محرومیت ۲ جلسه‌ای در انتظار راموس
۸۳۱۶۰۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
۶۷۹۵
کاپیتان تیم فوتبال رئال مادرید ممکن است به خاطر اقدام به انجام خطایی که برای او یک کارت زرد به همراه داشته، ممکن است بیش از یک جلسه محروم شود.

خبرگزاری تسنیم: شب گذشته (چهارشنبه) در جریان بازی خارج از خانه تیم فوتبال رئال مادرید مقابل آژاکس در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، سرخیو راموس کاپیتان کهکشانی‌ها پس از پیش افتادن تیمش از حریف در دقایق پایانی اقدام به انجام خطایی غیرضروری در میانه میدان کرد که برای وی یک کارت زرد به همراه داشت. با دریافت این کارت، راموس دو اخطاره شد و بازی برگشت تیمش مقابل آژاکس در سانتیاگو برنابئو را از دست داد.

با توجه به نوع و محل وقوع خطا، شائبه‌هایی درباره عمدی بودن اقدام راموس برای دریافت کارت زرد جهت پاک شدن کارنامه انضباطی‌اش برای مرجله یک چهارم نهایی شکل گرفت که خود او نیز با اظهاراتش پس از بازی به نوعی این مسئله را تأیید کرد.

محرومیت ۲ جلسه‌ای در انتظار راموس

راموس پس از بازی گفت: با توجه به نتیجه‌ای که برای بازی رقم خورده بود، دروغ است اگر بگویم که من داور را مجاب به نشان دادن کارت زرد به من نکردم. انجام آن حرکت چیزی بود که من به آن فکر کرده بودم. مسئله دستکم گرفتن حریف یا تضمین شده دانستن صعودمان نیست اما در فوتبال تصمیمات دشواری وجود دارد که باید اتخاذ کنید و من هم همین کار را انجام دادم.

طبق قوانین یوفا، بازیکنی که به عمد برای دریافت کارت زرد اقدام کند، ممکن است با دو جلسه محرومیت مواجه شود و راموس هم قبلاً مقابل همین آژاکس اقدام به چنین کار بود. در فصل 11-2010 او و هم‌تیمی سابقش ژابی آلونسو به دستور ژوزه مورینیو اقدام به خطاهایی برای دریافت کارت زرد کردند که باعث شد نه تنها خودشان بلکه مورینیو یک جلسه محروم شود. این اتفاق فصل گذشته هم توسط دنی کارواخال تکرار شد و او نیز از سوی کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا به خاطر تلاش برای گرفتن کارت زرد یک جلسه محروم شد.

راموس ساعاتی پس از بازی شب گذشته در صفحه‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی سعی در تصحیح اظهارات اولیه‌اش کرد و مدعی شد که تحت تأثیر جو و احساسات بازی تصمیم به ارتکاب خطا گرفته است و تصمیمش هم نه عمدی بود و نه هیچ ربطی به نتیجه بازی داشته است.

در صورتی که تخلف راموس برای دریافت عمدی کارت زرد از دامیر اسکومینا اثبات شود، او نه تنها بازی برگشت تیمش مقابل آژاکس را از دست داده بلکه در صورت صعود کهشکانی‌ها از همراهی آنها در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی هم باز خواهند ماند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج