پیرمردی که دست تنها یک جنگل واقعی ساخت!
۸۲۸۴۱۱
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
۷۳۲۰
«ویشوشوار دات ساکلانی» در ۹۶ سالگی فوت کرد، اما تا همیشه در ذهن هموطنان خود زنده می‌ماند، چون همه عمر خود را به حفظ محیط زیست اختصاص داد و با کاشت ۵ میلیون درخت، سرزمین خشک و بی حاصل خود را به جنگل تبدیل کرد.
برترین‌ها: «ویشوشوار دات ساکلانی» آخرین نفس‌های خود را در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹ کشید و در ۹۶ سالگی فوت کرد، اما تا همیشه در ذهن هموطنان خود زنده می‌ماند، چون همه عمر خود را به حفظ محیط زیست اختصاص داد و با کاشت ۵ میلیون درخت، سرزمین خشک و بی حاصل خود را به جنگل تبدیل کرد.
 
ساکلانی همه عمر عاشق درختان بود. او اولین نهال خود را در هشت سالگی و با راهنمایی عمویش کاشت و ۷۰ سال این کار را ادامه داد تا اینکه بینایی خود را از دست داد و پیری او را از پای درآورد. با این حال، تا آن زمان تپه‌های خشک و بی‌حاصل روستایش را به یک جنگل سرسبز تبدیل کرده بود.
 
پیرمردی که دست تنها یک جنگل ساخت!
 
عشق ساکلانی به درختان را همه به خوبی می‌دانند، او اغلب آن‌ها را فرزندان یا دوستان نزدیکش می‌نامید، اما عده کمی می‌دانند که او پنج میلیون درخت کاشت تا با مصیبت‌هایش کنار بیاید. بستگان ساکلانی به یاد می‌آورند که وقتی براد او، ناگندرا، درگذشت، مرد درختی هر روز صبح در جنگل ناپدید می‌شد و کل روز را صرف کاشت درخت می‌کرد. سپس در سال ۱۹۵۸، همسر اولش درگذشت و او دوباره بیشتر زمانش را درتنهایی و به کاشت درخت گذراند تا با این غم بزرگ کنار بیاید. به نظر می‌رسد او همه عمرش را به احترام برادر و همسر درگذشته اش به کاشت جنگل اختصاص داد.
 
پیرمردی که دست تنها یک جنگل ساخت!
 
مرد درختی حدود ۵ میلیون درخت کاشت. مردم روستا و مناطق اطراف به این خاطر او را دوست داشتند، اما همیشه اینطور نبود. اوایل روستاییان با او مخالف بودند و حتی کتکش می‌زدند و از او شکایت می‌کردند، چون او در زمین‌های عمومی درختکاری می‌کرد. اما ساکلانی هرگز تسلیم نشد. او عاشق درختان بود و به کاشت آن‌ها ادامه داد تا اینکه در نهایت دادگاه حکم داد که درختکاری جرم نیست.
 
ساکلانی تا همین ۱۰ سال پیش به درختکاری ادامه داد و در این مدت بیش از ۵ میلیون درخت در ۱۲۰ هکتار زمین کاشت. او در سال ۱۹۸۶ جایزه هندی «Priyadarshani» را به خاطر تلاش‌هایش برای حفظ محیط زیست دریافت کرد و بعد‌ها جوایز و افتخارات بی شمار دیگری هم دریافت کرد.
 
 
منبع: odditycentral
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1397/11/16
برترینها شک نکن ک ی رو زی باید جواب بدی تا کی فقط مهملات و بی ا بیها رو چوب میکنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
صفحات ورزشیش که افتضاحه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
چی میگی تو؟
United States
21:43 - 1397/11/16
این ازاین اقا,مسئول های ماهم جنگل دارن صاف میکنن
Iran, Islamic Republic of
03:51 - 1397/11/17
از قطع درختان جلوگیری کنیم...
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1397/11/18
آخرت خودشو رو هم مثل این دنیا آباد کرد.سلام ودرود خدا به مردان پاک و بااحساس
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/11/18
ایران بود ب اتهام جاسوسی دستگیر میشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج