ورود مجلس به موضوع افزایش قیمت لوازم خانگی
۸۳۲۸۱۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
۱۰۲۹۳ 
لوازم خانگیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به انتشار اخباری در مورد افزایش قیمت لوازم خانگی در سال آینده گفت: مجلس در صورت افزایش قیمت‌ها ورود می‌کند؛ ما امیدواریم تنها موضوع یک خبر غیرکارشناسی باشد اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، مجلس ورود می‌کند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به انتشار اخباری در مورد افزایش قیمت لوازم خانگی در سال آینده گفت: مجلس در صورت افزایش قیمت‌ها ورود می‌کند؛ ما امیدواریم تنها موضوع یک خبر غیرکارشناسی باشد اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، مجلس ورود می‌کند.

محمدرضا پورابراهیمی که از سوی ریاست مجلس مأموریت یافته بود موضوع افزایش قیمت لوازم خانگی را مورد بررسی قرار دهد، در حاشیه جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در صحن موضوعی در مورد اظهارنظر یکی از مسئولان واحدهای صنفی کشور مطرح شد که ایشان اظهارنظر غیرکارشناسی در مورد قیمت لوازم خانگی داشتند.

نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: گویا ایشان اعلام کرده بودند که قیمت لوازم خانگی در سال ۹۸، ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت لذا بررسی این موضوع از سوی ریاست مجلس به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از ظهر امروز پیگیری‌هایی را انجام دادم. خوشبختانه گزارشی که از انجمن لوازم خانگی در طول هفته‌های اخیر در نشست مشترکی که با مجموعه وزارت صنعت داشتم، حاکی از گشایش در صنعت لوازم خانگی است.

پورابراهیمی افزود: توضیحات مربوط به حوزه وزارت صنعت حاکی از آن است که با توجه به ثبات نسبی که در ماه‌های اخیر در نرخ ارز ایجاد شده، ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه تولید لوازم خانگی از طریق سامانه «نیما» تأمین شده است.

وی تصریح کرد: مواد اولیه‌ای که در داخل تولید می‌شود عمدتاً از طریق پتروشیمی‌ها و کارخانه‌های فولاد است که مشکلی برای تأمین مواد اولیه تولید لوازم خانگی ندارند. طبق آماری که در اختیار داریم، کشور سالانه به یک میلیون یخچال نیاز دارد که به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار یخچال توسط کارخانه‌های دولتی تولید می‌شود. همچنین ۱۰۰ هزار دستگاه یخچال نیز به صورت سالانه صادر می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در تولید ماشین‌آلات، کولر و سایر اقلام نیز گزارش‌های ما نشان‌دهنده این است که علی‌رغم وقفه‌ای که در تابستان به دلیل شوک ارزی اتفاق افتاد، تولید لوازم خانگی، مسیر خود را در فرآیند تولید طی می‌کند و در حال حاضر انبارهای کارخانجات تولید لوازم خانگی شرایط مطلوبی دارد.

پورابراهیمی اظهار داشت: وضعیت صادرات لوازم خانگی علی‌رغم توقف کوتاه مدت، در حال حاضر وضعیت خوبی است و پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۲۵۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی در سال آینده داشته باشیم. بنابراین دغدغه‌ای که در خصوص این موضوع در تابستان وجود داشت، کاملاً برطرف شده است.

وی تأکید کرد: با همکاری بانک مرکزی، تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه و همچنین تأمین سایر مواد اولیه از پتروشیمی‌های داخلی به صورت مطلوب انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: مسیر قیمت‌گذاری نیز در سال آینده مانند امسال خواهد بود بنابراین ایجاد این فضا برای ترغیب مردم برای افزایش خرید جهت خالی شدن انبارهای تولیدکنندگان است.

به گفته پورابراهیمی، نگرانی در مورد تولید لوازم خانگی وجود ندارد و صادرات لوازم خانگی امسال و سال آینده تقویت خواهد شد، بنابراین اظهارنظر واحد صنفی غیرکارشناسی بوده و مجلس پیگیری می‌کند که مشکلات صنف لوازم خانگی برطرف شود.

وی تصریح کرد: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی در این خصوص از نهادهای مربوطه گرفت و قبل از این، جلساتی با نهادهای مختلف داشتیم که لوازم خانگی نیز یکی از موضوعات مورد بررسی بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در خصوص اظهارات اخیر، جلسه‌ای تشکیل نشد و تنها گزارشی از وزارت صنعت و مرتبطین با بازار لوازم خانگی گرفته شد.

پورابراهیمی افزود: نظارت یکی از وظایف نمایندگان مجلس است که در بخش‌های مختلف انجام می‌شود. در مورد قیمت لوازم خانگی با توجه به بحث‌هایی که اخیراً مطرح شده است، مجلس در صورت افزایش قیمت‌ها ورود می‌کند؛ امیدوارم تنها موضوع یک خبر غیرکارشناسی باشد اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، مجلس ورود می‌کند.

وی ادامه داد: برآورد ما این است که از مجموعه نیاز کشور تنها ۲۰ درصد تقاضای لوازم خانگی با برندهای خارجی را دارند ضمن اینکه ما تحت لیسانس شرکت‌های خارجی، در داخل لوازم خانگی تولید می‌کنیم بنابراین ممنوعیت واردات لوازم خانگی، بازار را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

تولیدات مجموعه کارخانه‌های داخلی، مازاد بر نیازهای داخل است، با برندهای خارجی کار می‌کنند و نیاز بخشی از جامعه به برندهای خارجی را برطرف می‌کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اتفاقات ماه‌های اخیر موجب تقویت تولید ملی شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1397/11/28
غلطای اضافی! اقتصاد ورشکسته چه دخالت!
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
مجلس اگرمیتونه جلوی افزایش دلار را بگیره بقیه موارد پیشکش
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1397/11/28
همچین خبر زدین ورود مجلس به افزایش قیمت اجناس خانگی مگه تخم دو زرده کردن برای ورود به قیمتهای که کردن ... وقتی خبری میدن که تاثیر گذار باشن نه پس مزاح نکنید با مردم
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
والا انگار که محلس چکاره است وچه قدرتی داره خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1397/11/28
خدایا خودت کمک کن
200درصد بردن بالا هنوز هم سیر نشدن
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1397/11/28
درست گفته گرون ميشه هيچكس هم هيچ كاري از دستش بر نمياد مثل خودرو و صدها چيز ديگه
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1397/11/28
کلا اگه دولت و مجلس به موضوعی ورود نکنن خیلی بهتره چون بمحض ورودشون قیمتها جهش پیدا میکنه .
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1397/11/28
تو بقیه موضوعات گرانی ورود کردین چیشد؟؟ گوشت قرمز و نغز داره پرواز میکنه
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1397/11/28
همش دروغ و وعده‌های الکی
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/11/28
ورود کنید تا مثل خودرو پراید ده میلیونی بشه چهل و پنج میلیون
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1397/11/28
چقدر خودتونو خسته میکنید امروز لوازم خانگی وخودرو وگوشت دیروز رب وپوشک ودستمال کاغذی فردا… .چرا لقمه رو از پشت سر دهان میذارید چرا بجای این دهها وصدها محصول مختلف که دچارگرانی یا شدن یا خواهند شد به تنها عامل که یک مورد هم هست نمیپردازید وروش کلید نمیکنید وهی به عوارض وحاشیه و تبعات میپردازید چرا یقه دلارو که تنها عامل این کرانیهاست نمیگیرید ،اصل وریشه وتنه رو ول کردید وبه صدها وهزاران برگ وشاخه گیر دادید ،قیمت دلارو برگردونید به قبل همه چیز برمیکرده سر جاش و اینهمه ارزیاب وناظر وپرونده سازی و جلسه بررسی و جریمه ودادکاهی وخلاصه بکیر ببند هم لازم نیست ،
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/11/28
مجلس هیچ کاری نمیتواند بکند همش حرفه همش قمپزه
پاسخ ها
بدون نام
France
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
از این به بعد لوازم خانگی چهار برابر میشه

چون که همیشه عکس مسله میشه
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1397/11/28
طوری مینویسن مجلس ورود کرد انگار میتی کومان بازرس ویژه ورود کرده
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1397/11/28
درصورت افزایش ورود میکنه،،؟؟؟؟؟؟؟ مسلمون خدا همه لوازم خانگی سه برابر شده یک لباس شویی ۲۲۰۰ شده ۶ ملیون راست میگن سیر از گرسنه خبر نداره کجای کار هستین
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1397/11/28
اقتصاد ایران دیگه ورشکسته شده با تلنگری از هم می پاشد پس دولت دخالت نکند بهتر است
Germany
19:41 - 1397/11/28
الان مجلس درست میکند چهل هست این مجلس توی چهل چه چیز درست کرده به غیر از جیب خودش را
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1397/11/28
همیشه اولش میگن ما دخالت میکنیم ،ورود میکنیم،نمیذاریم گرون بشه ولی اینا مانور تبلیغاتی واسه اینکه بگن ما طرفدار مردمیم و واسه مردم کار میکنیم.. آخرش میبینی یواش یواش،نرم نرم همون ۴۰ درصدو زدن به پای ملت... نمونه اش همین خودرو..هزار جور اظهار نظر پوشالی و چرت و پرت آخرش میبینی یه پراید بی ارزش شده ۴۵ میلیون هیشکی هم صداش در نمیاد. چرا؟؟؟چون همشون کار اقتصادی میکنن و سرمایه دارن. آدم سرمایه دار هم سمت همکیش های خودش غش میکنه چه کار به مردم بدبخت میتونه داشته باشه. چه دردشه مردم تو حسرت چیزهای اولیه علی رغم سخت کارکردن و تلاش بی وقفشون موندن.. چه دردشه مردم روز به روز فقیر تر میشن.. خلاصه بگم آقایون مسئول زیاد خودتونو اذیت نکنید و خم به ابروتون نیارید به فکر خودتون باشید
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1397/11/28
پور ابراهیمی یه معلم ابتدایی بود با رانت اقای باهنر یه دفعه شد رییس کمیسون اقتصادی هفته گذشته اعلام کرد دلار به زیر ده ملیون میرسد الان ١٢۶٠٠ به بالا میباشد عجب کارشناسی هستن تورا بخدا با مردم روراست باشید افرادی بودن دلارهای خود با قیمت زیر ده هزار دادند به بانکها الان بانکها دارند همونه میدن به بازار با قیمت ١٢۶٠٠ این درسته
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1397/11/28
بیاری خدا کار اقتصاد روبه متلاشی شدن است چون خداوند میخواهد این مسیولین بی کفایت را شرمنده مردم بکند چفدر با مردم دروغ
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1397/11/28
تا حالا مجلس در کجا ورود کرده که نتیجه مثبت برای مردم داشته است ؟وقتی در سیمای رسمی اعلام می کنند .گران می شود .یعنی ۳ برابر می شود
Netherlands
20:20 - 1397/11/28
ای جانم، زحمت نکشید خسته میشید یه وقت، ما اصلا راضی به زحمت شما نیستیم
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/11/28
مگر از بازار خبر ندارید اجناس دیگه هر ساعت افزایش پیدا می کنند جلوی این را بگیرید
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/11/28
حساب کردم اگه ۳۰ سال کارکنم نهایت درمجموع حدود ۷۰۰ میلیون حقوق با بدبختی و استرس میگیرم تازه اگه اخراج نشم بعد میبینم چندتا دلال با دوتا معامله دوبرابر این تو چند ماه درمیاره دیگه چه روحیه و امیدی میمونه خدا بداد مردم بدخت ایران برسه
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/11/28
حساب کردم اگه ۳۰ سال کارکنم نهایت درمجموع حدود ۷۰۰ میلیون حقوق با بدبختی و استرس میگیرم تازه اگه اخراج نشم بعد میبینم چندتا دلال با دوتا معامله دوبرابر این تو چند ماه درمیاره دیگه چه روحیه و امیدی میمونه خدا بداد مردم بدخت ایران برسه
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1397/11/28
کاش خدا یه توانی بهم می داد که مجلسو به توپ می بستم
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1397/11/29
از نمایندگان محترم خواهشمند هستیم وقت گرانبهای خود را صرف چیزهای بی ارزش و مادیات دنیوی نکنند و به معنویت توجه نمایند و بگذارند عامه مردم به این امور برسند جون مادرتون بی خیال شید.
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1397/11/29
... چند ماهه که قیمت لوازم خانگی 2برابر شده تازه الان دارن سره گرونی 40 درصد جلسه میزارن. خریت تا به کی کدوم جلسه شما 1درصد تورمو کم کرده چند سال جلسه میزارید. ...
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1397/11/29
مثلا تا الان تو هر مسئله ورود کردن چه غلطی کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج