تغییر معادلات اصولگرایان برای ۹۸ و۱۴۰۰
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۴۱۶۹۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
۱۶۰۷۴
روزنامه آرمان نوشت: شتاب تغییر و تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه به حدی است که هر از چندی تحلیل‌های متفاوتی برای فرایندهای انتخاباتی مطرح می‌شود و بر این اساس سناریوهای مختلفی ساخته و پرداخته می‌شود. جریانات سیاسی همزمان با برنامه‌ریزی و فعالیت در جهت حضور مفید و موثر در انتخابات آتی، نیم نگاهی نیز به سیر تغییر و تحولات دارند.

روزنامه آرمان نوشت: شتاب تغییر و تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه به حدی است که هر از چندی تحلیل‌های متفاوتی برای فرایندهای انتخاباتی مطرح می‌شود و بر این اساس سناریوهای مختلفی ساخته و پرداخته می‌شود. جریانات سیاسی همزمان با برنامه‌ریزی و فعالیت در جهت حضور مفید و موثر در انتخابات آتی، نیم نگاهی نیز به سیر تغییر و تحولات دارند.

حال در وضعیتی که مردم به لحاظ اقتصادی و معیشتی در مضیقه‌اند و اساسا نگاه مثبتی به تغییر و تحولات و تحرکات جریان‌های سیاسی برای انتخابات آینده ندارند، احزاب و جریانات سیاسی با برپایی اتاق‌های فکر و جلسات شور و مشورت درصددند که راه‌های حضور بهتر و اقناع مردم برای مشارکت بیشتر در انتخابات را پیدا کنند. از طرف دیگر برخلاف جامعه انتصابات برای جریان‌های سیاسی بسیار مهم جلوه می‌نماید که می‌توانند تحلیل‌های گوناگونی از این انتصابات و تاثیر آن در شرایط پیش رو ارائه دهند.

لذا با این وجود شاید بتوان گفت که جریان اصولگرا از این انتصابات بیش از جریان رقیب متضرر شود. گرچه اصولگرایان می‌دانستند که دیر یا زود سیدابراهیم رئیسی به قوه قضائیه خواهد رفت، اما بیشتر برنامه‌های خود را بر مبنای محوریت وی استوار کردند تا جایی که رئیسی سازوکار شورای وحدت اصولگرایان را به ریاست خود به راه انداخت و حتی بسیاری معتقد بودند که وی می‌تواند سرلیست بالقوه اصولگرایان برای انتخابات مجلس و جایگزین احتمالی علی لاریجانی برای ریاست مجلس باشد، اما با تصدی ریاست قوه قضائیه این تصورات در هم شکست.

چرا که وقتی گزینه‌های اصلی آنها در انتخابات‌های پیش رو برای تصدی پست‌هایی منصوب می‌شوند؛ آنها باید به دنبال اشخاصی جدید با مولفه‌های خاص خودشان و مهم‌تر از همه شناخته شده و مردم‌پسند بروند و در این شرایط که تشتت و افتراق در این جریان موج می‌زند و مردم نیز دیدگاه خوبی نسبت به آنها ندارند این مهم مقداری سخت به‌نظر می‌رسد. مشکلی که اصلاح‌طلبان با آن مواجه نیستند و به شرط عبور از فیلترهای نظارتی و مهم‌تر از آن مشارکت سرمایه اجتماعی‌شان از ظرفیت خوبی از افراد برای حضور در انتخابات برخوردارند.

تغییر معادلات در 98 و 1400

نامزدهای اصولگرایان به نهادها کوچ می‌کنند و معادلات را برای انتخابات 98 و 1400 تغییر می‌دهند. سیدابراهیم رئیسی که اصولگرایان تا همین چند ماه پیش حساب خاصی روی وی برای کنش در انتخابات 98 بازکرده بودند با حکم مقام معظم رهبری به ریاست قوه قضائیه منصوب شد تا یکی از گزینه‌های اصولگرایان به صورت خودکار کنار برود. حال از گوشه و کنار خبر می‌رسد که گویا گزینه بعدی اصولگرایان یعنی محمدباقر قالیباف که آنها روی حضور وی بسیار حساب بازکرده‌اند نیز در آینده‌ای بسیار نزدیک به بنیاد مستضعفان کوچ خواهد کرد و جایگزین محمد سعیدی‌کیا خواهد شد تا دست اصولگرایان بیش از پیش خالی بماند.

این انتصابات بدین معناست که آنها را باید خارج از گردونه انتخابات 98 و 1400 ببینیم که مسلما تغییرات زیادی را در آرایش و شکل‌گیری نیروهای اصولگرا ایجاد خواهد کرد. گرچه قالیباف خیلی قبل‌تر فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده و حتی با کمک تیم رسانه‌ای خود یکه‌تاز میدان اصولگرایی شده بود، اما حالا که قرار است وی به ریاست بنیاد مستضعفان برسد بسیار بعید است که وی تبدیل شدن به چهره پر نفوذ و پشت پرده سیاسی را به حضور در انتخاباتی که چندان نیز از آن خاطره‌ خوشی ندارد ترجیح دهد.

با مشخص شدن تکلیف قالیباف و سپردن ریاست شورای وحدت به حدادعادل چندان دور به‌نظر نمی‌رسد که وی از هم اکنون سر لیست اصولگرایان برای انتخابات مجلس باشد. گرچه حداد و یارانش در انتخابات مجلس دهم شکست سختی از جریان رقیب خوردند، اما باید دید شرایط سیاسی و اجتماعی برای آنها چگونه رقم خواهد خورد. مشکل اصولگرایان انتخابات 1400 است، چراکه دو کاندیدای اصلی آنها در این انتخابات غایب خواهند بود و از طرف دیگر آنها به سراغ لاریجانی نیز نخواهند رفت. اینجاست که معادله کمی پیچیده‌تر می‌شود و اصولگرایان باید دنبال شخصی باشند که نقطه سیاهی در پرونده نداشته باشد، مردم‌پسند بوده و رای‌آوری داشته باشد و مهم‌تر از همه قدرت رقابت با رقبا را داشته باشد.

شورای وحدت

یک فعال سیاسی اصولگرا در خصوص شورای وحدت اصولگرایان اظهار داشت: در شـــــورای وحدت، اشخاص تعيين‌كننده نيستند و اگر مجموعه اعضا به انسجام برسند ديگر چندان مهم نيست كه چه افرادی حضور دارند. نامه‌نیوز نوشت، مهدی چمران گفت: آقای رئيسی نيرويی از نیروهای با ارزش شورای وحدت بودند که از این پس در مقام رئیس قوه قضائیه خدمت خواهند کرد. با حضور ایشان در جایگاه ریاست دستگاه قضا تمام تلاش ما این است که شورای وحدت شخص‌محور نباشد و همه اقداماتی که انجام خواهد شد بر اساس یک تصمیم جمعی باشد. وی ادامه داد: اساسا شورای وحدت با خرد جمعی اداره می‌شود و نمی‌توان آن را قائل به فرد دانست.

ما در آینده با آرایش جدیدی پا به عرصه خواهیم گذاشت و مناسبات خود را به صورت منسجم تنظیم خواهیم کرد. رئیس سابق شورای شهر تهران درباره جایگاه و نقش غلامعلی‌حدادعادل در شورای وحدت تصریح کرد: اگر جمع تصمیمش این باشد که آقای حدادعادل نقش محوری در شورا داشته باشد، محتمل است که این اتفاق رخ بدهد، اما برای اظهارنظر دقیق هنوز زود است و باید بنشینیم و پس از بحث‌ها و نظرها با یک اراده جمعی تصمیم بگیریم که در انتخابات سال آینده با چه آرایشی و با محوریت چه کسی حضور خواهیم داشت.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1397/12/22
۱۶ ساله دو دولت عمر وثروت مردم را با بی تدبیری بر باد دادند همین یکسال پیش بود که با بی تدبیری ریس بانک مرکزی ارزش پول ملی بر باد رفت و با اختصاص نا معقل ارز به نیازهای مردم قیمت ها دیوانه وار بالا رفت حالا سال ۱۴۰۰ بیاید همین اش و همین کاسه است خودمان را با کشورهای دیگه مقایسه کنیم چرا ارزش پولمان نسبت به پول دو کشور جنگ زده چپ و راست اینقدر پایین است
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1397/12/22
آزموده را ازمودن خطاست، اقای حداد عادل نمی تواند فرد موفقی از لحاظ جمع اوری ارای مردم باشد و حتی اگر از کسی هم حمایت بکند در مجموع به ضرر شخص هست بیان ساده تر اگر باعث جمع شدن ده رای برای فرد باشد باعث فرار بیست رای دیگر خواهد شد و حتی اگر خواهان خدمت به اصولگرایان باشد بایستی از سیاست خداحافظی بکند.
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1397/12/22
شاید هم این یه سیاست هست که دو نامزد پر سرو صدا رو با دادن پست مشغول کنند تا انتخابات سال بعد سپری شه و بعضی از مسائل و مشکلات کشور فاش نشه چرا تا الان هیچ پستی به این دو تا نمیدادن فقط خواستن تو انتخابات نباشند به امید اینکه قالیباف نامزد ریاست جمهوری بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی