گوشت یخی در فست فود برج میلاد!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۳۹۲۷۳
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
۱۱۳۱۰
 گشت مشترک تعزیرات حکومتی به همراه نمایندگان دستگاه های نظارتی در طرح نظارت نوروزی تعزیرات براساس گزارش های مردمی امروز از برج میلاد بازدید کرد.

ایرنا: گشت مشترک تعزیرات روز چهارشنبه با حضور ناصر مدیحی، قاضی شعبه ١4 تعزیرات، مهدی عسگری، کارشناس اجرای احکام، وحید عظیمی و حسین حمزه بازرسان اتاق اصناف، محمد نیازی و مجید بنایی کارشناسان دامپزشکی، یاسمین حسینی کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شمال تهران از اصناف برج میلاد تهران بازرسی کرد.

در جریان این بازرسی، یک رستوران فست فود زیر ذربین کارشناسان قرار گفت. کارشناسان اتاق اصناف درباره فهرست قیمت غذاهای این رستوران اعلام کردند: قیمت ها بسیار گران است. در این منو، قیمت پیتزا از 49 هزار تومان به بالا قیمت داشت همچنین قیمت سیب زمینی سرخ کرده ویژه 22 هزار تومان بود.

همه اعضای تیم گشت برای بازدید از آشپزخانه این رستوران برای رعایت بهداشت از پوشش های پلاستیک پاپوش استفاده کردند. بعد از بررسی های کارشناسان دامپزشکی از فرآورده های خام این رستوران، مقدار 100 کیلوگرم گوشت تنظیم بازار از یخچال خارج شد و این در حالی است که استفاده از گوشت های تنظیم بازار در رستوران ها ممنوع است زیرا این گوشت ها فقط برای استفاده خانوار توزیع می شود. البته صاحب رستوران ضمن ابراز بی اطلاعی از این موضوع اعلام کرد که گوشت ها را به نرخ آزاد می خرد.

گوشت یخی در فست فود برج میلاد

متصدی این واحد صنفی با ارائه فاکتور خرید گوشت های تنظیم بازار گفت: گوشت منجمد سردست را کیلویی 80 هزار تومان و فیله مرغ را 29 هزار تومان خریده است در حالی که قیمت گوشت منجمد 29 هزار تومان است. جالب اینکه پس از بررسی فاکتورها قاضی تعزیرات اعلام کرد: فاکتورها فاقد مشخصات است و معتبر نیست زیرا هیچ گونه مشخصاتی از فروشنده در آن درج نشده و مهر هم ندارد همچنین فیش پرداخت دستگاه خودپرداز نیز فاقد شماره تلفن و آدرس فروشنده است.

محمد نیازی، کارشناس دامپزشکی با بررسی گوشت های این رستوران مقداری از گوشت ها را فاقد مشخصات تشخیص داد و به دلیل تغییر رنگ و ظاهر، فاسد اعلام کرد و حدود 10 کیلو گوشت، معدوم شد.

در ادامه این بازدید، یاسمین حسینی، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شمال تهران نیز با بررسی روغن و سنجش آلودگی آن اعلام کرد که روغن سالم است اما درباره یکی از یخچال های رستوران گفت: دمای یخچال باید بین صفر تا منفی چهار درجه سانتی گراد باشد اما دمای فعلی این یخچال بالای هفت درجه سانتی گراد است که وضعیت نامطلوب است.

وی پس از بررسی یخچال ها اظهار داشت: مواد غذایی خام و پخته نباید در کنار هم قرار داشته باشد اما تفکیک و جداسازی مواد غذایی در یخچال های این رستوران انجام نشده است به طوری که قارچ های پخته و منجمد در کنار فیله های مرغ قرار دارد همچنین هیچ یک از مواد غذایی برچسب تاریخ تولید ندارد.

*سالاد با کلم شسته نشده

در قسمتی از این رستوران مقدار زیادی کلم سفید شسته نشده قرار داشت و در کنار آن تخته آماده سازی و خردکن بود اما خبری از آبکش یا مواد ضدعفونی کننده نبود و کاملا مشخص بود که کلم ها برای تهیه سالاد شسته نمی شدند.

در یکی از یخچال ها، قوطی های بزرگ مواد مکمل بدنسازی بود که صاحب این رستوران گفت: این مکمل ها برای کارگران است. آنها به بدنسازی و پرورش اندام علاقه مند هستند و کارشناس بهداشت تاکید کرد که این مواد نباید در یخچال رستوران قرار گیرند.

حسینی افزود: تخته کار رستوران ها باید از جنس استیل باشد اما تخته کار این رستوران از جنس ام.دی. اف است. استفاده از این نوع تخته به دلیل تولید آلودگی ممنوع است.

وی همچنین کارت های بهداشت کارگران و گواهینامه های آموزش را بررسی کرد و اظهار داشت: دو نفر از کارگران فاقد کارت بهداشت هستند در حالی که همه کسانی که در رستوران ها فعالیت می کنند باید حتما کارت بهداشت داشته باشند.

پس از بررسی فاکتورهای خرید، بازرسان به روش «خوداظهاری» از صاحب این واحد صنفی، قیمت ها را برآورد کردند که با این روش هم گرانفروشی این رستوران محرز شد و بازرسان بر اساس این اظهارات برگه تخلف، یک میلیون تومانی را صادر کردند. حسین حمزه بازرس اتاق اصناف گفت که پس از تشکیل پرونده در تعزیرات، مقدار جریمه دو تا پنج برابر خواهد شد.

صاحب این واحد صنفی اعلام کرد که برای اجاره این واحد مبلغ 200 میلیون تومان بلاعوض به شهرداری پرداخت کرده است همچنین ماهانه 45 میلیون تومان اجاره بها و 6 میلیون تومان شارژ پرداخت می کند.

در پایان این گشت، ناصر مدیحی قاضی تعزیرات گفت: 100 کیلوگرم گوشت تنظیم بازار موجود در این رستوران با توجه به صورتجلسه، قرار است در فروشگاه ها توزیع شود تا دست مصرف کننده واقعی برسد اما باید دید که چرا این گوشت ها سر از رستورانها در می آورند و در این خصوص دستگاه های نظارتی مانند سازمان صنعت، معدن، تجارت و سازمان پشتیبانی امور دام باید نسبت به نحوه توزیع گوشت تنظیم بازار نظارت دقیق تری داشته باشند.

مدیحی با اشاره به تبصره ماده 15 قانون نظام صنفی اظهار داشت: فاکتورهای فروش حتما باید مشخصات و مهر فروشنده را داشته باشند و در غیر این صورت فاقد اعتبار هستند بنابراین واحدهای صنفی درباره فاکتورهایی که از فروشندگان دریافت می کنند، دقت نظر داشته باشند.

*فروش غذا در فروشگاه زنجیره ای مجوز می خواهد

پس از بازرسی از این رستوران، گشت تعزیرات به یکی از فروشگاه های زنجیره ای در برج میلاد رفت. در این فروشگاه غذای گرم یک برند معروف فروخته می شد اما این فروشگاه مجوزی برای فروش این غذا نداشت در حالی که فروش غذا باید زیر نظر اتحادیه انجام شود.

یاسمین حسینی، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شمال تهران در این باره گفت: فروش غذا در فروشگاه زنجیره ای مجوز می خواهد. غذاهای تهیه شده فاقد مشخصات لازم هستند و مشخص نیست که این غذا در کجا آماده شده است بنابراین در مورد بهداشت و سلامت آن نمی توان نظر داد.

همچنین در این فروشگاه زنجیره ای یکی از برندهای رب گوجه فرنگی، بسته های فروش سبدکالایی در نظر گرفته بود به طوری که رب، کنسور لوبیا چیتی و خاویار بادمجان را باید مشتری با هم خریداری می کرد و عرضه تک محصولی نداشت که از نظر قاضی تعزیرات مصداق تخلف «فروش اجباری» محسوب می شد.

*گرانفروشی پارکینگ برج میلاد

پارکینگ برج میلاد با ظرفیت دو هزار خودرو نیز براساس گزارش مردمی گرانفروشی داشت. به طوری که ورودی هر خودرو به برج مبلغ دو هزار تومان در روزهای عادی و سه هزار تومان در روزهای تعطیل ورودی دارد و برای هر ساعت توقف نیز مبلغ دو هزار تومان اضافه در نظر گرفته شده است. در حالی که بر اساس مصوبه شورای شهر تهران باید برای روزهای عادی، هر ساعت اضافه، 1500 تومان دریافت شود.

پس از بررسی بازرسان اتاق اصناف، قیمت هر ساعت اضافه از دو هزار تومان به 1500 تومان توسط کارشناس اجرای احکام تعزیرات اصلاح شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
18:30 - 1397/12/15
فقط یک میلیون جریمه چندملیون در شب درام دارند این یک میلیون پول خرد این اقا هم نیست این از بازرسان کشور ارزش داره گران فروشی کنه با این یک میلیون جریمه
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1397/12/15
کسانی که الان غذا بیرون از خونه میخورن فکنم خودشون رو زدن به اون راه چون بایه حساب معمولی قیمتی فروش الان مواد اولیه رو هم صاف نمیکنه چه برسه به اجاره و حقوق پرسنل
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
راست میگه ، بهداشت در کار نیست.
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1397/12/15
یک میلیون جریمه برای این مجرمین پول خرد هم نیست.چه حکم مزخرفی صادر کردید.واقعا خسته نباشید!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1397/12/15
دولت و مسئولین به فکر مردم نیسن،،،انتظار دارین فست فودی، باشه؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1397/12/15
این مال پایتخت و برج میلاد بود

وای به حال مابقی که در شهرستان ها هست چون نظارتی نیست


ای کاش مردم متوجه بشوند و غذای خانگی بخورند
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1397/12/15
متاسفانه این وضعیت دربیشتر رستورانها وفست فوتهای تهران هست چون کنترل ونظارت مستمر نیست یا گاهی دادن رشوه به عده ای از مامورین بی مسولیت باعث این نابسامانیها میشه امیدوارم که مسئولین ذیربط به این مسئله مهم توجه بیشتری داشته باشند وآنها را به حال خودشان رهانکنند تاهرطور خواستند رفتارکنند .ومردم بیچاره را به هزاران درد ومرض مبتلا کنند وپول کلانی هم ازشون بگیرند.
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1397/12/15
کارشناس غلط کرده چرا نمیره به شهرداری بگه چرا ۲۰۰ میلیون اجاره گرفتی
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/12/15
خود شهرداری داره با کرایه های کلان فساذ میکنه بعد از مردم انتظار دارند رعایت کنن ۲۰۰میلیون بلاعوض ماهی ۴۶میلیون اجاره ۶میلیون شارژ چه خبره این پول ها به حساب می واریز میشه کجا خرج میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
فساد از اینجا شروع میشه.
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1397/12/15
علی برکتالهههه
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1397/12/16
خدا کنم گوشت سگ و گربه و الاغ نباشه
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1397/12/16
پس حتما در رستوران های بین راه گوشت های یخی سگ و گربه و الاغ ميدن مردم کشور که صاحب نداره هر کسی هر کاری دلش ميخواد میکند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو