۶۴درصد مخازن سد‌های ایران پر شد
۸۴۶۳۰۸
۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
۶۴۲۶ 
معاون آب و آبفای وزیر نیرو از افزایش ۳۱ سانتی‌متری تراز سطح دریاچه ارومیه در پی بارش‌های اخیر کشور خبر داده است.

خبرگزاری ایسنا: معاون آب و آبفای وزیر نیرو از افزایش ۳۱ سانتی‌متری تراز سطح دریاچه ارومیه در پی بارش‌های اخیر کشور خبر داده است.

 قاسم تقی‌زاده خامسی با اشاره به افزایش وسعت دریاچه ارومیه از ۲۲۰۰ کیلومتر در سال گذشته به ۲۵۰۰ کیلومتر در سال جاری افزود: با رهاسازی‌ها و بارش‌های مناسب انجام شده در دریاچه ارومیه هم اکنون شرایط این دریاچه نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

وی با اشاره به این‌که تا رسیدن به شرایط ایده‌آل این دریاچه هنوز راه زیادی باقی مانده است، گفت: از لحاظ وسعت باید این دریاچه ۲۰۰۰ کیلومتر دیگر افزایش یابد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو با بیان این‌که ارتفاع بارش‌های کشور پس از فعالیت جبهه اخیر به ۲۵۵ میلی متر رسیده است، ادامه داد: این رقم سال گذشته ۹۸ میلی متر بوده است که این تفاوت نشان دهنده افزایش ۱۶۱ درصدی نسبت به سال گذشته و ۴۰ درصدی نسبت به درازمدت است.

تقی‌زاده خامسی بیش‌ترین بارندگی را در ایلام و کمترین آن را در سیستان و بلوچستان اعلام کرد و افزود: استان ایلام نسبت به دراز مدت با ۱۲۳ درصد افزایش و استان سیستان و بلوچستان با ۱۸ درصد کاهش مواجه بوده است.
وی درباره وضعیت ۱۷۲ درصد بزرگ موجود ایران گفت: ظرفیت این سدها ۵۰ میلیارد مترمکعب است که هم اکنون ۶۴ درصد این ظرفیت پرشده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۴ درصد رشد داشته است.

بر اساس اعلام سایت وزارت نیرو، معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به این‌که سدهای استان خوزستان بهترین شرایط را از نظر میزان ذخایر موجود در سدها دارند، ادامه داد: هم اکنون ۸۰ درصد ظرفیت مخازن سدهای استان خوزستان پر است که این رقم معادل ۲۰ میلیارد مترمکعب و ۹ برابر حجم دریاچه ارومیه است.

تقی‌زاده خامسی با بیان این‌که از ابتدای سال آبی ۹۷-۹۸ تاکنون بیش از ۱۳ میلیارد مترمکعب آب رها سازی شده است، گفت: این آب برای تأمین نیاز بخش کشاورزی و بطور عمده برای اهداف محیط زیستی رهاشده که نتیجه آن پر شدن ۸۰ درصد ظرفیت تالاب هورالعظیم بوده است.

وی با اشاره به این‌که سدهای تهران هنوز از شرایط مناسبی برخوردار نیستند ادامه داد: در کل شرایط منابع آبی کشور مناسب است، اما باید با برنامه‌ریزی و هدف گذاری مناسب از آن بهره‌برداری کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/01/09
من از همین فرصت پیش آمده سو استفاده می کنم .
از وزارت دفاع . صمت. ارتش . بانک مرکزی . و تمام عوامل لشکری و کشوری می خواهم . در اطاق فکر خود . ضمن اینکه دارند پرس کوبیده خودشان را جابجا می کنند.
کمی در خصوص تولید همین کوبیده و مواد اولیه آن باشند .
اگر به تولید پیاز اهمیت بدهند وضع بهتر از این خواهد بود .
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/01/09
چه فایده همش گلو لایه فکر مکنید سد پر آبه
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/01/09
بعد دو روز دیگه میان میگن آب نیست
تاوان مدیریت نداشته ی مسولین رو ما باید بدیم
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/01/09
دیروز ک گفتن 70%حالا شد 64%چقدر دروغ
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/01/09
با برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب از آنها بهره برداری کرد؟؟؟
منظورتون اینه که چطور منابع آبی کشور رو بهتر و زودتر بچاپیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج