دولت ژاپن برای هک کاربران مجوز صادر کرد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۲۶۲۶۲
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
۵۰۳۴
به نظر می‌رسد که دولت ژاپن قانون جدیدی را مطرح و تصویب کرده که به واسطه آن می‌تواند به دستگاه‌های نا امن مبتنی بر اینترنت اشیا که توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد، نفوذ و دسترسی پیدا کند.

خبرگزاری ایسنا: این روزها که ممکن است نام اینترنت اشیا زیاد به گوشتان خورده باشد، لازم است بدانید که دولت ژاپن به تازگی قانون جدیدی را طرح کرده و به تصویب رسانده است که به واسطه آن اجازه هک کردن دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر اینترنت اشیای کاربران را هک کند و به اطلاعات و داده‌های رد و بدل شده آنها دسترسی و نفوذ پیدا کنند.

در تشریح علت این قانون، منابع آگاه به نقل از دولت ژاپن خاطرنشان کرده‌اند که این قانون تنها به منظور انجام تحقیق و پژوهش بر روی دستگاه‌های نا امن متصل به اینترنت اشیاست و اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران هدف و انگیزه آنها نخواهد بود و به آنها کاری نخواهند داشت.

با همه این اوصاف، انتشار چنین خبری سر و صدا و جنجال‌های فراوانی را در ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر به راه انداخته است و بسیاری از منتقدان و کارشناسان بر این باورند که دسترسی و نفوذ به دستگاه‌های شخصی کاربران حتی در صورتی که هدف اصلی دسترسی به اطلاعات و داده‌های رد و بدل شده آنها نباشد، نیز از لحاظ اخلاقی، اجتماعی و امنیتی نادرست و غیرقابل توجیه است و هیچ دولت و نهادی در جهان حق ندارد که به دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده کاربران و شهروندانش دسترسی پیدا کند حتی اگر به منظور تحقیق و پژوهش و افزایش امنیت سایبری این دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند باشد.

بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، گفته می‌شود این تحقیقات توسط کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امینت سایبری مؤسسه فناوری و ارتباطات ملی ژاپن صورت خواهد گرفت و وزارت داخلی و ارتباطات این کشور نیز بر روی نحوه انجام آن و دسترسی آنها به اطلاعات کاربران نظارت خواهند داشت.

در این پژوهش، فهرستی از دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند ناامن با گذرواژه‌های ضعیف، قابل حدس و پیش فرض تهیه شده است تا متخصصان مربوطه بتوانند با دسترسی به آنها، به کاربرانشان اخطار داده و یا تنظیمات مربوط به امنیت سایبری آن را فعال سازی کرده و بهبود ببخشند تا بدین ترتیب امنیت این دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا را تأمین کنند. قرار است این تحقیقات از ماه آینده میلادی آغاز شود.

مقامات و مدیران فعال در وزارت داخلی و فناوری ارتباطات ژاپن در تشریح علت و لزوم انجام این تحقیقات خاطرنشان کرده‌اند که دو سوم از کل تهدیدات امنیتی و حملات سایبری و بدافزاری در سال ۲۰۱۶ میلادی به دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا مربوط می‌شود.

در اینجا باید گفت که بیشتر این اقدامات در راستای آماده سازی دولت این کشور برای میزبانی مناسب و ایمن از بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ میلادی انجام می‌شود چراکه دولت ژاپن نگران سو استفاده احتمالی هکرها از دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا برای حمله به زیرساخت‌های بازی‌های این رویداد بزرگ ورزشی است.

اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند که این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش کاربران می‌خورد. باید گفت که اینترنت اشیا به کاربران ساکن در شهرهای هوشمند این امکان را می‌دهد تا با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند خود به کارها و فعالیت‌های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه‌هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهد کرد.

اینترنت اشیا (IoT) به معنی یک شبکه جهانی از اشیا مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر اساس قراردادهای استانداردشده‌ای با یکدیگر در ارتباطند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1397/11/10
تو ایران که مجوزم نمیخوان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر