه پلیس و حتی شلیک تیر هوایی برای خاتمه دادن به نزاع مسلحانه، برخی از متهمان دستگیر شدند و تعدادی از پوکه انواع سلاح ها در محل درگیری کشف شد اما با توجه به اهمیت و حساسیت این گونه جرایم که در ردیف جرایم خاص قرار می گیرند، پرونده به شعبه 409 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد .

این مقام قضایی با اشاره به مجروح شدن چندین نفر از عوامل حاضر در صحنه نزاع خونین و کشف سلاح های جنگی خاطرنشان کرد: جای تاسف دارد که هنوز هم عده ای از افراد به جای مراجعه به قانون، با خیال قدرت نمایی و قداره بندی، دست به جرایم مسلحانه ای می زنند که موجب ایجاد رعب و وحشت و احساس ناامنی در جامعه می شود. قاضی سیدجواد حسینی تصریح کرد: برخی از متهمان دستگیر شده، قبلا نیز در نزاع های وحشتناک شرکت داشته اند که بررسی ها در این باره ادامه دارد و سوابق بعضی از آن ها در شعبه 408 مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد نیز از این ماجرا حکایت می کند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد که سابقه رسیدگی به جرایم ویژه جنایی را نیز در پرونده قضایی خود دارد با تاکید بر این که اجازه عرض اندام به مخلان نظم وآسایش عمومی را نخواهیم داد، اضافه کرد: با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی دشتبان، ادامه رسیدگی به پرونده مذکور در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت خراسان رضوی قرار گرفت و بدین ترتیب با راهنمایی های قضایی، دیگر عوامل مرتبط با این پرونده حساس، در چندین عملیات هماهنگ و گسترده دستگیر شدند که تعداد زیادی از آنان با صدور قرارهای قانونی از سوی بازپرس با تجربه شعبه 409 دادسرای عمومی و انقلاب روانه زندان شدند اما هنوز بازجویی های تخصصی و جلسات رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

این مقام قضایی با اشاره به تخریب برخی خودروها در جریان درگیری مسلحانه نیز تاکید کرد: انگیزه عاملان نزاع اگرچه به موضوعات و آسیب های اجتماعی مانند طلاق و مهریه باز می گردد اما نزاع با چوب و چماق و انواع سلاح های سرد و گرم که در آن تعداد زیادی زن و مرد حضور داشتند برای مردم پذیرفتنی نیست و موجب سلب آسایش و رفاه عمومی می شود. به همین دلیل نیز قاضی پرونده با سرعت و دقت خاصی رسیدگی به این ماجرا را در دستور کار دارد و به اتهام همه عوامل این نزاع خونبار رسیدگی خواهد شد.

وی اتهام افراد دستگیر شده را هم اکنون و طبق نظر بازپرس پرونده، شرکت در نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به ایراد جرح عمدی، نگهداری غیرمجاز سلاح گرم و ... ذکر کرد و افزود: در جریان تحقیقات این احتمال وجود دارد که قاضی دشتبان، اتهامات دیگری را نیز در صورت وجود دلایل و مدارک مستند به متهمان تفهیم کند به همین دلیل بررسی های بیشتر درباره چگونگی این حادثه تاسف بار همچنان ادامه دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/10/30
خداوکیلی دور از هرگونه جوسازی بیشترین جرم و جنایت در این مشهد اتفاق میافته روزی نیست که از این شهر حادثه ای در میان نباشه حال چرا اینجوریه خدا عالمه ...
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
یعنی حیوانات وحشی اینطور هم نیستن چقد مردم خشن شدن.وای
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/10/30
بابا این مشهد چه خبره شده تگزاس هر روز یه خبر از مشهد نوشتن
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1397/10/30
درگیری نباید باشه اشاره شده به این که مراجعه لشه به قانون چند سال طول میکشه تا زن بخواد مهریه و حقش رو بگیره یعنی اگه زنی خونواده نداشته باشه تا موقع گرفتن مهریه باید بمیره
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1397/10/30
من عاشق پرستارها هستم قشر مهربان تمیز و نرم
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
چه ربطی داشت کجایی
.زاهد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
مثل مامانت ...
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1397/10/30
مدیریت چرا نظرمنو درج نمیکنی
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1397/10/30
با بالا رفتن شدید قیمت سکه در دولت اصلاحات ، توان پرداخت مهریه کم شده و زندانیان مهریه زیاد شدند،!؟؟؟!!؟؟!؟
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
چطور وقت بله گرفتن لال میمونن حالا هم که قبول میکنن پای همه چیش وایسن
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1397/10/30
همش به خاطر بالارفتن قیمت سکه هستش وخانواده ی عروس می افتن به جون داماد بدبخت. والا انصاف خوب چیزیه قرارنیست که سکه بره بالا خانواده ی عروس. از آب گل و آلود ماهی بگیرن اگه اون داماد پول داشت خودت با زنش تسویه حساب میکرد نه تو این وضعیت اقتصادی مملکت مون بعدا ما بیوفتیم بجون هم لااقل ما همدیگه رو درک کنیم مسولین که مارو درک نمیکنه.انگار جنگه که همه با سلاح سردو گرم وغیره بیوفتن بجون هم
Poland
08:59 - 1397/10/30
عجب حیاط وحشی شده مشهدیها روی همه ملت را سفید کردند این همه سلاح جور واجور سر از مشهد در می آره حیف ازوجود نازنین امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا که در مشهد است قتل وغارت ومواد مخدر پذیرایی از زائران عراقی به نهو احسنت وروی آوردن به ساختن برجهای آنجنانی بجای رسیدن به امور مردم الان مشهد باید یکشهر نمونه باشد از ایمان تقوا با این ثروت بی کران آستان قدس نباید فقیری مستمندی باشد نباید قتل وجناجت ودزدی باشد باید شهر نمونه ایران باشد سرشار از بوی عشق ومعنویت مهربانی ولی این از متولیان ومسئولین ما که بعد از چهل سال به وضع در آمده کجا امام رضا راضی است به این همه تجمل گرایی اینها پیروان آن امام رئوف هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
مشهدنگوبگو کابل هرجاافغانی باش اخرعاقبت همه اینحورمیش الان چرتبایدهر۴نفر۱نفرروانی باش توایران وازبیکاری وفقروهر۴جوان ۳نفربیکاروبالا۴۰ملیون فقیرثروتمندترین کشوردنیا وهرساعت۵۰نفمیرن زندان ازبیکاری وفقرخلاف میکنن وهرساعت۳۰نفرطلاق میگیرن بالا۸۰درصدازبیکاری وفقربه گفته همه کارشناسان ومسولین وخودوزیرکارگفته افغانهابرن مشکل بیکاری حل میش واینقدرزیادن وهمچنین پلیس امنیت گفته افغانهاامنیت مملکت به خطرانداختن وکمترینشم بیکاری وخودنمایندگان مجلس گفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون افغانی فقط توکارساختمانی اشغال کردن وچندبرابران توشغلهای دیگه غیرقانونی بایداخراج بشن هیچ جاقاچاقی راه نمیدن ۶ماا زندان دارحتی خودبالا۳۰کشوراروپایی پیشرفته جهان اول وپراب مرفح ...قبول نکردن۱ملیون اوارجنگ زده سوریه ای قبول کنن گفتن به ضررمردم وکشورمون ولی ایران بااین بیکاری وفقرنحومی بی ابی ...‌عواقبش این میش واینجاایناهمه کارمیکنن حتی جرم وجنایت بی ناموسی کوغیرت ایرانی
Netherlands
10:24 - 1397/10/30
تمام شرکت کنندگان در نزاع را بدون هیچ چشمداشتی به داعش دهید وگرنه قوانین ما هیچ کاری نمیکند دو روز زندان و فردا آزاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
دوستان مشهدی ها نگید همه جل خوب و بد هست در استان های مرزی هم اکثرا سلاح دارن بعدش تا زمانی کا افغانی ها در مشهد مقدس هست سلاح و جنایت هست....
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1397/10/30
همه داعشی شدن دهن همدیگرو صاف میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج