کیهان: ویلانشینان در میان حامیان FATF هستند
۸۳۸۲۴۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۹
۱۰۸۵۶
روزنامه کیهان نوشت: روزنامه اجاره‌ای اعتماد در واکنش به عدم تأیید لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد کسانی مدعی مبارزه و مقاومت هستند که ثروت بی‌اندازه دارند و لکسوس سوار می‌شوند.

روزنامه کیهان نوشت: روزنامه اجاره‌ای اعتماد در واکنش به عدم تأیید لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد کسانی مدعی مبارزه و مقاومت هستند که ثروت بی‌اندازه دارند و لکسوس سوار می‌شوند.

این روزنامه به قلم عباس عبدی می‌نویسد: خبر به تأخیر افتادن تصمیم مجمع تشخیص مصلحت درباره لوایح مربوط به FATF اثرات منفی گذاشت؛ هر چند اگر آن را رد می‌کردند، اثرات منفی آن شدیدتر بود. بنابراین جلوی زیان بیشتر ناشی از رد احتمالی آنها را از طریق عدم تصویب گرفتند! ولی پرسش این است که چرا ساختار سیاسی ایران تا این حد در اتخاذ تصمیم کند عمل می‌کند؟ چرا هی امروز و فردا می‌کند؟

چرا اگر مخالف هستند همان جلسه اول کار را یک سره نمی‌کنند؟ و اگر موافق هستند چرا زودتر تصویب نمی‌کنند که جامعه خسارت‌های کمتری را بپردازد؟ گفتن اینکه برای بررسی کارشناسی به تأخیر می‌اندازند هم نوعی شوخی است. چرا همه تصمیمات مهم روی زمین می‌ماند و فقط هنگامی که کارد به استخوان برسد و از روی ناچاری تصمیم گرفته می‌شود؟

وی ادامه می‌دهد: چرا در مورد FATF اینقدر امروز و فردا می‌کنند؟ به نظر بنده پاسخ آن در تضادی است که نزد بیشتر سیاستگذاران و تصمیم‌گیران وجود دارد. تضادی که در بطن جامعه است و به ذهن و روان آنان نیز رسوخ کرده است.
تضادی که موجب بن‌بست عملی و نظری شده است. از یک طرف اگر یک کالا کم یا گران شود همه مخالفان FATF یک صدا فریاد می‌زنند و وا مردم سر می‌دهند. از طرف دیگر می‌خواهند هم نفت بفروشند، هم پولش را به راحتی بگیرند و هم هر طور خواستند خرج کنند، به هر کس و هر گروهی خواستند بدهند و هم برای دنیا شاخ و شانه بکشند، و هر شعاری خواستند بدهند. در واقع تضاد اینجاست که به تبعات تصمیمات خود نمی‌خواهند ملتزم باشند.

اعتماد در پایان می‌نویسد: امروز کسانی از مبارزه و قناعت و مقاومت و ایستادگی سخن می‌گویند که ثروت آنان بی‌اندازه است. خانه‌های‌شان و حقوق‌های‌شان نجومی است. با لکسوس رفت و آمد می‌کنند و حقوق 19 میلیونی را نیز کم می‌دانند. بعد هم می‌خواهند پرونده صهیونیسم و آمریکا و کل استکبار جهانی را در منطقه ببندند. اینجاست که در اتخاذ این سیاست‌ها به بن‌بست می‌رسند ولی شجاعت بن‌بست شکنی را ندارند و در موقعیت آتش‌بس به جنگ خود با واقعیت بیرونی ادامه می‌دهند.

ژست نگرانی برای مردم از سوی نویسنده در حالی است که اولاً روزنامه میزبان، از بخشش‌های مفسد و پولشوی بزرگ دوره اصلاحات (شهرام جزایری) بهره‌مند بوده است.

ثانیاً جماعت بزک کننده برجام، انتظار دارند شگرد راه بینداز و جابیندازی که نسبت به مجلس در ماجرای برجام به راه انداختند و به تصویب 20 دقیقه‌ای برجام ختم شد، این‌بار درباره FATF نیز کارگر شود. و این در حالی است که باغ سیب و گلابی برجام و وعده‌های رونق اقتصادی (در حد بی‌نیاز کردن مردم از پول یارانه) جای خود را به تورم افسارگسیخته و بازگشت کوپن در دولت برجام داده است. اگر این وارونگی وعده‌ها، خسارت نیست، پس خسارت چیست؟

بنابراین برخلاف جریان مأموریت‌دار و معذور که جز بزک باج دادن به دشمن، کار دیگری نمی‌شناسد، اعضای مجمع با دقت به بررسی ابعاد موضوع بپردازند؛ هرچند که گویا این برخی اعضای دولت هستند که با علم به مخالفت اکثریت اعضای مجمع، مایلند رأی‌گیری به تاخیر بیفتد.

ثانیا اگر هزینه‌ای در حال تراشیده شدن است، توسط همین بزک‌کننده FATF است که به تهدید دشمن، در داخل ضریب می‌دهند و معتبرنمایی می‌کنند.

ثالثا، آقای عبدی طبق مأموریت- و مانند میرزابنویس‌ها- رد گم می‌کند؛ و اگر نه بهتر از هر کس می‌داند که ساکنان ویلاهای ولنجک و لواسان و دارندگان دارایی‌های چند هزار میلیاردی و سواران لکسوس و پورشه، مخالف FATF هستند یا موافقان و طراحان الحاق به آن؟! عبدی نه چند نفر بلکه حتی یک نمونه از اعضای مجمع را با مصداق معرفی کند که جزو پیشگامان مخالفت با FATF باشد و به ادعای وی، «ثروت بی‌اندازه و خانه و حقوق نجومی داشته باشد، با لکسوس رفت و آمد می‌کند و حقوق 19 میلیونی را کم می‌داند». فقط یک مورد! اما او می‌داند که کدام مدیران حامی دو آتشه برجام، به قول خودشان دارایی 7، 8 هزار میلیارد تومانی دارند، لکسوس و پورشه‌سوار می‌شوند و ساکن ویلاهای ولنجک و لواسان هستند.

رابعا اگر او واقعا مخالف حقوق‌های نجومی است، چرا به هنگام اعتراض عمومی رسانه‌ها به دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی، زبان در کام کشیده بود؟ چرا گریبان دولتمردانی را که دست بر قضا هم حامی FATF هستند و هم دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را ذخیره و سرمایه کشور خواندند، نگرفت و اعتراض نکرد؟!

خامسا به اعتراف وزیران خارجه و نفت، قبل از برجام، بیش از اکنون که امتیازات برجامی را واگذار کردند، نفت می‌فروختیم. آیا امثال عبدی خجالت نمی‌کشند که درباره فروش نفت حرف می‌زنند؟!

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1397/12/13
دنباله سوژه ميگردي هر چيزي رو ربط ميدي به گروه مخالف
ويلاي خودت كجاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
درود بر حامیان fatf
@
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
حرفای کیهان خیلی شفاف و واضح هستش من نمیفهمم چرا یه عده روشندل هستن!! :) کاملا واضحه که دزدان بیت المال و اختلاسگران حامیه fatf هستن. حالا کاری نداره که یه سرچ کوچولو بکنید ببینید بیشتر دزدان میلیاردی از چه حزب و گروهی هستن! ببینید با کیا دمخور هستن! :) و راحت میرسید به جواب و میبینید همین اصلاح طلبای کثیف هستن که از زمان هاشمی سر از لاکشون درآوردن و راه دزدی و غارتو یاد گرفتن
Canada
08:08 - 1397/12/13
جناب شریعتنداری حرفهای شما مثل حرفهای نتانیاهو هست , و شما با این طرز تفکر تیشه به ریشه ملت میزنید , بس کنید
پاسخ ها
زینالی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
مرگ بر حامیان ومخالفان ftaf
چون همشون ته یک کرباسن
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1397/12/13
سلام بر شریعتمداری شجاع نترسید وعلیه ظلم دولتی غرب گرایان روشنگری کنید که یدالله فوق ایدیهم
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1397/12/13
و تند روهای کشور بیچاره کن در مخالفان
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1397/12/13
به نظر من اگه می گذاشتن برجام زودترتصویب میشدشرکتهای خارجی بیشتری واردایران میشدسرمایه وپول بیشتری می آمدوخرج آبادانی کشورمیشدمشکل بیکاری تاحدودی بهترمیشد وقتی ترامپ دیوانه می آمددیگه کارهای زیادی انجام میگرفت وخارج شدن او ازبرجام کمترضربه میزدبه اقتصاد نذاشتن آنهائیکه دنبال منافع شخصی و حزبیشان بودن باکارشکنی وسنگ اندازی چندسال توافق رابه عقب انداختن حالا هم گیردادن به اف.ای.تی.اف.وپالرموخدا ازتان نگذردکه به خاطرمنافع شخصی خودتان ملت وکشوررابه این روزانداختین
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/12/13
همه تون ویلا نشین هستید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
کیهان. ویلا نیشنی پیشکش تان. شما که اینقدر بفکر مردم بدبحت وبیچاره هستید بفرمائید کدام یک از مسولین نظام از دولت های قبل مورد حمایت شما در جنوب شهر کنار مردم همیشه در صحنه بودند لطفا از آب گل آلود ماهی نگیرید لطفا. رفتارهای پوپولیستی تاریخ مصرفش تمام شده است بفکر ترفند دیگر باشید
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1397/12/13
الحق که حرف دل اکثریت مر م را زدید.
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1397/12/13
کیهان ...اصن (کی) هستی تو (هان)
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1397/12/13
باسلام. جناب شریعتمداری. این طرز فکر تو خالی شما و انهایی. که امثال شما ها انها را می پرستید تا کی توان این بدبختی ها از ندانم کاری های شما این ملت باید بدهد. مملکتی که خاکش طلاست این وضع روز و شب مردم شده است شکم سیر خبر از گرسنه ندارد امیدوارم خدا ازتان نگذرد زنده باشیم و ببینبم انشاالله
France
12:47 - 1397/12/13
اگر قبول نکنیم چی می شه؟ چه کشورهایی قبول نکرده اند ؟ این قرارداد اگر پذیرفته بشه چه بدی هایی داره؟ آیا سودی هم داره ؟ آیا چین ، روسیه...هند...مالزی به این قرارداد پیوسته اند ؟ ما نمی دانیم این قرارداد چیه...از هر کس می پرسیم نمی دانند آیا مثلا رفراندوم بشه مردم باید به چی رای بدهند ؟
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/12/13
با حقوق چند صد میلیونی خودت داری کجا زندگی میکنی آقای شریعتمداری؟ الان میگه در جنوب تهران در یه اتاق زیر شیروانی.
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1397/12/13
این شریعتمداری دست بردار نیست جناب شریعتمداری خواهشا در امور سیاسی که ربطی به شما ندارد دخالت نکن بگذار مقام معظم رهبری تصمیم بگیرد ودر امور سیاسی مزه دخالت نکن
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1397/12/13
کاش شریعتمداری سری بعد رییس جمهور شود!
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1397/12/14
اره تو راست میگی
اگه تصویب نشه
نونتون تو روغنه
اون وسایل امریکایی که در دفترتون هست
قیمتش خیلی مری بالا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج