مسمومیت بیش ۱۰۰ نفر با مشروبات تقلبی در اهر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۴۳۵۰۶
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
۳۸۸۸
رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر به مسمومیت به الکل‌های تقلبی در منطقه اشاره کرد و گفت: شهرستان اهر جزو نخستین شهرستان‌های درگیر با این موضوع بود که بالای ۱۰۰ نفر مسموم داشتیم.

خبرگزاری تسنیم: علی نیرپور در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به تشریح فعالیت‌های این مجموعه در سال‌جاری پرداخت و اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر در عرصه بیمارستانی با 450 پرسنل به 10 تا 11 هزار بیمار بستری خدمات ارائه می‌کند که این امر در طول ماه‌های گذشته نیز انجام‌ شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با بیان اینکه در بحث عملکرد فنی نیز اورژانس بیمارستان روزانه به 400 تا 450 نفر خدمات ارائه می‌کند افزود: در سال 97 به کادر این مرکز یک متخصص طب کار نیز اضافه‌ شده و هر شیفت با دو پزشک یعنی پزشک عمومی و پزشک اورژانس فعالیت می‌کند.

وی با ذکر اینکه ماهانه 400 تا 500 عمل جراحی بدون وقفه در اتاق‌های عمل بیمارستان باقرالعلوم اهر انجام می‌شود گفت: 62 نفر بیمار دیالیزی در شهرستان اهر وجود دارد که بین 600 تا 650 جلسه دیالیزی بر روی آنان انجام می‌گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با اشاره به پروژه‌های عمرانی سال 97 این مجموعه عنوان کرد: کلینیک تخصصی بیمارستان باقرالعلوم اهر با 2500 مترمربع و صرف هزینه 40 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید یک دستگاه ماموگرافی نیز به مبلغ 12 میلیارد ریال برای مرکز سرطان‌شناسی بیمارستان خریداری شد همچنین یک دستگاه سونوگرافی برای بخش اورژانس بیمارستان خریداری شد تا بیماران اورژانسی از این حیث مشکلی نداشته و در سریع‌ترین زمان بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.

نیرپور ضمن تشکر از پیگیری‌های صمیمانه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و نماینده مردم اهر و هریس در مجلس که چندین نوبت با وی به وزارت بهداشت و درمان جهت پیگیری مراجعه کرده گفت: با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی هفته قبل موفق شدیم یک دستگاه تمام اتوماتیک سی‌تی‌اسکن (CT Scan) خریداری کنیم امیدواریم بتوانیم در روزهای آینده آن را راه‌اندازی نمائیم سعی ما این بود که این امر را که کار بسیار مهمی است را تا آغاز سال جدید انجام دهیم ولی به دلیل حاضر نبودن برخی مجوزها ازجمله مجوز سازمان انرژی اتمی این امر به تأخیر افتاد.

وی با ذکر اینکه معاونت بهداشت با 400 پرسنل در 16 مرکز بهداشت که سه مرکز دیگر نیز در حال ساخت است فعالیت می‌کند عنوان کرد: یکی از مراکز بهداشت در شهرک شیخ شهاب‌الدین اهری قرار دارد که پیشرفت آن به 85 درصد رسیده مراکز بهداشت روستایی در روستاهای نقدوز و رواسجان نیز پیشرفت 85 درصدی داشته و در دست احداث هستند و در سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با بیان اینکه ما با 15 تیم سلامت روزانه 3 هزار تا 3 هزار و 500 نفر در واحدهای سلامت ویزیت و مراقبت سلامت داریم گفت: در سال 97 غربالگری افراد بالای 30 سال اهر انجام شد که 50 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می‌دهند که کار بزرگی بود.

وی ادامه داد: امسال حدود 3 درصد بیمار دیابتی دیگر که خودشان از این امر بی‌اطلاع بودند از بیماری خود خبردار شده و اقدامات پیش از وضعیت حاد را آغاز کردند. 19 درصد دیگر از جمعیت بالای 30 سال نیز از فشارخون رنج می‌بردند که با این روش شناسایی و از خدمات بهداشت و مراقبت بهره‌مند می‌شوند.

نیرپور با اشاره به اینکه کارمندان دولت در سال 98 از بسته خدمات پایه سلامت بهره‌مند می‌شوند عنوان کرد: تمامی کارمندان دولت و خانواده‌های آنان از لحاظ بیماری‌های عفونی، غیر واگیردار، چاقی، فشارخون، آسم، دیابت، اختلالات چربی خون غربالگری و برای آنان پرونده سلامت تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال 97 سه خانه بهداشت روستاهای ارنان، ملالار و اذناب با 1200 مترمربع زیربنا احداث و به بهره‌برداری رسید و معاونت شبکه بهداشت نیز به ورودی شهرک شیخ شهاب‌الدین منتقل شد گفت: در عرصه فوریت‌های پزشکی 115 در 11 ماهه سال 97 تعداد 2366 مأموریت داشته‌ایم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با اشاره به اینکه 867 مأموریت جاده‌ای و 2499 مأموریت داخل شهری که در 437 مورد تصادف جاده‌ای 25 مورد هنگام انتقال منجر به فوت‌ شده و بقیه سالم به بیمارستان رسیدند گفت: در بخش شهری 566 مورد تصادف و 1848 مورد غیر تصادفی بوده و 67 مورد منجر به فوت‌ شده است.

نیرپور به مسمومیت به الکل‌های تقلبی در منطقه اشاره و عنوان کرد: شهرستان اهر جزو نخستین شهرستان‌های درگیر با این موضوع بود که بالای 100 نفر مسموم داشتیم که همکاران نظام سلامت ما در عرصه بهداشت اعم از پزشک روستا، بهورز و بهیارها همگی با همکاری یکدیگر توانستند این حادثه را با حداقل تلفات مدیریت کنند.

وی افزود: تاکنون ما فقط یک مورد فوتی آن‌هم در بیمارستان سینا تبریز داشته‌ایم فوتی دوم به مراکز درمانی اهر و تبریز مراجعه نکرده و ممکن است به شهر دیگری رفته باشد شبکه بهداشت اهر 24 ساعته با همکاری شورای تأمین شهرستان به‌صورت الگویی برای سایر شهرستان‌ها و استان‌ها درآمدند تا با کمترین عوارض در این مواقع از تجارب آنان استفاده کنند.

نیرپور با اشاره به اینکه واحد بهداشت محیط بازرسی‌های خود را از ساعت 8 صبح تا 12 شب از مراکز موردنظر انجام می‌دهند گفت: واحد بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر نیز به وظایف خود در این ایام عمل می‌کند به‌طوری‌که در تعطیلات نوروز سال 97 روز دوم فروردین به نزدیک به 30 نفر از اهالی یکی از روستاها که دچار مسمومیت با شیرینی شده بودند خدمات ارائه کرد امسال نیز با بهره‌گیری از یک ماما به‌صورت 24 ساعته در خدمت همشهریان عزیز خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سال 97 تعداد 8 آمبولانس بنز مجهز به واحد 115 فوریت‌های پزشکی شهرستان اهر اضافه شد که اکنون ارزش هر یک از آنان بالای 10 میلیارد ریال است بیان کرد: تجهیز پایگاه مرکزی فوریت‌های پزشکی 115 شهرستان اهر به بی‌سیم‌های دی او سی (DOC) نیز از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سال 97 بود که برای ارائه خدمت به شهروندان عزیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1397/12/27
ایران و سه کشور دیگه تنها کشورهایی که مصرف مشروبات الکلی در آن جرم محسوب میشه ، همراه با سه کشور متمدن و پیشرفته سومالی ، سودان و عراق
حتی در عربستان سعودی هم جرم نیست فقط در شهرهای مذهبیش غدقن هست ، باید هم این اتفاق ها بیافته ، خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1397/12/27
آخه این چه کاری هست میکنن

خودتان درست کنید دیگه میدونید سالم هست
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/12/27
ای زهر مار بخورید .مگه مجبورید انشا الله به درک واصل شید
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/12/27
اینکه توی سطح ایران به یکباره همه مشروبات سمی باشه خیلی مشکوک هست. فکر کنم کسانی برای جلوگیری از مصرف آن، اونا رو سمی کردند تا مصرفش از بین بره! ولی اگر عمدی باشه، این افراد پست هستند. چون خود مشروب ضرر های خودش را روی سلامتی داره چه برسه سمی هم شده باشه.
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1397/12/27
ماشاالله وضع مردم خوب شده تو این گرونی مشروب میخورن
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1397/12/27
تیتره چی زده داره چی میگه
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1397/12/27
تمام دنیا متوجه شدن که مشروبات الکلی برای انسان خرابه چرا دارید اشتباه غربی هارو انجام میدین
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1397/12/27
مانفهمیدیم اینهایی که دم از مسلمانی می زنند چگونه حکم خدا را برای حرام بودن شرب خمر نادیده می گیرند مگر در سوره مائده آیات 189 تا 191 را نخوانده اند
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1397/12/27
مانفهمیدیم اینهایی که دم از مسلمانی می زنند چگونه حکم خدا را برای حرام بودن شرب خمر نادیده می گیرند مگر در سوره مائده آیات 189 تا 191 را نخوانده اند
Iran, Islamic Republic of
06:11 - 1398/01/14
چرا مسموم میکنین در پیشگاه خدا هرکس خودش مسئول اعمالشه .ازاد کنین هرکس در چهار دیواری خودش کوفت کنه .بیرون نه ..برای مستی در انظار هم جریمه سنگین بزارین .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر