FIFA 19 vs. PES 19؛ کدام بهتر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۳۳۵۷۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
۱۹۲۳۹
جنجال میان فیفا دوستان و پی اس بازان تمامی ندارد. در این مطلب به مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹ – FIFA ۱۹ vs. PES ۱۹ پرداخته‌‎ایم تا برنده اصلی را مشخص کنیم.

وب‌سایت گجت نیوز - نیما رمضانی: جنجال میان فیفا دوستان و پی اس‌ بازان تمامی ندارد. در این مطلب به مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 – FIFA 19 vs. PES 19 پرداخته‌‎ایم تا برنده اصلی را مشخص کنیم.

مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 چالش‌های خودش را دارد. در حالی که Fifa در هر شماره، با ویژگی‌های چشمگیری پا به میدان می‌گذارد، بازی Pro Evolution Soccer شرکت کونامی (Konami) هم قدرمندانه پیش‌ می‌رود و در تلاش برای رفع نواقص‌اش است.

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

در چند سال اخیر، گیمرهای زیادی داشته‌ایم که از سری PES به FIFA کوچ‌ کرده‌اند و برعکس. هر کدام از این دو بازی ویژگی‌های منحصر بفرد خود را دارند اما کدام یک بهترین است؟ ما این دو بازی را در چند بخش کلیدی مقایسه کرده‌ایم تا بتوانیم پیروز اصلی را مشخص کنیم.

اسکن چهره‌ها

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

هر دو بازی در تصویرسازی و طراحی درست فوتبالیست‌های واقعی عملکرد بی‌نظیری داشته‌اند اما از آنجایی که فیفا لایسنس رسمی دارد، باعث شده تا EA به تیم‌ها و لیگ‌های بیشتری دسترسی داشته و در نتیجه چهره‌ بازیکنان بیشتری را مطابق واقعیت اسکن و طراحی کند. قدرت فیفا در این بخش بر کسی پوشیده نیست و واقعا تعداد بسیار زیادی از بازیکنان، چه در داخل بازی و چه تصویرشان در منوها، کاملا صحیح است و PES در این زمینه حرف چندانی برای گفتن ندارد.

برنده: فیفا 19

مدل و طراحی بازیکنان

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

استیل بدن‌ها در هر دو بازی مشابه یکدیگر است. کونامی و EA در طول این سال‌ها، توانسته‌اند بازیکنان فوتبال واقع گرایانه‌ای را برای بازی‌هایشان طراحی کنند. مغایرت چندانی در نوع طراحی بدن بازیکنان در این دو بازی به چشم نمی‌خورد و هیچ‌کس در این بخش، بهتر از دیگری عمل نمی‌کند.

برنده: مساوی

استادیوم‌ها

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

نمی‌توان در مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 به استادیوم‌ها اشاره نکرد. هر دو بازی استادیوم‌های رندر شده زیبایی دارند. شاید اگر بخواهیم انتخاب کنیم که کدام بازی، توانسته اتمسفر یک مسابقه فوتبال زیبا داخل یک استادیوم تاریخی را درست در بیاورد، PES 19 را انتخاب کنیم. اما مشکل این است که این بازی تنها لایسنس 19 استادیوم را در اختیار دارد.

ورزشگاه نیوکمپ در پی اس 19 اختصاصی طراحی شده و عالی به نظر می‌رسد اما کافی نیست. فیفا لایسنس بیش از 70 ورزشگاه از 13 کشور را دارد و طراحی آن‌ها قابل توجه است. انتخاب در این مورد سخت است اما شاید در مجموع، فیفا کمی بهتر عمل کرده باشد.

برنده: فیفا 19

راه رفتن و دویدن درست‌تر شخصیت‌ها

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

هر دو بازی عملکرد مناسبی دارند اما اگر پا گذاشتن بازیکنان بر روی چمن را آنالیز کنید، می‌بینید که در بازی PES 19 شخصیت‌ها گاهی بی‌دلیل دچار لغزش می‌شوند، به طوری که به نظر می‌رسد انیمیشن آن‌ها و آن حس قدم گذاشتن روی چمن درست طراحی نشده است. راه رفتن شخصیت‌ها در فیفا کمی واقعی‌تر به نظر می‌رسد.

برنده: فیفا 19

حرکت

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

درست در آوردن انیمیشن دویدن بازیکنان در یک بازی فوتبال بسیار مهم است. بازیکنان در طول بازی بارها عقب و جلو می‌روند و مشخصا این انیمیشن نقش کلیدی در بازی دارد. هر دو بازی در این بخش خوب کار کرده‌اند اما دویدن در فیفا کمی طبیعی‌تر است و همچنین تغییر سرعت، به خوبی در حالت چهره بازیکن منعکس می‌شود.

بازی FIFA 19 حرکت روان‌تری ارائه می‌دهد و در مقابل PES 2019 این احساس را می‌دهد که شخصیت‌ها گاهی کمی می‌ایستند، خصوصا در هنگام پاس‌کاری سریع در زمان حمله.

برنده: فیفا 19

فیزیک توپ

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

حرکت و پرش توپ در هر بازی شبیه ساز فوتبال نقش اساسی دارد. با این حال، فیفا با آوردن سیستم جدید لمس فعال (Active Touch)، جهش قابل توجهی در نسخه جدید داشته است. تا پیش از این می‌شد با قاطعیت PES را برنده این بخش دانست. با این حال، تصمیم گرفتیم که آن‌ها را در بخش فیزیک توپ، برابر معرفی کنیم.

برنده: مساوی

فیزیک بازیکن به بازیکن

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

فوتبال یک ورزش رقابتی است. درگیری‌ها، برخوردها و کشمکش‌ها باید به درستی نشان داده شوند. فیفا با قابلیت تشخیص برخورد (collision detection) توانسته در این زمینه عالی عمل کرده و در مقابل، در بازی PES 2019 می‌توانید بارها شاهد اتفاقات عجیبی در این زمینه باشید. در پی اس ممکن است گاهی حریف از داخل شما رد شود و به توپ دست پیدا کند!

برنده: فیفا 19

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از برگ‌های برنده بازی FIFA 19 حداقل در بحث حمله است. هم‌تیمی‌های شما حتی پس از پاس دادن، به دویدن ادامه می‌دهند و منتظر پاس‌های شما می‌مانند. این باعث می‌شود که تا با موقعیت‌ها و فرصت‌های بیشتری رو به رو شوید.

اما در هنگام انجام بازی پی اس 19 شاید شما هم تجربه داشته‌ باشید که هم‌تیمی شما بدون دلیل از حرکت می‌ایستد و یا حرکات نادرستی انجام می‌دهد. حالت پیش فرض بازی فیفا هم بسیار آسان‌تر از حریف‌اش است اما در کل هر دو بازی، در بخش تنظیمات سختی، گزینه‌های خوبی رو به روی شما قرار می‌دهند.

برنده: فیفا 19

بالانس دفاع و حمله

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

فیفا 19 بیشتر به سوی حمله تمایل دارد و در مقابل، PES یک تجربه دفاعی برای شما به ارمغان می‌آورد. این دیگر به شما بستگی دارد که کدام سبک را می‌پسندید. فارغ از این، هجومی یا دفاعی بازی کردن، به سبک بازی خود شما مربوط می‌شود و اینکه از چه تاکتیک‌هایی در بازی استفاده می‌کنید.

برنده: مساوی

هیجان و تعلیق

واقعیت این است که فیفا 19 بازی سرگرم‌کننده‌تری است. بازی حالت شناورتری دارد و هیجان‌اش بسیار بالاست، خصوصا وقتی در مقابل حریف انسانی بازی می‌کنید. در مقابل PES گاهی چنان اعصاب خردکن می‌شود که می‌خواهید تلویزیون و دسته را شکسته و خودتان را خلاص کنید. با این همه شاید مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 از این نظر چندان منطقی نباشد، زیرا سلیقه‌ای است و شاکله اصلی گیم‌پلی بازی PES در طول این سال‌ها هنوز حفظ شده و اگر طرفدار این بازی هستید، آن را به خاطر همین چیزی که هست دوست دارید. با این حال، باید پذیرفت که فیفا حداقل در این شماره، هیجان انگیزتر است.

برنده: فیفا 19

ریتینگ اصولی بازیکنان

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

ستارگان دنیای فوتبال در FIFA حضور چشمگیرتری دارند. همان لحظه‌ای که هدایت یک بازیکن مشهور را در دست می‌گیرد، می‌توانید حس کنید که این بازیکن متفاوت از دیگران است و کیفیت بالاتری دارد. حتی اگر اسم بازیکن را ندیده‌ باشید، حسی که به شما می‌دهد و سبکی که می‌دود و پاس می‌دهد، به شما می‌فهماند که با یک بازیکن عادی طرف نیستید. متاسفانه این اتفاق به جز چند بازیکن معدود، چندان در پی اس 19 رخ نمی‌دهد.

برنده: فیفا 19

گزارشگر

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

پی اس معمولا در این زمینه عملکرد خوبی داشته اما در این مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 باید حق را به اولی بدهیم. این بازی در بخش رقابت‌های یوفا، دو گزارشگر جداگانه دارد و البته در بخش اصلی، گزارش مارتین تایلر (Martin Tyler) و آلن اسمیت (Allan Smith) بسیار محاوره‌ای‌تر و جذاب‌تر است. شاید این بخش از پی اس 19، بدترین بخش آن باشد و اظهار نظرها و آنالیزهای مجریان اصلا خوب نیست.

برنده: فیفا 19

موسیقی متن

این دیگر به سلیقه شما بستگی دارد که از چه ژانر موسیقی و چه نوع خوانندگانی لذت می‌برید اما هر دو بازی از موسیقی‌های متن خوبی استفاده می‌کنند و در این بخش، هر دو بازی از تنوع خوبی برخوردار هستند. مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 در زمینه موسیقی ما را به هیچ برنده‌ای نمی‌رساند.

برنده: مساوی

پخش هایلایت‌های بازی در بین دو نیمه

رویکرد فیفا در پخش صحنه‌های آهسته و هایلایت‌های بازی چنان خوب است که توصیه می‌شود بازی‌های دیگر هم از ایده آن استفاده کنند. شما می‌توانید هایلایت‌های بازی را از زوایای مختلف تماشا کنید اما کلید موفقیت در این بخش این است که صدای آن لحظه، همان طور که در بازی اتفاق افتاد نیز پخش می‌شود. نتیجه، بهتر از آن چیزی است پی اس نشان می‌دهد. تنها بازی ورزشی دیگر که در بین نیمه‌هایش می‌تواند هیجان انگیز ظاهر شود، بازی NBA Live است.

برنده: فیفا 19

پوشش لیگ‌ها و مسابقات

از نظر عرضه و پوشش دقیق لیگ‌ها، بازی FIFA 19 تقریبا از همه بازی‌های ورزشی عملکرد بهتری دارد. پکیج‌های ویژه جام باشگاه‌های اروپا، لالیگا و لیگ برتر انگلیسی، این قضیه را هیجان انگیزتر هم می‌کند. از آغازهای هیجان انگیز مسابقات مهم، اطلاعات خاصی که گزارشگران می‌دهند تا تصاویر و اتفاق جالبی که از ورزشگاه‌ها و طرفداران نشان داده می‌شود. در سوی دیگر، بازی PES 2019 متاسفانه به جز موارد خاص، ارائه خوبی در این زمینه‌ها ندارد.

برنده: فیفا 19

مشاهده صحنه آهسته و بازپخش

هر دو بازی در زمینه بازپخش اتفاقات و گل‌ها، عملکرد مناسبی دارند اما کاش امکان پذیر بود که به جای تمرکز روی توپ یا یکی از بازیکنان، می‌توانستیم روی یک ناحیه خاص تمرکز کنیم.

با این حال، اگر می‌خواهید به دقت مشاهده کنید که یک گل چگونه به ثمر رسیده یا نگاهی دقیق‌تری به یک اتفاق در بازی داشته باشید، هر دو بازی سیستم مناسبی برای شما فراهم کرده‌اند اما از آن‌جایی که در PES می‌توانید صحنه‌ها را در گالری ذخیره کنید، ما آن را برنده این بخش اعلام می‌کنیم.برنده: پی اس 2019

سفارشی سازی

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

بخش سفارشی سازی FIFA 19 خوب است اما در مقایسه با PES 2019 حرفی برای گفتن ندارد. کونامی به شما ابزارهای خوبی در اختیار داده تا یک تیم بسازید یا بازیکنانی که لایسنس نشده‌اند را شخصا خلق کنید و به دنیای بازی بیاورید.

FIFA مدت‌هاست که بخش سفارشی سازی را رها کرده و اهمیتی به آن نمی‌دهد. با اینکه آن‌ها لایسنس‌های کافی دارند اما پیروز این بخش بدون شک پی اس است.

برنده: پی اس 2019

مُدهای بازی

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

هر دو بازی دارای مُدهای مختلفی هستند اما تفاوت اینجاست که فیفا، با بخش Journey و FUT Draft به راحتی رقیب‌اش را شکست می‌دهد. پی اس بخش داستانی ندارد و بخش MyClub آن‌ها نیز همانند فیفا، ویژگی draft ندارد.

در مُد FUT Draft فیفا شما می‌توانید از بین پنج بازیکن، بهترین و مناسب‌ترین را برای هر پست انتخاب کنید و با دیگران به رقابت پرداخته و جایزه بگیرید. به طور کلی فیفا 19 چه از نظر بازی آنلاین و چه از نظر مُدهای دیگر عملکرد بهتری دارد. بخش Career mode هم بسیار بزرگ‌تر و بهتر از Master League پی اس است. انتخاب برنده این بخش چندان سخت نیست.

برنده: فیفا 19

خوشحالی بعد از گل

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

فیفا در این بخش خوشحالی‌های هیجان انگیزی را قرار داده که با زدن چند دکمه می‌توانید آن‌ها را اجرا کنید. بعضی از این خوشحالی‌ها چنان با اعصاب و روان حریف‌تان بازی می‌کند که لذت‌اش از به ثمر رساندن خود گل بیشتر است. در مقابل پی اس حرف چندانی برای گفتن ندارد و به همان خوشحالی‌های سنتی اکتفا می‌کند.

برنده: فیفا 19

تجربه تک نفره

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 در این بخش چندان چالش برانگیز نیست. با توجه به وجود بخش داستانی Journey، فیفا به راحتی تجربه تک نفره بهتری را به بازی‌دوستان ارائه می‌کند. بخش Career mode هم ویژگی‌های مثبت فراوانی دارد و گزینه‌های زیادی پیش روی شما قرار می‌دهد.

برنده: فیفا 19

تجربه چند نفره

هر دو بازی در بخش چند نفره، آپشن‌های آفلاین و آنلاین خوبی را به مخاطب ارائه می‌کنند و هیچ‌کدام در این بخش ناامیدکننده ظاهرا نمی‌شوند.

برنده: مساوی

برنده نهایی

مقایسه بازی فیفا ۱۹ با پی اس ۱۹

مقایسه بازی فیفا 19 با پی اس 19 در بخش‌های نامبرده نشان از پیروزی FIFA 19 دارد اما در نهایت، باز هم سلیقه حرف اول و آخر را می‌زند. اگر از عاشقان پی اس هستید، به این مقایسه‌ها توجه نکنید و مانند همیشه از این بازی لذت ببرید اما واقعیت این است که پی اس به یک انقلاب اساسی خصوصا در زمینه لایسنس نیاز دارد و حداقل در این شماره از فیفا کاملا شکست می‌خورد.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1397/12/05
یه دفعه میگفتین فیفا ۱۹ بهتره دیگه
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1397/12/05
درسته سلیقه ایه ولی فیفا کجا و پیس کجا،فیفا چندین سروگردن بالاتره
United Arab Emirates
21:19 - 1397/12/05
موسی به دین خود عیسی به دین خود.
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1397/12/05
همش الکی و یک طرفه بود واقعا که وقتم تلف شد
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/12/06
بنده ۲۸ سالمه از بچگی پلی استیشن بازی میکردم تا الان خلاصه سرتون درد نیارم آدمی نبود با من بازی کنه شاخها گولاخ هاش ۲رقمی نشده باشه خداییش هم فیفا بازی کردم هم پی اس در کل بگم فیفا برا زیر ۱۳ساله ها خوبه پدر پی اس ایران هستم شاید باور نکنید اصلا صحبتش در مقابل پی اس نیست حالا شاید تا ۵ الی ۶سال آینده با سرمایه گذاری و پولهای کلانی که خرج میکنی بتونه تازه به پی اس الان برسه موفق باشد گل این تبلیغات چرت فیفا رو هم نخورد خدانگهدار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
تو دو رقمی کن کی بودی عمویی
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1397/12/06
وقت تلف میکنه فیفا کلا برا زیر ۱۳ساله عالی هستش ۵ الی ۶ ساله دیگه شاید به پی اس الان برسه گول این تبلیغاتو هم نخورید
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1397/12/06
دوستانی که پی اس بازی میکنن بی شک وقت زیادی صرف فیفا بازی کردن نذاشتن وگرنه بی شک نظرشون عوض میشد.من خودم عاشق و طفدار دو آتیشه پی اس بودم اما بخاطر تبلیغ دوستم بازی فیفا 17 رو گرفتم و بازی کردم.از اون روز به بعد پی اس رو بوسیدم گذاشتم کنار.
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1397/12/06
بدون شک فیفا 19 .. لیگ قهرمانان رو هم داره ..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
کجایی دادا
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/12/10
فیفا ماله بچه ها هستش خیلی کارتونیه وهم سریع وغیر طبیعی فیفا 19هم لیگ قهرمانان داره هن بخش جورنی وخیلی چیز های دیگه که نگم
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1397/12/19
همون بند اول که گفتی طراحی چهره برنده فیفا!دیگه ادامه ندادم به خوندن مطلب
فیفا ببشتر انیمیشن هست تا فوتبال
ولی حس فوتبال تو pes تجربه میشه
کسی دوست داره مربی واقعی کنار زمین ببینه ورزشگاهو صدای گزارشگر توجهی به لذت فوتبال نداره
فیفا هم بسیار بازی کردم ولی واقعا مصنوعی بازی میکنن
پاسخ ها
احمدرضا
Germany
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
لایک
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/01/07
من فيفا رو از فيفا١٤ شروع كردم سال پيش ٢٠١٨ رفتم pes هم خريدم و ديدم چقدر پس بده.واقعا اگه ميديدم پس اينگدر گرافيكش بده نمي خريدمش.فقط و فقط فيفا.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
زمردی_فوتر موبایل اصلی
فنی آتل_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو