چگونه با افرادی که از آن‌ها خوشمان نمی‌آید، رفتار کنیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۴۳۷۲۶
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
۱۳۸۲۱
ما در زندگی با آدم‌های زیادی در ارتباط هستیم، اما آیا می‌توانیم با تمام آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کنیم؟ افراد زیادی در اطرافمان هستند که زاویه دید متفاوتی نسبت به ما دارند، از این رو طبیعی ست که گاهی با ما مخالفت کنند. اما چگونه با چنین آدم‌هایی در ارتباط باشیم، بدون این که برایمان آزار دهنده باشند؟

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: ما در زندگی با آدم‌های زیادی در ارتباط هستیم، اما آیا می‌توانیم با تمام آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کنیم؟ افراد زیادی در اطرافمان هستند که زاویه دید متفاوتی نسبت به ما دارند، از این رو طبیعی ست که گاهی با ما مخالفت کنند. اما چگونه با چنین آدم‌هایی در ارتباط باشیم، بدون این که برایمان آزار دهنده باشند؟

ما خیلی راحت می‌توانیم از آن‌ها دور شویم، اما آیا عقب کشیدن همیشه کارساز است؟ افرادی، چون خانواده یا همکار را نمی‌توان به سادگی کنار گذاشت، از این رو این ماییم که باید شیوه درست برخورد با آن‌ها را یاد بگیریم. اگر شما هم افرادی آزاردهنده در اطرافتان دارید و به دنبال راهی برای برقراری ارتباطی موثر با آن‌ها هستید، ما در ادامه استراتژی‌هایی برایتان آورده ایم که به شما در این راه کمک می‌کند.

چگونه با افرادی که از آنها خوشمان نمی آید، رفتار کنیم؟

آن‌ها را آنطور که هستند بپذیرید

واقعیت این است که قرار نیست شما هر فردی که به نوعی با زندگی تان در ارتباط است را دوست داشته باشید. اولین قدم برای این که بتوانید آدم‌های زندگی تان را آنطور که هستند قبول کنید این است که بپذیرید شما قرار نیست با آن‌ها زندگی کنید. این که شما از برخی آدم‌های اطرافتان خوشتان نمی‌آید، بدین معنی نیست که شما مشکل دارید یا این که آن‌ها آدم‌های بدی هستند. این حس ممکن است دو طرفه باشد، مهم این است که شما بتوانید با آن کنار بیایید. اگر تلاش کنید که بدون قضاوت با دیگران در ارتباط باشید، تمام حس‌های بدی که دارید نیز از بین خواهند رفت.

درگیر آدم‌های منفی گرا نشوید

ارتباط با آدم‌هایی که مدام انرژی منفی به شما می‌دهند، می‌تواند روی احساسات شما تاثیر منفی بگذارد. در واقع افرادی که شخصیت سمی دارند، می‌توانند روز آدم را خراب کنند، اما تنها زمانی که شما این اجازه را به آن‌ها بدهید. اگر چه شما قدرت کنترل رفتار‌های طرف مقابل را ندارید، اما می‌توانید روی رفتار‌های خودتان کنترل تان داشته باشید. این بدین معنی نیست که آن‌ها را نادیده بگیرید یا این که از احساسات خودتان چشم پوشی کنید، بلکه شما باید احساسات واقعی تان را درک کنید و سپس به آن‌ها اجازه عبور دهید. شما نباید با ناراحتی تان تقاص رفتار‌های اشتباه دیگران را پس دهید، پس تنها کاری که باید در این زمان‌ها انجام دهید، لبخند زدن و دور شدن است.

به جای فرد، روی رفتار او تمرکز کنید

شما باید یاد بگیرید که به تمام افراد زندگی تان احترام بگذارید و مودبانه با آن‌ها رفتار کنید. این بدین معنی نیست که اگر نظری خلاف میل تان بود آن را بپذیرید، بلکه باید روش ارتباط با دیگران را یاد بگیرید. یعنی اگر طرف مقابل تان حرفی خلاف میل شما زد یا حتی بی احترامی کرد، به جای این که او را نشانه بگیرید، روی همان رفتار او تمرکز کنید. تا می‌توانید با طرف مقابل تان مهربان، اما نسبت به موضوعی که مخالف آن هستید، محکم و سرسخت باشید. شما نباید به شخصیت او توهین کنید بلکه باید برای اصلاح رفتار اشتباه او تلاش کنید. اگر یاد بگیرید که در مواقع بحث با دیگران این رفتار را از خود نشان دهید، به جای حس منفی به آن فرد، تنها به رفتار او عکس العمل نشان می‌دهید.

چگونه با افرادی که از آنها خوشمان نمی آید، رفتار کنیم؟

رفتار‌های دیگران را شخصی نکنید

ما آدم‌ها اغلب اوقات برای منافع خودمان کاری انجام می‌دهیم یا حرفی می‌زنیم، نه برای دیگران. از این رو، اگر رفتاری خلاف میل مان را از دیگران مشاهده کردیم، نباید آن‌ها را به خودمان نسبت دهیم. هر چه زاویه دید ما وسیع‌تر باشد، کمتر دچار سوتفاهم خواهیم شد. به جای این که یکی طرف مقابل تان بگوید و یکی شما و کار به دعوا بکشد، بهتر است که برداشت شخصی از حرف‌های طرف مقابل تان نداشته باشید. همانطور که شما برای دفاع از خود حرف‌هایی را به زبان می‌آورید، طرف مقابل تان نیز تنها برای محافظت از خود با شما مخالفت می‌کند. پس بهتر است که به جای سو برداشت از حرف‌های او، روی موضوعی که ذهن تان را درگیر کرده تمرکز کنید، نه خود یا طرف مقابل تان.

رفتار بد را با رفتار بد پاسخ ندهید

فریاد زدن یا فحش دادن به کسی که با ما بدرفتاری کرده، کار ساده‌ای است، اما اگر شما هم مانند او چنین رفتاری از خود نشان دهید، در واقع بر مشکل پیش آمده می‌افزایید. به احساسات تان اجازه ندهید که با رفتار‌های اشتباه طرف مقابل فوران کنند. وظیفه شما نیست که پاسخ رفتاری زشت او را بدهید؛ بنابراین آرام و در عین حال منطقی برخورد کنید. همین که او بی تفاوتی شما را نسبت به رفتار‌های زشت اش ببیند، برایش کافی ست.

به ارزش موضوعی که در مورد آن بحث می‌کنید، بیاندیشید

آیا زمان و توجهی که برای دیگران می‌گذارید، ارزش دارد؟ گاهی اوقات بحث کردن تنها وقت تلف کردن است و هیچ نتیجه‌ای ندارد؛ بنابراین قبل از این که وقت و انرژی تان را صرف بحث‌های بیهوده کنید، از خودتان بپرسید که آیا واقعا ارزشش را دارد؟ آیا نتیجه‌ای که در انتهای بحث خواهید گرفت برایتان ارزشمند خواهد بود؟ آیا بازنده خواهید بود یا برنده؟ بنابراین قبل از آغاز هر بحثی ابتدا به ارزش آن بیاندیشید. آنچه ارزش وقت و انرژی و اعصاب شما را ندارد، بهتر است که اصلا آغاز نشود.

چگونه با افرادی که از آنها خوشمان نمی آید، رفتار کنیم؟

برای ارتباط با دیگران محدودیت بگذارید

شما می‌توانید برای ارتباط با اطرافیان تان محدودیت بگذارید. این که چقدر و چگونه زمان تان را با آن‌ها سپری کنید، باید تصمیم شما باشد نه دیگران. از آنجا که شما قدرت تحمل خودتان را می‌دانید، زمان تان را به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که موجب بی حوصلگی و کلافگی تان نشود. به عنوان مثال اگر نیم ساعت با فردی بحث کردید، ۱۰ دقیقه از اتاق بیرون بروید و به خودتان تنفس بدهید. سپس با ذهن باز بار دیگر به مکالمه تان ادامه دهید.

تنهایی وارد جنگ نشوید

اگر فکر می‌کنید که ممکن است هنگام صحبت با فردی از کوره در بروید، از فردی که می‌دانید از شما حمایت می‌کند بخواهید که در این شرایط کنارتان باشد. در این مواقع، زمانی که ذهن شما خسته و کلافه ست، او می‌تواند ایده‌های خوبی را به شما منتقل کند. البته فردی که انتخاب می‌کنید نباید عصبی و زودجوش باشد. به دنبال فردی منطقی، صبور و آرام باشید که تا شرایط را به نفع شما پیش ببرد. به همراه داشتن این افراد، به شما انرژی بیشتری برای گفتگو نیز می‌دهد.

شادی شما در دستان خودتان است

هیچوقت به افراد سمی اجازه ندهید که شادی را از زندگی شما بگیرند. شما نباید تقاص کوته فکری و منفی گرایی دیگران را پس دهید، پس به جای تمرکز روی دیگران، روی خودتان زوم کنید. بد نیست گاهی با خودتان تنها شوید و به آنچه در مورد دیگران دوست ندارید، بیاندیشید. اگر بدانید که چه رفتار‌هایی از جانب دیگران شما را ناراحت می‌کند، خیلی راحت می‌توانید شرایط را کنترل کنید. خودتان را با دیگران مقایسه کنید و همیشه به یاد داشته باشید که ارزش شما بیشتر از هر کس و هر چیز دیگری ست.

منبع: entrepreneur

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/01/01
خیلی نیاز بود :)
اما راهکاراتون موثر نبود
تنها راهش همون دوری کردن هست
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/01/01
خداروشكر باكسي مشكلي نداريم در غير اين صورت ادم به هيچ وجه نميتونه كسي كه ازارش ميده روتحمل كنه واصولاً بايد همه حق وناحق روبسپره به خدا اون خودش حق به حق دار ميده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی