باهنر: مجلس اصلا نمی‌تواند مدافع منافع ملی باشد
۸۲۴۷۳۳
۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۹
۸۸۰۳
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه مجلس خاستگاه و ساختارش طوری است که نمی تواند مدافع منافع ملی باشد، گفت: خیلی از نمایندگان مجلس که به نفع منافع ملی حرف زده اند رای نیاورده اند.

خبرگزاری فارس: محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین شامگاه امروز(شنبه) در نشست ماهیانه حزب متبوع خود، اظهار داشت: دهه فجر امسال چهل سالگی انقلاب است و چهل سالگی در فرهنگ ما مفهوم اکمال و اتمام یک انسان و مجموعه است.

وی با بیان اینکه هفتاد درصد ما انقلاب را درک نکرده اند و این سوال را دارند که این انقلاب برای ما چه کرده و باید پاسخ قانع کننده بشنوند، گفت: این سوال طبیعی و حق نسل های بعد انقلاب است.

باهنر با بیان اینکه همه دولت ها و مجالس در عملکرد انقلاب نقش داشته اند، ادامه داد: اگر گزارشی از اقدامات و پیشرفت ها می دهیم دولت خاصی در ذهنمان نیست و همه هستند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه توقع نسل کنونی این است که این صندلی ها را ول کنیم، تصریح کرد: اگر خود را با چهل سال قبل مقایسه کنیم، نسل های بعد انقلاب می‌گویند چکار کردید که اگر انقلاب نمی شد آن اتفاقات نمی افتاد. مخصوصا اینکه طبیعی است وقتی می گوییم جاده و پل و ... ساختیم می گویند مگر سایر کشورها نساخته اند؟

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از شاخص های سنجش رتبه هایمان در چهل سال قبل آن ثبت شده است، گفت: اینها همه آمارهایی است که نهادهای بین المللی و صندوق بین المللی پول می دهند.

باهنر با تاکید بر اینکه در بسیاری از شاخص ها رتبه ما در دنیا بشدت اصلاح شده است، عنوان کرد: بهداشت، ضریب جینی رفاه و قدرت خرید رتبه مان نسبت به سال 57بسیار بهتر شده ولی در حوزه هایی چون مصرف انرژی افت داشته ایم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه ما از روز اول پیروزی انقلاب تا امروز در تحریم سنگین نظامی هستیم و در فناوری های نو در تحریمی صد درصدی هستیم، اظهار داشت: در مجموع چهل سال دوهزار میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم در حالی که در طول جنگ فقط 1000 میلیارد دلار خسارت متحمل شدیم.

وی ادامه داد: در بعضی دولت ها می گفتند حکومت مبتنی بر دین و ایدئولوژی نمی تواند منافع ملی را تامین کند و هنوز هم عده ای این را تئوریزه می کنند.

باهنر با بیان اینکه حتما بهتر از این هم قابل تصور و دست یافتن است، گفت: اول انقلاب در نظام اطلاعاتی و دفاعی راه افتادیم و تا امروز یک روز هم توقف نداشتیم در حالی که هدف تمام اتفاقات منطقه ایران است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه انتخابات در کشور ما واقعیت پذیرفته شده توسط همه است، گفت: امروز همه می گویند تغییرات را باید با صندوق های رای رقم بزنیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه نظام بروکراتیک کشور را در این سال ها اصلاح نکردیم، تاکید کرد: نظام اداری مان را از زمان شهید رجایی بدتر کردیم ولی بهترش نکردیم.

باهنر افزود: نظام قضایی کشور هنوز روی غلتک نیافتاده ولی هر رییس قوه ای آمده گفته من مخروبه تحویل گرفتم و نظام قضایی در افکار عمومی به عنوان خانه عدل شناخته نشده است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه تریبون های نظام ناکار آمدی و فساد را القا می کنند، عنوان کرد: 40 درصد 600 میلیارد تومان سرمایه بانک سرمایه مال فرهنگیان است ولی در دادگاه می گویند حق فرهنگیان را خورده اند.

وی با بیان اینکه مجلس خاستگاه و ساختارش طوری است که اصلا نمی تواند مدافع منافع ملی باشد، گفت: چون منافع منطقه ای تاثیر می‌گذارد و نمی تواند از منافع ملی دفاع کند. خیلی از نمایندگان مجلس که در مجلس به نفع منافع ملی حرف زده اند رای نیاورده اند.

باهنر ادامه داد: برخی مدیرانی که نصب شده اند نمی دانند میزان ذخیره صندوق ذخیره فرهنگیان چند صفر دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/11/07
بس درآن مجلس رابایدگل گرفت
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1397/11/07
چشم بسته غیب میگی
مگه کسی گفته که این مجلس مدافع منافع ملیه؟
این مجلس مدافع منافع حزبی و بخور بخوره و هیچ کسم هیچ انتظاری از این مجلس نداره
Iran, Islamic Republic of
06:16 - 1397/11/07
تو‌یکی‌‌دیگه‌حرف‌نزن‌که‌همه‌میشناسندت‌‌چه‌‌بادنجون‌ دور قاب‌چینی‌هستی‌ ؛ شما‌صاحب‌و‌ارائه‌‌دهنده‌همون‌نظری‌هستی‌که‌میگفتی مردم صلاح و مصلحت‌خودشون‌ را نمیدونند وباید ما برای انها تصمیم بگیریم . این‌مثال‌هم‌آوردی‌که : در‌سن‌جوانی‌کسی دوست نداره‌بره‌سربازی ولی‌در‌میان‌سالی نظرش‌عوض‌میشه و کشور ماهم چون‌کشور‌جوانیه نمیتواند به اقتضای زمان‌‌بهترین‌تصمیم‌را‌بکیرد ؛ تو اینقدر خود خواه و مردم‌را نفهم‌حساب‌میکنی . خودت‌هم‌برای چندین‌سال پی‌در‌پی‌نماینده‌همین‌مجلس‌بودی‌پس‌چرا اون موقع این‌نظر را نداشتی؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1397/11/07
اگه مجلس با رئیس جمهور هم دست نباشه مدافع منافع ملی میشه.
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1397/11/07
خیلی عجیب است! حرفهای قشنگ میزنی، راستی شما قبلا چکاره بودید؟ ببخشید تازه ازخواب بیدارشدید، یاتبلیغ برای رأی آینده می‌کنید، اگرکسی شمارانمیشناخت، می‌گفت؛ ناجی مشکلات همینه..
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/11/07
فقط نفت ؟ پتروشیمی ، گاز ، معادن ، خاک ،........انصاف خوب چیزیه !
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1397/11/07
د نگو بده، مجلس حاصل فیلترینگ شورای نگهبان است ???
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1397/11/09
یکی پیداشد برای رضای خداحرف بزند، افرین، منافع ملی کیلویی چند جناب باهنر، اینهاازمنافع خودی دفاع میکنند، صداقت دفن شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج