در مقابل این رفتارهای همسرتان سکوت نکنید
۸۲۸۸۲۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵
۱۴۵۷۴
این که شما در زندگی مشترک تان هیچ جر و بحث و دعوایی با همسرتان نداشته باشید، تقریبا غیر ممکن است، حتی خوشبخت ترین زوج ها هم اختلاف نظرهایی با هم دارند. در این مواقع ما گاهی در مقابل رفتارهای آزاردهنده همسرمان سکوت می کنیم و گاهی نیز از خودمان عکس العمل نشان می دهیم. اما این که چه زمان هایی سکوت کنیم و چه زمان هایی در مقابل آنها بایستیم و حرف بزنیم، اهمیت زیادی دارد که می تواند تعیین کننده رابطه ما باشد.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: این که شما در زندگی مشترک تان هیچ جر و بحث و دعوایی با همسرتان نداشته باشید، تقریبا غیر ممکن است، حتی خوشبخت ترین زوج ها هم اختلاف نظرهایی با هم دارند. در این مواقع ما گاهی در مقابل رفتارهای آزاردهنده همسرمان سکوت می کنیم و گاهی نیز از خودمان عکس العمل نشان می دهیم. اما این که چه زمان هایی سکوت کنیم و چه زمان هایی در مقابل آنها بایستیم و حرف بزنیم، اهمیت زیادی دارد که می تواند تعیین کننده رابطه ما باشد. در ادامه رفتارهایی را که نباید در مقابل شان سکوت کنیم، برایتان آورده ایم.

در مقابل این رفتارهای همسرتان سکوت نکنید

از شما سو استفاده عاطفی می کند

 خیلی از افراد بدون آنکه بدانند مورد سواستفاده عاطفی همسرشان قرار می گیرند. آزار جسمی به راحتی قابل شناسایی ست اما آزار روحی مدل های مختلفی چون پرخاشگری، ترس، توهین و تجاوز كلامی دارد که ممکن است خود شخصی نیز متوجه آن نشود. شاید در ابتدا سو استفاده عاطفی خیلی از نظر شما مهم نباشد اما به تدریج عمیق و عمیق تر می شود به طوری که نه تنها در خلوت، بلکه در مقابل خانواده، دوستان یا حتی همکاران نیز این رفتار را تکرار می کند. به عنوان مثال او به شما می گوید که قبل از بیرون رفتن از خانه باید از شما اجازه بگیرد، یا این که مقصر تمام مشکلات اش شما هستید، حتی به شما فحش می دهد و تهدیدتان می کند... سواستفاده عاطفی اگر در دراز مدت اتفاق افتد، منجر به از دست دادن عزت نفس، اعتماد به نفس، افسردگی، بیماری و غیره در فرد خواهد شد. از آنجا که شما سزاوار چنین رفتاری نیستید، بلکه باید در مقابل آن عکس العمل نشان دهید. اگر چه ممکن است شناخت و به تبع مقابله با چنین رفتارهایی زمان بر باشد اما در نهایت به نجات شخصیت شما تمام خواهد شد.

به شما آزار جنسی می رساند

اگر همسرتان شما را مورد آزار جنسی قرار می دهد، درنگ نکنید و هر چه سریع تر او را ترک کنید. اگر چه ممکن است موانع زیادی بر سر راهتان، مانند مشکلات اقتصادی یا تنهایی، قرار داشته باشد، اما تمام سختی ها را به جان بخرید و خودتان را از این شرایط نجات دهید. شما باید با خودتان مهربان باشید و به هیچ کس حتی همسرتان نیز این اجازه را ندهید که شما را مورد آزار جنسی قرار دهد. البته برای این کار از قبل باید اقداماتی را فراهم کنید. ساکی بردارید و لباس و وسایل مورد نیازتان، مقداری پول و مدارک تان را در آن قرار دهید. حال که آمادگی لازم را برای فرار از خانه دارید، هر زمان که احساس خطر کردید، به سرعت وسایل مورد نیازتان را بردارید و آنجا را ترک کنید.

ظاهرتان را مسخره می کند

اگر همسرتان، شما را به دلیل ظاهرتان، یعنی وزن، قد یا حتی چهره مسخره می کند، نه تنها این رفتار او اشتباه است بلکه اعتماد به نفس شما را نیز از بین می برد. شاید فکر کنید که حرف های او تاثیری روی شما ندارد، اما رفته رفته بر ناخودآگاهتان تاثیری منفی می گذارد و شما را متقاعد می کند که ظاهر زیبایی ندارید. همین طرز فکر به تدریج باعث می شود که فکر کنید نه تنها برای همسرتان بلکه برای دیگران نیز هیچ جذابیتی ندارید. اما بدانید او که زیبا نیست، ذهن همسرتان است نه ظاهر شما. در این شرایط بهتر است که سکوت نکنید و حرف دلتان را بزنید. شما نباید به هیچ کس اجازه دهید که ظاهر شما را به سخره بگیرد، حتی اگر نزدیک ترین فرد زندگی تان باشد.

آرزوهای شما را حقیر می شمارد

هر فردی در دلش آرزویی دارد. این که آرزوی شما دست یافتنی ست یا خیر، دلیل نمی شود که همسر شما آن را حقیر بشمارد یا نادیده اش بگیرد. اگر شما در رابطه ای سالم باشید، مطمئنا همسرتان نیز از پیشرفت شما خوشحال خواهد شد اما اگر او مانع شما در رسیدن به آرزوهایتان شود، نباید ساکت بنشینید و به خاطر رفتارهای او از آرزوهایتان دست بکشید. اگر او دستاوردهای شما را مسخره می کند، اگر به تلاش هایتان می خندد، اگر شما را مجبور می کند تا فرصت هایتان را از دست بدهید، بدانید که این رفتارها نتیجه حسادت، کوته بینی، خودخواهی و حس ناامنی اوست که باید هر چه زودتر تمام شوند، در غیر این صورت شما آینده و آرزوهایتان را از دست داده اید. به چند سال بعدتان فکر کنید، اگر به اهدافی که در ذهن دارید نرسید، چه حسی خواهید داشت؟ آیا از خودتان دلسرد نمی شوید؟ آیا انگیزه تان را برای ادامه زندگی از دست نخواهید داد؟ پس بهتر است از همین حالا در مقابل این رفتار همسرتان بایستید و برای آرزوهایتان بجنگید.

در مقابل این رفتارهای همسرتان سکوت نکنید

شما را از دیگران پنهان می کند

اگر شما و همسرتان تصمیم گرفته اید که ادامه مسیر زندگی را در کنار هم بگذرانید، پس دلیلی ندارد که او شما را از اطرافیان پنهان کند. اگر مواقعی که او با دوستانش به بیرون می رود یا زمانی که به میهمانی دعوت می شود، شما را با خودش نمی برد، بدانید که زنگ خطر به صدا درآمده است. آیا او از این که شما را به دیگران نشان دهد خجالت می کشد؟ یا این که می خواهد به دور از چشم شما کاری کند؟ همسرتان باید از داشتن شما احساس غرور کند، نه این که به هر بهانه ای به تنهایی در جمع حاضر شود. از آنجا که این رفتارها پرچم قرمزی برای رابطه و به تبع شخصیت شماست، نباید در مقابل اش سکوت کنید.

شما را از دیدار دوستان تان منع می کند

یکی دیگر از رفتارهای مخربی که نباید در مقابل آن سکوت کنید، منزوی کردن شماست، این که همسرتان به شما اجازه ندهد تا با دوستان تان در ارتباط باشید. اگر هر بار که شما با دیگران در ارتباط بودید، مورد خشم همسرتان قرار گرفتید، بدانید که این رفتار رفته رفته شما را تبدیل به فردی افسرده، منزوی و بدون اعتماد به نفس می کند. البته این رفتار می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال او نسبت به هر فردی که شما با او در ارتباط اید حسادت می کند، یا این که طرز فکر دوستان تان را نمی پسندد یا حتی از ظاهر آنها خوشش نمی آید...در این شرایط، بهتر است که ابتدا دلیل این رفتار را شناسایی کنید، سپس به دنبال راه حلی برایش باشید. همسری که بخواهد شما را از دنیای اطرافتان جدا کند، فرد قابل اعتمادی نخواهد بود.

شما را به خیانت متهم می کند

شما نباید دور دوستان تان را به خاطر حس ناامنی همسرتان، خط بکشید. اگر موضوعی در ذهن همسرتان است که نگرانش می کند، وظیفه شماست که به آن گوش دهید و برطرف اش کنید اما اگر همسرتان هر بار بی دلیل شما را به خیانت متهم می کند، مساله ای جدی ست که نباید ساده از آن بگذرید. همسرتان باید بداند که شما کنترل رفتارهایتان را دارید و می توانید ارتباطات خود را مدیریت کنید. او نباید با شما به گونه ای برخورد کند که گویی یک خیانتکار هستید. شما فردی مستقل هستید که ارتباطات خود را دارید پس از انتخاب هایی که که هیچگاه اشتباه نبوده، کوتاه نیایید.

پایش را از مرزهای شما فراتر می گذارد

آیا همسرتان در مقابل دیگران جوک هایی می گوید که شما دوست ندارید؟ آیا شما را به کشیدن سیگار یا مصرف الکل تشویق می کند؟ آیا در مورد رابطه های قبلی اش به گونه ای حرف می زند که احساس بدی به شما دست می دهد؟ آیا مسائل خصوصی تان را نزد دیگران بازگو می کند؟ بی شک شما هم مانند هر فرد دیگری، محدودیت و مرزهایی را برای زندگی تان تعریف کرده اید و این وظیفه همسرتان است که به آنها احترام بگذارد. اگر شما برای خودتان ارزش قائل نشوید، بی شک طرف مقابل تان هم قائل نخواهد شد، بنابراین هر بار که دیدید همسرتان پایش را از محدودیت ها فراتر گذاشته، در مقابل اش بایستید و بار دیگر آنچه باید را با جدیت به او یادآوری کنید.

منبع: bustle

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1397/11/21
ای بابا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
کوفت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
ازدواج کردی بدون همه اینها هست مخصوصا تو زندگی با مرد
ایرانی
Germany
07:30 - 1397/11/21
والا اگه بخوایم همه اینارو لحاظ کنیم که زندگیها سختتر میشه
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1397/11/21
کلا خانم ها فرشته هستن و ی موجود ضعیف مرد ها دیو بی شاخ و دم جمع کن خودتو با این حرف های مزخرفت
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1397/11/21
سلام من پیشنهاد میکنم این اراجیفو پخش نکنید ۴ نفرم تو این مملکت سرشونو انداختن پایین زندگی میکنن یاد میدید جدا بشن نکنید این کارها رو .
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/11/21
همین جوری آمار طلاق بالاس به جای آموزش رفتار صحیح قبل از ازدواج به زوجین راههای طلاق رو نشون میدی
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/11/21
سردبیر و مدیر محترم برترینها سلام
انشاالله خداوند همه ما را عاقبت به خیر بگرداند
من نمیخوام شمارو به غربگرایی محکوم کنم ولی به عنوان برادر کوچکتر خواهش میکنم از متون اسلامی هم در مطالب سایت استفاده کنید. با کمی تحقیق متوجه میشید هیچ تمدنی بالاتر و کاملتر از تمدن اسلام نیست به شرطی که ما با فهمیدن مفاهیم آن خودمان را به روز کنیم. اسلام راه و رسم اخلاق و انسانیت است و جامع وکامل.
خداوند همه ما را در پناه خودش حفظ بفرماید. انشاالله.
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/11/21
خانمی هستم شوهر اولم فوت شد با یه آقای کم سن تر مجرد ازدواج کردم.ظاهر و اندام خوبی دارم مدام منو مسخره و میگه پیر و چروک و فلان.بنده ۳۸ سال واین آقا۳۲.شغل و خونه ووسیله که نداره برامم مهم نبود چون اینها رو خودم دارم حتی یک بار به روشون نزدم.حالا چرا من باوجود استقلالم ازدواج کردم چون میخواستم تنها نباشم. اختیار هیچ چیز ندارم حتی گوشی موبایل.لباسم باید طبق سلیقش باشه..دست بزن و فحاش هستن.. و در آخر بعد از کتک کاری برام لباس تهیه میکنه.چکار کنم
پاسخ ها
سمیرا حسینی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
طلاق بگیر سوال داره دیگه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
هرچه زودتر ازش جداشو واسه خودت راحت زندگی بکن،،شما که خودت مستقل بودی،،،الانم مستقل شو،،،ادم الاف بدردت نمیخوره
Turkey
12:22 - 1397/11/21
ترجمه متن از فرهنگ بیگانه و دادن به خورد مردم کار شایسته ای نیست
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/11/21
اینچیزابرا خارج خوبه نه ایران. اونجا شوهر قانونی ادم بدون رضایت زنه با خود زنه رابطه برقرار کنه زنه میتونه ازش شکایت کنه و به جرم تجاوز میندازنش زندان. اینجابرو بگو این یارو هر روز با من سکس خشن داره اذیت میشم میگن وظیفته باید تمکین کنی
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1397/11/21
بخاطر همین رفتار های همسرم منزوی و خانه نشین شدم
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1397/11/21
جای تاسفه که به راحتی مقالاتی که متناسب با قوانین زناشویی و ساختار جامعه ی غربی هست رو ترجمه می کنید و برای جامعه ای با ساخت فرهنگی دینی و قانونی کاملا متفاوت تجویز می کنید. این مقاله برای از هم پاشیدن هزاران زندگی کافیه.
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1397/11/21
بعضی مطالب را خیلی تند نوشته...
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1397/11/21
شوهر من همه این بلاها رو سرم آورده
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/11/21
طلاق را هم باید به جان بخریم
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/11/22
چی مونده پس .شمام که طلاق رواج میدید خخ
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/11/23
زنم هر چند روز یک بار بی دلیل و فقط به خاطر سو ظن منو متهم به خیانت میکنه و تا چند روز روزگار رو به من و خودش تلخ میکنه هر بار کلی قسم و آیه میخورم که به پیر و پیغمبر بهت وفادارم و تا لحظه مرگم خیانت نمیکنم ولی چه فایده که اولش قانع میشه ولی بعد از چند روز دوباره آش همون آش و کاسه همون کاسه
موندم چه کنم هم دوستش دارم هم از اتهامهاش خسته شدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
آدمایی که اینجورین خودشون یه ریگی به کفش دارن،،،شماهم یه مدت مثل خودش رفتارکن،،،درست میشه،،،وقتی این کارو میکنم سمتش نرو،،
فائزه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
من هم همینطور بودم و مدام به شوهرم شک داشتم و دارم.اما دیگه بهش نمیگم .یک کاری کن بهت اعتماد کنه.مثلا بگو خب جی پی اس روی گوشیم نصب میکنم.به نظر من نباید با شکاکیت طرف شوخی کنی من انقدر به همسرم شک داشتم که برام مثل یقین شده بود و دیگه نمیتونستم فکر کنم و خونه رو ترک کردم .اما خودش تماس گرفت و بعد از 4 روز برگشتم.و الان سه هفته است بهش گیر ندارم اما همچنان اعتماد ندارم.احتمالا علتش خیانت پرم به مادرم هست.
Iran, Islamic Republic of
05:23 - 1397/11/25
دقیقا زندگی منه واقعا تمام این احساسات بد رو دارم به خاطر شرایط خانواده ام نمیتونم طلاق بگیرم مجبورم دردبکشم
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1397/11/26
خدا رو شکر شوهر من هیچکدوم اینا رو نداره
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/07/08
همسر من همه این خصوصیات و جز ۲مورد داره و هر بار من میخام جداشم بقیه میگن خوشی زده زیر دلت واینکه تو جامعه پزاز گرگه سر خونه زندگیت بمون ولی من هرروز افسرده تر میشم
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/07/08
ولی ممنون برترینها خوبه باز یه وقتایی میگی نمون بقیه مطلبها وه میگن کشته هم شدی بمون درست میشه
Iran, Islamic Republic of
06:21 - 1399/01/23
من عاشق مردی شدم ک نمیدونم دوسم داره یا نه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج