پایان تلخ عقدی که در آسمان بسته شده بود
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۳۶۴۰۳
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
۱۵۸۸۲
کبودی‌های صورتش تازه خوب شده اما هنوز التیامی برای زخم‌های دلش نیافته است. این روزها تنها مونس تنهایی‌اش آیینه‌ای است که هر روز ساعت‌ها مقابلش می‌نشیند و به چهره در هم شکسته خود زل می‌زند و به روزهای از دست رفته زندگی مشترک 8 ساله‌اش و جای خالی دختر کوچولویشان فکر می‌کند.

روزنامه ایران: کبودی‌های صورتش تازه خوب شده اما هنوز التیامی برای زخم‌های دلش نیافته است. این روزها تنها مونس تنهایی‌اش آیینه‌ای است که هر روز ساعت‌ها مقابلش می‌نشیند و به چهره در هم شکسته خود زل می‌زند و به روزهای از دست رفته زندگی مشترک 8 ساله‌اش و جای خالی دختر کوچولویشان فکر می‌کند.

انگار همین دیروز بود که «شیلا» به اصرار پدر و مادرش و با لباس سفید عروسی سر سفره عقد با پسرعمویش - فرشید- نشست و به این وصلت «بله» گفت. هیچ‌کدام آماده این ازدواج نبودند اما همه می‌گفتند عقد پسرعمو و دخترعمو را در آسمان‌ها بسته‌اند. سرنوشت «شیلا» و «فرشید» هم با همین باور به هم گره خورده بود.

آنها در حالی با هم ازدواج کردند که «فرشید» هنوز شغلی نداشت و با پولی که پدرش می‌داد زندگی مشترکش را می‌گذراند. همین بیکاری و بلاتکلیفی زمینه دعوای گاه و بی گاه آنها شده بود. گاهی این درگیری‌ها به کتک کاری هم می‌کشید. این کشمکش‌ها چند ماهی ادامه داشت تا اینکه «فرشید» با وساطت پدرش در سوپرمارکتی مشغول به کار شد. از آن موقع دیگر آنها کمتر همدیگر را می‌دیدند و آرامش زندگی‌شان بیشترشده بود. حدود دو سال بعد تولد «تینا» زندگی سرد و یکنواخت آنها را زنده کرد اما آنها تنها عاشق دخترشان بودند و از عشق زن و شوهری هیچ خبری نبود.

«شیلا» بیشتر ساعات شبانه روز را با دخترش در خانه تنها بود. علاقه‌ای به رفت و آمد با خانواده‌اش هم نداشت و سعی می‌کرد با دوستان مجازی‌اش سرگرم باشد. در همین شرایط بود که در فضای مجازی با «ساسان» آشنا شد. او خود را مردی دلسوز نشان می‌داد که با شنیدن مشکلات زندگی «شیلا»، او را به سازش و خوش رفتاری با شوهرش ترغیب می‌کرد.

ارتباط مجازی و گاهی تلفنی با «ساسان» تنها دلخوشی «شیلا» بود و هر صبح برای رفتن شوهرش و شنیدن صدای او لحظه شماری می‌کرد.

رابطه آنها از یک دوستی اجتماعی گذشته بود و برای «شیلا» تبدیل به رابطه عاشقانه‌ای شده بود که هرگز پیش‌تر تجربه‌اش نکرده بود. ملاقات حضوری آنها از یک میهمانی دو نفره دوستانه در خانه «شیلا» شروع شد. «ساسان» مهربان بود و با خریدن هدایای زیبا برای مادر و دختر حسابی در دل آنها جا باز کرده بود. «تینا» هم مثل مادرش او را دوست داشت و با ترس از دست دادن این دوست مهربان و هدایای فوق‌العاده اش، رفت و آمد او به خانه را از همه حتی پدرش پنهان می‌کرد.

«شیلا» دیوانه وار این مرد بیگانه را دوست داشت و بیش از اینکه خودش را کنار شوهرش تصور کند برای آینده‌اش با «ساسان» برنامه‌ریزی می‌کرد.

کم کم این احساس را به «ساسان» نیز گفت و در اتاقی که خلوتگاه او و همسرش بود، در کنار «ساسان» تن به خیانت سپرد.

از آن روز دیگر رفت و آمدهای «ساسان» به خانه او بیشتر شده بود. «فرشید» غافل از اینکه مردی غریبه جای خالی او را در خانه پر کرده است، هر روز تا پاسی از شب سر کار بود و زن و دخترش که از این غیبت‌ها راضی بودند کوچکترین اعتراضی نداشتند.

همه چیز طبق خواسته «شیلا» و «ساسان» پیش می‌رفت تا اینکه یک روز آنچه نباید اتفاق افتاد.

«فرشید» صبح با عجله خانه را ترک کرده بود و گوشی‌اش را روی میز آرایش «شیلا» در اتاق خواب جا گذاشته بود. عقربه‌ها، ساعت 11 را نشان می‌داد و «ساسان» مثل هر روز میهمان همسر و فرزند او بود. «تینا» در گوشه اتاق با اسباب بازی‌های جدیدش سرگرم بود و «شیلا» و «ساسان» نیز به اتاق رفته بودند که «فرشید» وارد خانه شد.

چند دقیقه‌ای همه چیز به سکوت گذشت اما این آرامش قبل از طوفان بود. «فرشید» که حضور آن مرد را در اتاق خواب خانه‌اش باور نداشت، به سمت آنها یورش برد. «ساسان» که جانش را در خطر می‌دید پا به فرار گذاشت و «شیلا» با زبانی که از ترس بند آمده بود، آنقدر کتک خورد تا از هوش رفت.

«فرشید» با خانواده عمویش تماس گرفت آنها «شیلا» را به بیمارستان رساندند. وقتی چشم باز کرد خبری از «تینا» و «فرشید» نبود. مادرش که از خشم سرخ شده بود بالای سرش ایستاده بود و کمی آن سوتر پدر و عمویش با هم دعوا می‌کردند.

هنوز کبودی‌های صورتش خوب نشده بود که احضاریه طلاق برایش آمد و «فرشید» با گرفتن حضانت دخترش برای همیشه او را ترک کرد.

«شیلا» چند باری با ساسان تماس گرفت اما در کمال ناباوری، او نیز حاضر به دیدنش نشد.

از آن روز انباری خانه و میز آرایش سفید رنگ عروسی‌اش تنها خلوتگاه او شده بود. زن جوان هر روز ساعت‌ها جلوی آیینه می‌نشست و گذشته‌اش را مرور می‌کرد. دلش می‌خواست زمان به عقب بازگردد اما دیگر برای جبران همه چیز دیر شده بود و از زندگی‌اش چیزی جز حسرت، دلتنگی و آرزوهای برآورده نشده نمانده بود...

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 40
در انتظار بررسی:0
United States
08:08 - 1397/12/08
باز هم بتازید بر زنها که مثلا خیانت کرد و فلان و بهمان،ریشه این مشکلٱت اول اقتصادی است بعد هم فرهنگی والسلام.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
دلیل اصلی این روابط وجود خلا ناشی از مشکلات همسران هست.تا وقتی مهارت کلامی در بین افراد وجود نداشته باشد باید شاهد مواردی این چنین باشیم.حتا اگر قصد جدا شدن داشته باشند باید به سالمترین روش گفتگو حل و فصل کنند .متاسفانه دوستی های رایج فقط راهی برای گذراندن اوقات تلخی هست که زوجین برای هم رقم میزنند.در واقع پاک کردن صورت مساله است.کاش به درجه ای از شعور و مهارت کلامی برسیم که مشکلاتمان را با همسرمان در میان بگذاریم نه با غریبه ها.
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ینی فقر جواز خیانت میده؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
من همه زندگیمو وقف زنم کردم از هیچ شروع کردم از صفر صفر سه شیف کار کردم کارمو هر کسی بلد نبود به خاطر همین واسم سر دست میشکوندن زندگی رو با جون خودم ساختم ی خونه خریدم ۱۳۰ متر به نام همسرم ماشین خریدم به نام همسرم ی سوله خریدم برای کارم به نام همسرم تا بعد ۶ سال به اینجایی که الان هستم رسیدم بعد از این همه بدبختی و تلاش همسرم گفت تو . توی زندگی برام کم گذاشتی به من بی اهمیت بودی و رفت . خدا خیرش بده هرجا هست . تو این سالها اگر فکر کنید تو زندگی کم گذاشتم هم اشتباه میکنید سر هر مناسبت طلامیخریدم که حدود ۲ کیلو طلا داشت و گل هر روز میخریدم طوری که خونمون شده بود معدن گل رز خشک شده فکر کنم حدود ۵۰۰۰ شاخه گل رز تو خونه داشتیم تمامی تولدها و ساگرد ها رو تو سالن گرفتم ولی اخرش ... ولی خدا شاهده اصلا بهم خیانت نکرد ادم بده که بخواد الکی کسی رو خراب کنه هنوز هم دنبال دلیلش تو وجود خودم میگردم .
عامو
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
کاربر تهرانی، قربونت برم اینها بجز تخیل یک نویسنده بیمار و روانی خیانت در جامعه چیز دیگری نیست، لطفاً خودتان را اذیت نکنید، اگرچه نوشته شما کاملا درست و صحیح است و در هر داستانی حتماً زنان را مورد حمله و هجمه قرار می دهند، و چنان بر زنان یورش ناجوانمردانه میکنند انگاری شاهد عینی بوده اند،!!! و تشخيص نمی دهند اینها فقط یک مشت داستان کذایی است،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
فقط گمشو
United States
08:10 - 1397/12/08
هرچند در اینجا فرد دست به خیانت زده ولی باید دنبال ریشه های این نوع خیانت گشت،یقینا آخری نخواهد بود،با اینکه خیلی دیر شده ولی جلوی ضرر را از هرجایی بگیری منفعته
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اره .جون خودت ...مرد باید هر سه را له و پودر میکرد اتیش میزد حتی دختر کوچکش .چون راز دار مادر احمق ش بوده
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1397/12/08
امروزه جمعیت قابل توجهی از زنان متاهل دوست پسر دارن و این روابط براشون عادیه.عین دختر مجرد دوست پسردارن و با پسر بیرون میرن و روابط نامشروع دارن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
نظر شخصی من اینه وقتی دونفر وارد چارچوبی ب اسم خانواده میشن هر مشکلی باهم داشته باشن حتی اگه از هم متنفر باشن دلیلی برای خیانت نیست...تو خیانت اول آدم خودشو زیر پا میزاره بعد همسر و فرزند
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1397/12/08
خاک عالم برسرزنهای خیانتکار فکر میکنن که همیشه ماه پشت ابره. احمق عوضی از همان اول طلاق میگرفتی چرا خیانت.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
خیانت را جنسیتی نکنید لطفا.خیانت از هر کس سر بزنه قبیحه.شک نکنید هر جای خالی که توی یک زندگی باشه با عشق همسران به هم پر میشه.نیود عشق و علاقه است که اینظور میشه.زنگی متاهلی جای مسخره بازی نیست.زندگی مستحکم داشتن,واقعا هنره.آموزه های والدین و معلم ها خیلی موثره.بدبختانه هیچ کجا به آموزش این موضوعات پرداخته نمیشه..
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1397/12/08
زنی که پاک باشه ازطریق فامیل وبعد هم قانون پیش میره چقدرپست بوده که مردغریبه رو می آورده داخل خونش ساسان بهترین کار رو انجام داده که ولش کرده .احسنت به ساسان که عاقل بوده فهمیده اگه زن پاکی بود به شوهرش خیانت نمیکرده .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
احسنت به ساسان ؟!!!!!! یعنی ساسان زناکار که به یک زن شوهردار نزدیک شده هیچ گناهی نداره؟! خجالت بکش ازین جمله شرم اورت
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
همش تقصیر اون زنه ست
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1397/12/08
خاک بر سر همچین زنی کنن که بخاطر مشکلات زندگی تن به خیانت میده.مردی که برای یه لقمه نون حلال تا نصف شب کار میکرد برا چندر غاز پول‌ خدا لعنت کنه همچین زنی
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1397/12/08
این دیگه چه مدیه همین که مشکلات زندگی وارد خانواده شد بهم خیانت میکنن
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1397/12/08
دوستی های مجازی همینه مخصوصا که برای زن خیلی گران تمام می شود
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1397/12/08
تو زندگی همه ما آدما مشکلات و دعوا وجود داره اگه قرار باشه بهم خیانت بکنیم که کل مردم ایران خائنن
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1397/12/08
لعنت خدا واهلبیت برشما زنان خاین وملعون باد.مرد بدبخت تاپاسی ازشب برای اسایشتان کارمیکرده.ای خدا......
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1397/12/08
باید تاسف خورد برای پدر مادر هر دو طرف مقصر اصلی آنها هستند
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1397/12/08
وقتی ب همسرت توجه ومحبت نکنی مردی دیگر جاتو پر میکنه خیانت کاری بدیه؟
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/12/08
زندگیت نابود شد دخترت روازدست دادی شوهرت طلاقت داد ابرو واست نموند انگشت نمای فامیل شدی عاقبت خیانت همینه ولی ای کاش جان ساسان رومیگرفت ارزش هوس روداشت اینکارها حالا ساسان جونت کجاست بهت سرمیزنه با این ننگ زندگی کن
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1397/12/08
حقشه، حتی بدتر از این حقشه، خیلی یدتر از این حقشه ، زن خراب
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1397/12/08
یعنی سر سوزن از دین خبری نبوده!!؟؟ مثلا از 9 سالگی محرم نامحرم رو یاد نگرفته بوده!!؟؟ وا اسفا.... هر جا دین نباشه چه جنایاتی هست......
پاسخ ها
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
فریبا عزیز الزاما دین دار بودن کسی دلیل خوبی او نیست،ای بسا آدمهایی را دیدیم پیشانیشان پینه بسته ،بس که نماز خوانده اند و بزرگترین خلافها را انجام داده اند و کسانی هم عکس این بوده اند،بنابر این اول انسانیت بعد دین
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1397/12/08
لعنت به اون مردی که بخاطر هوا هوسش زن شوهردارو گول میزنه و باهاش رابطه نامشروع برقرار میکنه
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1397/12/08
اصلاً درست نیست که به خاطر مشکلات زندگی زن وشوهر به هم خیانت کنن، حالا اون بچه در آینده چی می شه که تموم این صحنه ها رو تو مغز کوجیکش ضبط کرده. به نظر من خیانت هیچ توجیهی نداره
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1397/12/08
من خودم از شوهرم خیانت دیدم بخاطر پسرم خیلی راحت گذشت کردم من هییییچ کمبودی هم براش نذاشته بودم حتی لحظه ای هم به فکر خیانت بهش نبودم به قولی تو این فازا نبودم بعد ۲ سال که فهمیدم تمام عالم برسرم خراب شد ربطی به دعوا و بی محبتی نداره چون من برای همسرم هیچ کمبودی نذاشتم که به من خیانت کرد به نظرم هر کسی بخواد خیانت کنه میکنه اینا بیشتر به ذات آدما بستگی داره من از انتخاب غلطم پشیمونم ولی چاره ای ندارم جز اینکه زندگی کنم... ظلم یعنی تقدیر . . .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
دیده نشدن زن تو یه زندگی اونو نابود میکنه نمیخوام بگم همه زنها خوبن ولی اکثریت زنان ایران به واسطه فرهنگ دینی وبومی حاکم بر جامعه نهایت از خود گذشتگی روبرا زندگیشون به نمایش میذارن ولی متاًسفانه اکثر آقایان این مورد رو مد نظر قرار نمیدن من به عنوان یک زن ۱۷ ساله همه جوره ازخودم گذشتم ولی همسرم دائماً مادرش رو اولویت اول زندگیش میدونه من هم به واسطه رفتارهای نابجای همسرم دچار بی انگیزگی وافسردگی شدم وگرنه اگه کمی حوصله داشتم احتمال زیاد دنبال یه رابطه دیگه میرفتم پس در هر اتفاقی باید دید طرف چی کشیده که دچار چنین اشتباهی شده فرق هم نیکنه زن باشه یا مردنباید به راحتی کسی روقضاوت کرد الله اعلم
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
سالها خیانت دیدم وبه روی خودم نیاوردم بخطر بچه هام یه شوهر بیکار وبیعار خاین 29سال تحمل کردماز جوانیم کار کردم بیشتر هزینه های زندگی با خودم بود دخترم لیسانسشو گرفت اما سالهاست یه بیماری دچار شده که هزینه های سر سام اوری داره امایکبار به فکر خیانت نبودم
United Arab Emirates
13:36 - 1397/12/08
ساسان چطور باید زنده بماند؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1397/12/08
آرد وشکر با روغن سرخ کنی حلوا میشه
کار بد هر که کنه عاقبت رسوا میشه
هرکس که خیانت کنه باید اون را توی بشکه اسید حلش کرد چه زن باشه چه مرد چون بنیان خانواده را نابود میکنه این شخص زن و مردهم نداره خیانت خیانت
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1397/12/08
مرگ بر گوشی‌‌ هوشمند و موبایل و فضای مجازی‌ نجس
پاسخ ها
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
حمید خان اگر مرگ بر گوشی و چه چه چه پس الان با چی پیغام دادی؟چاقو هم تو این مملکت زیاده،یکی رو پزشک باهاش جراحی میکنه ،یکی دیگه هم چاقو را تا دسته فرو میکنه تو قلب اون یکی.حالا باید بگیم چاقو بده؟یا استفاده کننده؟ فکر کنم متوجه حرفم شده باشی
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1397/12/08
کاش بشه داستانهایی با مضمون وموضوع وفاداری انتشار داده بشه چون داستانهای خیانتی روی ذهن آدم اثر منفی داره تا اثر عبرت آموزی...اثرات منفی مثل ایجاد بدبینی وگستاخی وطبیعی شدن خیانت...خلاصه بازگو کردن وفا ومردانگی دریک داستان خیلی قشنگتر میشه ومفیدتر...مثلا ساسان متوجه مشکلات خانواده شیلا شده وخواسته سواستفاده کنه ولی شیلا هیچ وقت خیانت نکرده
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1397/12/08
کاش بشه داستانهایی با مضمون وموضوع وفاداری انتشار داده بشه چون داستانهای خیانتی روی ذهن آدم اثر منفی داره تا اثر عبرت آموزی...اثرات منفی مثل ایجاد بدبینی وگستاخی وطبیعی شدن خیانت...خلاصه بازگو کردن وفا ومردانگی دریک داستان خیلی قشنگتر میشه ومفیدتر...مثلا ساسان متوجه مشکلات خانواده شیلا شده وخواسته سواستفاده کنه ولی شیلا هیچ وقت خیانت نکرده
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1397/12/08
کاش بشه داستانهایی با مضمون وموضوع وفاداری انتشار داده بشه چون داستانهای خیانتی روی ذهن آدم اثر منفی داره تا اثر عبرت آموزی...اثرات منفی مثل ایجاد بدبینی وگستاخی وطبیعی شدن خیانت...خلاصه بازگو کردن وفا ومردانگی دریک داستان خیلی قشنگتر میشه ومفیدتر...مثلا ساسان متوجه مشکلات خانواده شیلا شده وخواسته سواستفاده کنه ولی شیلا هیچ وقت خیانت نکرده
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1397/12/08
کاش بشه داستانهایی با مضمون وموضوع وفاداری انتشار داده بشه چون داستانهای خیانتی روی ذهن آدم اثر منفی داره تا اثر عبرت آموزی...اثرات منفی مثل ایجاد بدبینی وگستاخی وطبیعی شدن خیانت...خلاصه بازگو کردن وفا ومردانگی دریک داستان خیلی قشنگتر میشه ومفیدتر...مثلا ساسان متوجه مشکلات خانواده شیلا شده وخواسته سواستفاده کنه ولی شیلا هیچ وقت خیانت نکرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
پارسیان طب - فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو