فاصله انیمیشن ایران با جهان چقدر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۲۶۶۵۵
۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
۵۱۹۳
اولین نشست روز دوم جشنواره فیلم فجر به انیمیشن "آخرین داستان" اختصاص داشت که در این نشست عوامل تولید این اثر نسبت به وضعیت انیمیشن در جشنواره ‌انتقادات شان را مطرح کردند.

خبرگزاری ایسنا: اولین نشست روز دوم جشنواره فیلم فجر به انیمیشن "آخرین داستان" اختصاص داشت که در این نشست عوامل تولید این اثر نسبت به وضعیت انیمیشن در جشنواره ‌انتقادات شان را مطرح کردند.

احسان رسول اف با بیان اینکه این اثر کاملاً مستقل است، گفت: این پروژه در کنار دیگر پروژه‌های این مؤسسه انجام شده و تأمین بودجه این اثر توسط خود استودیو هورخش بوده و من در بخش پست پروداکشن وارد این پروژه شدم و می‌توانم بگویم که این طرح در سینمای کاملاً مستقل تولید شده است.

عوامل این فیلم در توضیح اینکه این اثر برای گروه سنی مثبت ۱۳ سال تولید شده معتقدند که این فیلم قطعاً برای نوجوانان ساخته شده و سعی کرده‌اند رده بندی سنی درستی را در نظر بگیرند.

اشکان رهگذر که کارگردان و نویسنده این پروژه ۹ ساله بوده است در توضیحاتی بیان کرد که حدود هزار نفر در این طرح همکاری کردند و متأسفانه ما مصرف کننده انیمیشن‌های آمریکایی هستیم و قطعاً چیزی کم از انیمیشن‌های جهانی نداریم بلکه فقط باید دانش مان را تکرار کنیم.

برای این فیلم که از موسیقی‌های اقوام از شمال و جنوب و شرق و غرب ایران بهره گرفته شده، یک تحقیق پنج ساله درباره موسیقی نواحی انجام شده است، بر همین اساس اشکان رهگذر در توضیح این نکته گفت: من همراه با کریستف رضاعی این تحقیقات را انجام دادیم و در ادامه با حضور آقای رسول اف به مشاوران این حوزه دست پیدا کردیم و چون اشعاری به زبان کردی و جنوبی داشتیم از خودشان مشورت می‌گرفتیم. همچنین شهرام ناظری هم این اثر زیبا را به پروژه ما هدیه کردند.

تینا پاکروان که مسئول انتخاب صداپیشگان این انیمیشن بوده درباره نحوه انتخاب صداپیشگان که بیشتر از چهره‌های سینمایی و شناخته شده هستند گفت که در همه جای جهان سعی می‌شود برای انیمیشن‌ها از چهره‌ها و سوپر استار استفاده شود تا از این طریق بتوانند آثارشان را بین مردم شناخته شده‌تر کنند.

با توجه به اینکه در این انیمیشن سینمایی از موسیقی‌های اقوام استفاده شده است و در بخش‌هایی شخصیت شهرزاد این اثر آوازهایی را می‌خواند، تینا پاکروان در این خصوص توضیح داد: در این بخش‌ها آوازهای شهرزاد به صورت دو صدایی اجرا شده است. امیدوار بودم صدای شهرزاد را دو صدایی نشنویم و تنها صدای خودش باشد و اینکه چون آواز شهرزاد قصه ما در ذهن ضحاک می‌پیچد، صدای اهریمن زنانه است.

مجید مظفری که از صداپیشه‌های این فیلم بوده با بیان اینکه "دلم می‌خواست امسال اصلاً در این جشنواره نباشم" گفت: تنها به خاطر این تلاش ۹ ساله بود که پذیرفتم در جشنواره حضور پیدا کنم، زیرا میدانم باید از انان حمایت شود و باید که اگر حمایتی از آنها شده بود ۹ سال تولیدش طول نمی‌کشید.

در ادامه اشکان خطیبی هم در سخنانی با انتقاد از شرایط جشنواره اظهار کرد که با مجید مظفری هم عقیده است و شاید ۱۰ سال باشد که نسبت به جشنواره چنین حسی دارد.

او همچنین گفت: فاصله انیمیشن ایران با جهان همین صندلی‌های خالی در سالن نشست و سالن سینما هست.

اشکان رهگذر کارگردان، احسان رسول‌اف تهیه کننده، بابک ارجمند مجری طرح، ژینوس پدرام تدوینگر، علیرضا علویان طراحی و ترکیب صدا، تینا پاکروان مسئول انتخاب صداپیشگان، مجید مظفری صداپیشه، اشکان خطیبی صداپیشه، بانیپال شدند و صداپیشه این انیمیشن سینمایی در این نشست حضور داشتند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر