یادداشت عارف به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب
۸۲۹۸۷۸
۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
۶۶۵۳
محمدرضا عارف در یادداشت اینستاگرامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ضمن دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، وضعیت معیشتی مردم را موجب نگرانی دلسوزان انقلاب دانست و تاکید کرد: قرار نبود بعد از گذشت چهل سال از انقلاب شاهد صف‌های طولانی مردم در تأمین حداقل‌های معیشتی باشیم.

برترین ها: محمدرضا عارف در یادداشت اینستاگرامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ضمن دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، وضعیت معیشتی مردم را موجب نگرانی دلسوزان انقلاب دانست و تاکید کرد: قرار نبود بعد از گذشت چهل سال از انقلاب شاهد صف‌های طولانی مردم در تأمین حداقل‌های معیشتی باشیم.

 متن یادداشت محمدرضا عارف به شرح زیر است:

"چهل سال از انقلاب اسلامی ایران گذشت با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، انقلابی که به اعتقاد من مهم‌ترین مزیت آن مردمی بودنش است.

درست است که این انقلاب فرهنگی و معنوی و رهبر آن یک مرجع بزرگ تقلید بود، ولی شاهد نگاه ویژه رهبر انقلاب به مردم و نقش کلیدی آنها هستیم. امام خمینی (ره) زمانی که در اوج قدرت بودند بارها در فرمایشات خود بیان کردند که من به نمایندگی از مردم و از طرف آنها این کار را می‌کنم و این سخن و نگاه نشان از جایگاه رفیع مردم است. این جایگاه رفیع مردم را در قانون اساسی هم شاهدیم که از نظر قانون اساسی امور کشور در دست مردم است.

امام (ره) بر جمهوریت نظام بسیار اصرار داشتند و در رفراندوم سال ۵۸ فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد؛ در حقیقت جمهوریت نظام ملاک بود. امام درست تشخیص دادند، پیروزی انقلاب نتیجه حضور مردم بود و ادامه مسیر هم در گرو حضور مردم است.

به دنبال جمهوریت، شعار استقلال هم داریم، ما امروز مدعی هستیم مستقل‌ترین کشوریم اهل تعامل هستیم ولی کسی به ما دستور نمی‌دهد، در سازوکارهای منطقه‌ای هم دستور پذیر نیستیم و خودمان تصمیم می‌گیریم.

نگاهی که در قانون اساسی است مبنی بر اینکه مردم همه کاره هستند را باید پی بگیریم و به آن باور داشته باشیم. نمود حضور مردم، انتخابات، راهپیمایی و گردهمایی است، راهپیمایی ٢٢بهمن نمودی از حضور مردم و نگاه آنها به مسائل داخلی است که امسال هم مانند گذشته مردم بزرگوارمان با تمامی مشکلاتی که با آن رو به رو هستند حضوری پرشور در راهپیمایی خواهند داشت.

اما در چهل سالگی انقلاب حتماً باید یک آسیب‌شناسی جدی از عملکرد چهار دهه گذشته با هدف ارتقا کارآمدی نظام داشته باشیم. آنچه که امروز بیش از همه باعث نگرانی دلسوزان انقلاب شده است وضعیت معیشتی مردم بزرگوارمان است.

در دوران دفاع مقدس فشار اقتصادی به مراتب بیشتر از وضعیت کنونی بود اما مدیریت آن دوران بگونه‌ای بود که مردم در کنار هم و در کنار مسئولان با وحدت و یکپارچگی آن دوران را گذراندند.

چرا اکنون باید از آن دوران با آه و افسوس یاد کرد؟ چرا آن وحدت و در کنار هم بودن کمرنگ شده است؟ آیا باید بگونه‌ای شود که مردم عزیزمان برای به دست آوردن مایحتاج اصلی صف‌های طویل تشکیل دهند؟ قرار نبود بعد از گذشته چهل سال شاهد اینگونه صف‌ها باشیم. بخاطر برخی بی‌تدبیری‌ها بگونه‌ای عمل شد که بعضاً شاهد از بین رفتن کرامت انسان‌ها برای تأمین حداقل‌های زندگی شرافتمندانه هستیم.

باید همه در برابر این مردم بزرگوار مسئولیت‌پذیر باشیم و اگر در انجام وظایف خود کوتاهی کرده‌ایم از مردم عذرخواهی کنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1397/11/20
عارف اگر ژن های شما نبود انقلاب سخت تر پیروز میشد ما شانس آوردیم که ژن شما بود.
پاسخ ها
AAAAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
عارف میشه ژن را تعریف کنی من از کجا متوجه شوم که چه ژنی دارم راستی تو خودت از کجا فهمیدی که ژن تو چیه،این گونه که عمل کرد تو را میبینم اصلا ژن های تو مَشکل ساز هستن نه عارف جان؟
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1397/11/21
شما برو ژنت و گسترش بده برتر جان...ما رو بزار همون نردبون باشیم واسه ترقیِ شماها...عارف ، زاهد هم که بشی دیگه اعتمادی نیست
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1397/11/21
شما خودت را مسئول نمدانی، نکنه مردم مسئول و مسبب این بلبشوئی که درست کرده اید هستند، با وجدان؟!مردم اسیر عملکرد دولت و مجلس باخردند؟!
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1397/11/21
نکنه مردم مسئول این وضعیت اند باوجدان؟!این بلبشوئی که بوجود آمده مگر جز، عملکرد این دولت و مجلس باخرد است با وجدان؟!خودت قضاوت کن بینی و بین ا...والسلام
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1397/11/21
عذر خواهی شما و هیچ کدوم مسئولین به درد این مردم فلک زده زجر کشیده نمیخوره ،شماها چه فکر کردین ...
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/11/21
عارف نمیشه تو حرف نزنی اخه ...
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1397/11/21
واقعا خجالت نمیکشه
قرار هم نبود عده ای ژن برتر باشند ولی هستند و افتخار هم می کنند و پست هم می گیرند
United States
09:48 - 1397/11/21
آسیب شناسی همان ژن شناسی است ..
پاسخ ها
ی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
ماتامادامی که مسئولیت پذیرانی امثال شما در مسند دولت و مجلس را داریم دیگر نیاز به دشمن خارجی نداریم شما نقشتان را خوب آموزش دیده ایدواجراء میکنید.
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/11/21
دم خروستان را باور کنیم یا قسم حضرت عباستون را شما که مردم برات ارزشی نداره تا حالا چکارکردی برا مردم در این موج گرانی بجز سکوت در برابر دولت تزویر و همکار ی با اون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج