ناسا سال آینده به ماه برمی‌گردد
۸۲۹۹۸۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
۲۶۴۵ 
مدیر ناسا برنامه بلندپروازانه آژانس فضایی را برای بازگشت به ماه در سال آینده اعلام کرد. این بار ناسا قصد اقامت در ماه را دارد.

خبرآنلاین: مدیر ناسا برنامه بلندپروازانه آژانس فضایی را برای بازگشت به ماه در سال آینده اعلام کرد. این بار ناسا قصد اقامت در ماه را دارد.

ناسا سال آینده به ماه برمی‌گردد

«جیم برایدنستاین» با انتشار پستی در پاسخ به فرمان ترامپ برای خروج از مدار زمین برای اولین بار از 1972 بدین سو، از همه کمپانی‌های خصوصی و نیز رهبران صنایع وابسته، برای طراحی و توسعه «ماه‌بَر انسانی» کمک خواست.{لینک}

به گفته وی این سفر با سفر 50 سال پیش فرق داشته و قرار است با فناوری‌های جدید جستجوهای متفاوتی را در سطح ماه شاهد باشیم و از همه مهم‌تر انسان در ماه مستقر خواهد شد.

این کار مقدمه فرستادن انسان به مریخ خواهد بود که در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

برایدنستاین افزود ناسا مشتاق است تا در اسرع وقت شروع به کار کند و در حال حاضر با 9 شرکت آمریکایی تعهد کاری دارد تا روی ارسال ابزارهای علمی جدید در سطح ماه به‌عنوان محموله‌های تجاری کار کند.

هفته آینده قرار است با رهبران صنایع در دفتر مرکزی ناسا جلسه‌ای برگزارشده تا روی «ماه‌بَر»ها بحث شود.

اولین محموله تجاری برای قرار گرفتن روی سطح ماه در پایان 2020 فرستاده خواهد شد.

به گفته مدیر ناسا فرود و استقرار روی ماه به دوسوم آمریکایی‌هایی که در زمان آپولو(فضاپیمای سرنشین دار آمریکا که اولین بار روی ماه نشست اما بسیاری آن را دروغ دانستند) به دنیا نیامده بودند، جانی تازه می‌بخشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج