سی‌ان‌ان: آمریکا در کنفرانس مونیخ پس زده شد
۸۳۲۷۰۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
۵۲۳۷
'نیک رابرتسون' خبرنگار شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان گفت: در کنفرانس امنیتی مونیخ، دولت کنونی آمریکا از سوی اروپایی‌ها بیشتر پس زده شد تا آنکه مورد استقبال و تشویق قرار گیرد.

خبرگزاری ایرنا:  'نیک رابرتسون' خبرنگار شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان گفت: در کنفرانس امنیتی مونیخ، دولت کنونی آمریکا از سوی اروپایی‌ها بیشتر پس زده شد تا آنکه مورد استقبال و تشویق قرار گیرد.

سی ان ان از خبرنگار اعزامی خود به مونیخ آلمان پرسید: هیاتی که از سوی آمریکا به این کنفرانس آمده در واقع تلاش داشته تا سیاست‌های تند خود علیه تهران را به اروپایی‌های بقبولاند؛ مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز در این کنفرانس از طرف‌های اروپایی خواسته بود تا برنامه هسته‌ای ایران را رها کنند، این موضوع در چه وضعیتی قرار دارد.

سی‌ان‌ان: آمریکا در کنفرانس مونیخ پس زده شد

رابرتسون پاسخ داد: در حقیقت اکنون آلمان، فرانسه و انگلیس ابزار جدید مالی با ایران را بوجود آورده و به عنوان امضا کنندگان توافق هسته‌ای که آمریکا از آن خارج شد، تلاش دارند آن را زنده نگهداشته و با این اقدام بر تجارت با ایران ادامه دهند.

وی افزود: سخنان مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا با توجه به نطق 'جو بایدن' (معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا) چندان استقبالی نداشت.

رابرتسون ادامه داد: تا ساعاتی دیگر شاهد سخنرانی (محمد جواد ظریف) وزیر خارجه ایران و واکنش وی به سیاست‌های آمریکا خواهیم بود.

خبرنگار این رسانه خبری تصویری گفت: هیات اعزامی دولت آمریکا در این کنفرانس بار دیگر خط لوله 'نورت استریم' که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کند مورد انتقاد قرار داد.

رابرتسون افزود: باید بگویم دولت کنونی آمریکا در این کنفرانس بیشتر پس زده شد تا مورد تشویق و استقبال قرار گیرد.

کنفرانس امنیتی مونیخ از ۲۶ تا ۲۸ بهمن ماه (۱۵ تا ۱۷ فوریه) در آلمان برگزار می‌شود. امروز (یکشنبه) آخرین روز از کنفرانس سه روزه و سالانه مونیخ است.

در جریان سخنرانی‌های روز گذشته (شنبه)، مقام‌های ارشد برخی کشور‌های شرکت کننده از جمله عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا به بیان دیدگاه‌های خود در مورد مسائل جهانی پرداختند.

در همین حال تارنمای کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد که وزیران امور خارجه ایران و قطر امروز طی نشستی مشترک با بیان دیدگاه‌های خود، به پرسش‌ها پاسخ خواهند داد.

به گزارش تارنمای کنفرانس امنیتی مونیخ، نشست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر خارجه قطر امروز از ساعت ۱۲:۲۰ تا ۱۳:۳۰ به وقت تهران در سالن کنفرانس برگزار می‌شود و مدیریت آن را 'لیز دوست' خبرنگار ارشد بی بی سی بر عهده دارد.

مقام‌های ایرانی و قطری در این نشست به سخنرانی پرداخته و به پرسش‌ها پاسخ خواهند داد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:12 - 1397/11/28
حتی ما افراد عادی میدونیم چندبار ترامپ خبرنگاران سی ان ان انداخت بیرون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج