یادبود هنرمند زنی که به ناحق از دانشگاه اخراج شد
۸۴۳۱۰۳
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱
۱۲۵۷۹
در مراسم یادبود لیلیت تریان از ویژگی‌های اخلاقی و هنر او گفته شد. همچنین بیان شد که او از نخستین استادان دانشگاه هنر بود که شاگردان زیادی را تربیت کرد ولی او را از دانشگاه بیرون کردند.

خبرگزاری ایسنا : مراسم بزرگداشت لیلیت تریان، هنرمند مجسمه‌ساز از سوی انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران روز شنبه ۲۵ اسفند با حضور هنرمندان و احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر در خانه هنرمندان برگزار شد.

در این مراسم محمدرضا اصلانی از شاگردان این هنرمند بیان کرد که اینجا چهره‌های آشنا می‌بیند ولی حیف که چهره‌های آشنا برای او کم و کمتر می‌شود انگار که حامیان خود را از دست می‌دهد.

او ادامه داد: تریان برای من تنها یک استاد نبود بلکه یک پشتوانه بود. او به من یاد داد که حجم چیست و چگونه می‌توانم مجسمه بسازم. او دست ما را به تفکر وادار کرد. قرار بود پیکر او از دانشگاه هنر تشییع شود ولی گفتند که او از دانشگاه هنر دل آزرده است چون او را از دانشگاه هنر بیرون کردند و این بیرون کردن هنوز ادامه دارد.

یادبود هنرمند زنی که به ناحق از دانشگاه اخراج شد

چرا آن‌هایی که او را به ناحق بیرون کردند، عذرخواهی نمی‌کنند و ساکت هستند؟ این کارها یک پولشویی فرهنگی است. تریان یک ستون برای دانشگاه هنر بود. هوشنگ کاظمی بنیان گذار دانشگاه هنر بود و از تریان دعوت به همکاری کرد ولی خود او را هم بیرون کردند.

اصلانی اضافه کرد: چرا برای کارهایی که با هنرمندان می‌کنند، عذرخواهی و استغفار نمی‌کنند؟ اعتراف در این مملکت به کلی کنار گذاشته شده است. گناهکاران باید اعتراف کنند تا بخشیده شوند. من تمام کسانی که استادان ما را اخراج کرده‌اند و جای آن‌ها دکتران قلابی گذاشته‌اند، نمی‌بخشم.

این فاجعه باید در ایران تمام شود. تا زمانی که این مشکل حل نشود و صداقت نباشد ما همچنان کشور آشوب زده‌ای خواهیم داشت. تا زمانی که مسئولان فعلی دانشگاه هنر معذرت نخواهند من آن را به رسمیت نخواهم شناخت.

سپس لوریس چکناواریان موسیقیدان، بیان کرد: خیلی ناراحتم که این استاد بزرگ را از دست دادیم. گاهی اوقات وقتی راجع به ارامنه حرف می‌زنند انگار که از آسمان افتاده‌اند. ارامنه جزو ملت‌هایی هستند که با کوروش ایران را تشکیل دادند، ایران یک سرزمین است و برای همه ماست.

ولی تنگ نظرهایی هستند که می‌گویند اقلیت. ارامنه خدمت‌های زیادی به این کشور و کشور خودشان کرده‌اند. ایرانی‌تر از ارمنی‌ها نمی‌توانید پیدا کنید. خانم تریان ضمن اینکه خیلی ایرانی بود خیلی هم ارمنی بود.

او مثل یک چوب خشک، جدی بود. هنرمندان ارمنی به دلیل اینکه تعارف بلد نیستند موفق می‌شوند. همه می‌آیند و می‌روند ولی این هنرمندان هستند که می‌مانند.

او افزود: ثروت یک کشور به هنر آن است چیزی که ما الان در ایران کم داریم و باید سعی کنیم آن را افزایش دهیم تا اسم ایران را در جهان جا بیندازیم.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1397/12/26
دیدگاه تند رو های داعشی در کشور ما حاکم شده که کمر به نابودیه کشور بستن در همه ی زمینه ها آب خاک دریا جنگل هنر فیلم اقتصاد سیاست هر چیزی که شما فکرشو بکنید دارن گند میزنن بهش
خبری نا مردی چاپ نکنی
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1397/12/26
عمل کرد ارامنه در جنگ ایران وروسیه هرگز از یاد ملت ایران نمیرود که چگونه ارامنه از روس ها حمایت کردن ومانند ستون پنجم روسیه در ایران عمل کردن
Iran, Islamic Republic of
06:23 - 1397/12/26
تسلیت به جامعه هنر و هنرمندان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج