دستمزد خدمات شیمی درمانی رایگان شد
۸۲۸۰۲۵
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
۶۰۲۷ 
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دستمزد انجام خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد و بیماران به طور متوسط، تنها ١۵ تا ٢٠ درصد هزینه داروهای شیمی درمانی را پرداخت می کنند.

خبرگزاری مهر: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دستمزد انجام خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد و بیماران به طور متوسط، تنها ١۵ تا ٢٠ درصد هزینه داروهای شیمی درمانی را پرداخت می کنند.

قاسم جان‌بابایی، اظهار ‌داشت: برنامه های درمان و مراقبت بیماران خاص و صعب العلاج از جمله خدمات پر هزینه در نظام سلامت کشور به شمار می­روند، بطوریکه سرانه درمان این بیماران به نسبت آحاد جامعه به چندین برابر سرانه سلامت آحاد مردم و گاهی بیشتر می رسد.

وی افزود: از طرفی این بیماران به دلیل مزمن بودن بیماری و غیر قابل علاج بودن آنها همواره نیازمند خدمات ویژه درمانی و دارویی بوده و حتی به دلیل هزینه های مترتب بر درمان، در صورتی که خانواده ها متحمل این هزینه ها باشند، لاجرم دچار هزینه های کمرشکن می گردند.

معاون درمان وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که حاکمیت متعهد به حمایت ویژه از این بیماران است، ادامه داد: اغلب خدمات مورد نیاز آنان یا به صورت کاملا رایگان یا در حد رایگان مورد حمایت قرار می گیرد و این خدمات توسط وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر پوشش داده می شود.

وی افزود: برای رسیدن به کیفیت زندگی مطلوب، لازم است مراقبت های درمانی و پیشگیری از عوارض با نگاهی جامع به بیماری خاص انجام شود. وجود مراکز جامع به عنوان رکن اساسی و هسته مدیریت و ساماندهی تیمی ضرورت دارد. از همین رو، در سال جاری ۸۳ مرکز جامع خدمات سلامت بیماران خاص در ۵۹ دانشگاه کشور به بهره برداری رسید.

جان‌بابایی تاکید کرد: اهداف این برنامه بهبود کیفیت زندگی بیماران خاص، حفاظت مالی از این بیماران، کنترل و نظارت بهینه بر تجویز و مصرف دارو های ضروری و مورد نیاز در گروه های هدف، به روز رسانی برنامه های درمانی و اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های درمانی ابلاغی، تمرکز در توزیع داروهای بیماران خاص در مراکز جامع، ارائه مراقبت جامع و چندوجهی برای بیماران خاص همچون معاینات بالینی، ارائه دارو، تزریقات ویژه، توانبخشی و فیزیوتراپی و دندانپزشکی است.

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: در برنامه تحول نظام سلامت برای نخستین بار به موضوع مغفول مانده تشخیص زودهنگام سرطان پرداخته شد. از سوی دیگر بیش از نیمی از کلینیک های ۱۳۷ گانه بزودی با امکانات و تجهیزات برای تشخیص زودهنگام سرطان و ارائه خدماتی همچون شیمی درمانی و طب تسکینی و...، تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

جان‌بابایی افزود: در برنامه تحول نظام سلامت، دستمزد انجام خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد و بیماران به طور متوسط تنها ١۵ تا ٢٠ درصد هزینه داروهای شیمی درمانی را پرداخت می کنند. ضمن اینکه این داروها برای برخی از بیماران، رایگان است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1397/11/15
شما که راست می گی
پاسخ ها
STS
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
از بس فشار اقتصادی روی مردم هست...دیگه کسی خدمت دولتمردان را باور نمیکنه و واقعا حق با مردمه که این چنین بی اعتماد شده اند...
اما خدا خیر ابدی ببینه بانی این طرح...دستش درد نکنه...علاوه بر رنج بیماری ؛ دغدغه تهیه دارو درمان رنج مضاعفی است که تمام کمرها را شکسته است....درود بر مسببان رفاه و آسایش مردم ..
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1397/11/15
چرا!؟
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
ناراحتی؟ شما پول بده
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1397/11/15
چون نزدیک 22بهمن هست رایگان شد؟
پاسخ ها
‌‌‌‌ ( شب دراز است قلندر بیدار )
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
نه میگوید اگر در ۲۲ بهمن شرکت کنید رایگان است
البته بعد ۲۲ بهمن تکذیب میشود
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1397/11/15
عزیزان وزحمتکشان ومدیریت اخبار داغ خسته نباشید /این خبر که شیمی درمانی رایگان شده خبر خوبی بود چون چند بیمار میشناسم پول آمپولها را باسختی جور میکنند
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1397/11/15
شیمی درمانی برابر مرگ تدریجی
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/11/15
چندروز دیگه یا تکذیب شده یا شرایط سختی براش میذارن
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1397/11/15
دروغ میگن عامو..شماباورکردید؟همین امروزمن نوبت شیمی درمانی دارم وحتی یه قرون هم کم نکردن وتخفیف ندادن..
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/11/15
حیات داوودی
خدا سلامتی بده .. راست میگی ..
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/11/15
جناب این پانزده درصدد را چه کسی تشخیص می دهد هزینه بستری چند برابر از هزینه های درمانی و دارویی هستش!!!
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1397/11/15
اینا چیه داروشون بایدرایگان باش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج