پزشکیان: استانی‌شدن انتخابات یک گام به جلوست
۸۲۸۸۴۳
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
۲۹۹۹
نایب رئیس مجلس گفت: استانی شدن انتخابات هم نمی‌تواند مشکلات را حل کند و نهایتا ما باید به سمت شکل‌گیری احزاب کارآمد حرکت کنیم.

تسنیم نوشت: نایب رئیس مجلس گفت: استانی شدن انتخابات هم نمی‌تواند مشکلات را حل کند و نهایتا ما باید به سمت شکل‌گیری احزاب کارآمد حرکت کنیم.

مسعود پزشکیان نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح استانی شدن انتخابات در مجلس اظهار داشت: فرآیند فعلی انتخابات مجلس غیر واقعی است و نمی‌توان در برهه‌های حساس با وجود سلایق مختلف در مجلس به یک نگاه مشترک رسید.

وی تدوین طرح استانی شدن انتخابات مجلس را یک گام جلو برای ایجاد اشتراکات در مجلس دانست و افزود:روند فعلی مجلس ادامه روند مجالس گذشته است و نمی‌تواند به اداره کشور کمک کند و همان مشکلاتی که در مجالس گذشته داشته‌ایم بازهم در حال تکرار شدن است.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: مشکل ما این است افرادی که به مجلس می‌آیند، اکثراً از لحاظ فکری در رابطه با برنامه‌ها، با سلایق و انگیزه‌های مختلف کنار هم قرار می‌گیرند و هیچ وقت از چنین مجموعه‌ای قانون و نگاه هماهنگی که بتواند برای مشکلات کشور نسخه بپیچد، در نمی‌آید.

نایب‌رئیس مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات نمایندگان را به سمتی هدایت می‌کند که حداقل با یک تیمی هماهنگ باشند، اظهار داشت: یک نماینده دیگر نمی‌تواند برود همه شهرستان‌ها را بگردد و خانه به خانه رای جمع آوری کند. در نتیجه این فرآیند در قالب یک تیم مجبور می‌شود تا نگاه و زبان مشترک‌تری پیدا کند و نهایتاً این نگاه و زبان مشترک در مجلس می‌تواند گامی به جلو باشد.

پزشکیان با تاکید براینکه استانی شدن انتخابات هم نمی‌تواند مشکلات را حل کند و نهایتا ما باید به سمت شکل‌گیری احزاب کارآمد حرکت کنیم، گفت: وقتی می‌گوییم احزاب، باید بدانیم 2 الی 3 حزب کافی است و نباید تعدادی دور هم جمع شوند و بگویند ما هم حزب هستیم لذا اگر به چنین نگاهی برسیم قطعاً آن موقع است که می‌توان در مجلس ملی فکر کرد و نه برای یک محل ، روستا و یک فرد قانون نوشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1397/11/17
نخیر آقای پزشکیان یه گام به جلو نیس بلکه یه گام به عقبه به این دلیل که اون شور و شوق وهیجان انتخابات محلی رقابت شهری و قومیتی سالم رو از بین میبرید
پاسخ ها
‌‌‌‌ ( شب دراز است قلندر بیدار )
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
پزشکیان هم مثل جهانگیری با تمام کارها کار دارد کسی هم نیست بگوئید برو مشقهایت را بنویس و دخالت نکن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
برای شما که بچاپ بچاپ دارید آره ، تا هیچکس نتونه از سد شما عبور کنه
United Arab Emirates
11:39 - 1397/11/17
هیچکی دیگه تو انتخابات لاکچریه شما شرکت نمیکنه...
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1397/11/17
یک گام به جلو پس مشکلمون حل شد ...
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1397/11/17
بله براي جناههاي سياسي که قدرت مالي دارند يک گام به جلو براي حذف رقبا مستقل فاقد پشتوانه مالي
Korea, Republic of
14:50 - 1397/11/17
سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/11/17
بابا تو چه دل خوشی داری هنوز تو فاز خودت هستی ..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
این طرح برای نخبه کشی خوب است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج