واکنش حمید سوریان به استوری جنجالی بهداد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۲۸۰۵۷
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
۸۲۴۸
«قطعاً ادبیاتی که بهداد سلیمی در استوری خود به کار برد، صحیح و قابل پذیرش نیست... ورزش فوتبال ماهیتی متفاوت دارد و ورزشکاران دیگر باید با این واقعیت کنار بیایند. فوتبال یک صنعت است و به این دلیل پول‌های زیادی در این رشته جابه‌جا می‌شود و این طبیعت فوتبال است.»

روزنامه ایران: «پس از ناکامی تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های ۲۰۱۹، بهداد سلیمی، قهرمان نامدار وزنه‌برداری در فضای مجازی متنی منتشر کرد و در آن متن به ارقام پاداشی که فوتبالیست‌ها پس از حضور در رقابت‌های جام ملت‌ها دریافت کردند، واکنش بسیار تندی نشان داد. البته این قهرمان وزنه‌برداری پس از گذشت چند ساعت استوری دیگری در صفحه اینستاگرامش گذاشت و عذرخواهی کرد.

انتقادات این چنینی نسبت به رسیدگی بیشتر مسئولان به فوتبال برای نخستین بار نیست و در بحبوحه مسابقات جام ملت‌ها نیز محمد بنا، سرمربی نامدار تیم ملی کشتی فرنگی در صفحه شخصی خود به این موضوع پرداخت اما این برای نخستین بار بود که یک قهرمان نامدار از واژه تند «بی‌غیرت» علیه ورزشکاران رشته دیگری استفاده کرد.

حمید سوریان، نابغه کشتی فرنگی در خصوص این موضوعات گفت: «امروزه فوتبال فراتر از بحث ورزش است و یک صنعت محسوب می‌شود. نگاه کل دنیا نسبت به ورزش فوتبال خاص‌تر و ویژه‌تر است و تراکنش مالی که در فوتبال اتفاق می‌افتد با سایر رشته‌های ورزشی قابل قیاس نیست که این موضوع را باید همه ما بپذیریم. دلیل این موضوع هم توجهی است که بینندگان به این رشته ورزشی دارند.»

او ادامه داد: «من به عنوان کسی که یک رشته ورزشی را به صورت حرفه‌ای دنبال کرده‌ام، همیشه علاقه‌مند به فوتبال بودم و از دیدنش لذت بردم. من یک دوستدار و طرفدار فوتبال هستم. اینکه تیم ملی فوتبال ما در مسابقات جام ملت‌ها چنین نتیجه‌ای کسب کرد به دلیل بضاعت فوتبال‌مان است. بضاعت فوتبال ما در همین حد است و بچه‌ها تمام تلاش‌شان را کردند و می‌کنند تا فوتبال ما بتواند در مسابقات مختلفی همچون جام ملت‌ها یا رویدادهای بزرگ نتیجه بگیرد.»

وی ادامه داد: «نتیجه‌گیری در این رویدادها نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت است. ما باید مثل تیم ملی فوتبال قطر که به قهرمانی جام ملت‌ها رسیده در فوتبال پایه‌مان هزینه و برنامه‌ریزی کنیم تا در سال‌های آینده نتیجه بگیریم. اگر قرار باشد برنامه‌ریزی‌مان به همین گونه باشد به نتیجه نخواهیم رسید. همه ورزشکاران یک وظیفه مشترک دارند که آن وظیفه به اهتزاز درآوردن پرچم و نواخته شدن سرود کشورمان است که هیچ چیزی بالاتر از آن نیست.»

دارنده ۷ مدال طلای کشتی فرنگی جهان و المپیک در خصوص تفاوت پاداش‌ها بین فوتبال با سایر رشته‌های ورزشی گفت: «باید به ورزش‌های دیگری که در رقابت‌های بزرگی همچون المپیک و رویدادهای بزرگ دیگری که برای مردم حائز اهمیت است و نگاه دنیا به آن سمت می‌رود، تجدید نظر شود. همانگونه که کشورهای دیگر برای قهرمانان‌شان جوایزی در نظر می‌گیرند باید در کشور ما هم این گونه باشد.»

او افزود: «از طرف خودم به فوتبالیست‌هایمان خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم. فکر می‌کنم بهداد سلیمی به عنوان یک ورزشکار بزرگ و پرآوازه که افتخاراتش را هیچکس نمی‌تواند کتمان کند و برای کشورمان یک سرمایه محسوب می‌شود یک مقدار احساسی در مورد این موضوع اظهار نظر کرده بود و نهایتاً در پست بعدی استوری گذاشت و عذرخواهی کرد.»

البته دیروز حمید سوریان هم در صفحه اینستاگرامش یک استوری گذاشت و با انتشار متن «صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید» از بهداد سلیمی خواست تا صبور باشد. او در خصوص استوری‌اش بیان داشت: «جای یک جام در ورزش کشورمان خالی است.

فوتبال ما ۴۳ سال در جام ملت‌ها ناکام بود و حالا با این ناکامی انتظارمان به ۴۷ سال می‌رسد و مردم توقع این را دارند تا فوتبال ما جام بگیرد. امیدوارم که با برنامه‌ریزی متولیان ورزش‌مان تیم ملی فوتبال در دوره بعد نتیجه بگیرد. این خواسته مردم است و خواسته بحقی هم است که امیدوارم محقق شود. منظور من از صبر جای خالی این جام است که در فوتبال ما وجود دارد و این تنها نیازمند صبر بیشتر است.»

سوریان در خصوص واژه «بی‌غیرت» که بهداد سلیمی در پست خود به فوتبالیست‌ها نسبت داده بود، بیان داشت: «قطعاً ادبیاتی که بهداد سلیمی در استوری خود به کار برد، صحیح و قابل پذیرش نیست. این ظرفیت و پتانسیل فوتبالیست‌های ما بوده و ما باید با این واقعیت کنار بیاییم. ورزش فوتبال ماهیتی متفاوت دارد و ورزشکاران دیگر باید با این واقعیت کنار بیایند. فوتبال یک صنعت است و به این دلیل پول‌های زیادی در این رشته جابه‌جا می‌شود و این طبیعت فوتبال است.»

بازیکنان تیم ملی فوتبال پس از پست بهداد در فضای مجازی یک پست مشترک انتشار دادند و در فضای مجازی جو خوبی بین فوتبالیست‌ها و بهداد سلیمی وجود ندارد. سوریان در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از این فضا چه باید کرد، افزود: «باید از فضای مجازی پرهیز کنیم.

من خودم به شخصه در این فضا کم کار هستم. اینکه همه بازیکنان فوتبال عکس یک قهرمان را می‌گذارند، روی عکس او ضربدر می‌زنند و در پستی به این قهرمان می‌تازند، صحیح نیست. اگر بهداد سلیمی من باب کلمه‌ای که به کار برده عذرخواهی نمی‌کرد، شاید تا حدودی پست مشترک فوتبالیست‌ها قابل پذیرش بود اما وقتی یک تیمی متحد به قهرمان نامدار کشورمان می‌تازند، ناراحت‌کننده است.»

او ادامه داد: «نمی‌توان افتخارات بهداد سلیمی را کتمان کرد. اینکه ما چشمان‌مان را ببندیم و مدال‌ها و قهرمانی‌هایش را نبینیم و فقط بابت نوشته‌ای که گذاشته بخواهیم مورد قضاوت قرار دهیم، کم‌لطفی است. او و همانند او زحمات زیادی برای ورزش کشورمان کشیده است و امیدوارم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در فضای مجازی نباشیم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1397/11/15
حمید اقای سوریان ۸سال برنامه ریزی کوتاه مدت بود.یا اینکه اقایان فکر بردن تیمهای درجه چندم اسیا و جنگزده بودن.از ویتنام کمتر بودیم که با یک گل اونم پنالتی باخت.
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/11/15
درود واحسنت بر دلاور وقهرمان وفهیم وخوش اخلاق جناب آقای حمید سوریان چقدر زیبا ومتین از جوانان غیور جهت برافراشته کردن پرچم مقدس مملکت شون تلاش کردند قدردانی ودفاع کردند همیشه سرفراز وپابنده باشی پهلوان
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/11/15
درود واحسنت بر دلاور وقهرمان وفهیم وخوش اخلاق جناب آقای حمید سوریان چقدر زیبا ومتین از جوانان غیور جهت برافراشته کردن پرچم مقدس مملکت شون تلاش کردند قدردانی ودفاع کردند همیشه سرفراز وپابنده باشی پهلوان
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1397/11/15
برزیل را شنیدم صنعتش و درامدش از فوتبال هست و حرفای حمید سوریان را هیچ وقت تلویزیون و فدراسیون نگفت و از کشورهای دیگه برامون گفتن
Germany
13:18 - 1397/11/15
حرف بهداد سلیمی حرف خیلی هاست که از دهن بهداد زده شده. بازیکن های نسل فعلی تیم ملی سوگلی های کی روش بودند که تیم ملی رو با خونه خالشون اشتباه گرفته بودن. یکی داداشی بود یکی دیگه عشق سحر قریشی که حتماً خیریتی داشته . بیشترشون با النگو تو زمین میرفتن
Germany
13:18 - 1397/11/15
حرف بهداد سلیمی حرف خیلی هاست که از دهن بهداد زده شده. بازیکن های نسل فعلی تیم ملی سوگلی های کی روش بودند که تیم ملی رو با خونه خالشون اشتباه گرفته بودن. یکی داداشی بود یکی دیگه عشق سحر قریشی که حتماً خیریتی داشته . بیشترشون با النگو تو زمین میرفتن
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/11/15
حرف بهدادسلیمی بحق بود هزینه کردن دریه ورزش بخاطربدست آوردن مقام وقهرمانی است وقتی تیمی هشت سال بااینهمه دستمزد و هزینه واختیارات دستمزدملیاردی وهزینه های گزاف واختیارات تام هیچ مقامی واسه کشوربدست نمی آوردپس دادن پادش دوازده ملیاردتومان چه معنی داره عوض تنبیه وتوبیخ پادش دادن واقعآحق کشی که هیچ این حق خوری است پول بیت المال راحیف ومیل کردن است همین دوازده ملیاردتومان رادریه ورزش دیگه هزینه میکردن وخرج کمبودهای بودجه ی ورزشی جای دیگه ای میکردن نه اینکه بدن به ورزشیکه علاوه بربدست نیاوردن هیچ مقامی
ودر خششی تازه یه باخت تحقیرآمیزی هم واسه ملت ایران بدست آوردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر