ستاره‌های سالخورده‌ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند
۸۴۸۵۲۲
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
۹۴۱۵
هرازچندگاهی پیش می‌آید که روی کاناپه دراز می‌کشید و یک فیلم قدیمی را تماشا می‌کنید که شاید حتی سیاه و سفید باشد. اگر به شما بگوییم که بسیاری از بازیگرانی که در این فیلم‌های عتیقه و زیرخاکی بازی کرده اند هنوز زنده و سرحال هستند چه می‌گویید؟

برترین ها - ترجمه از حسین علی پناهی: هرازچندگاهی پیش می‌آید که روی کاناپه دراز می‌کشید و یک فیلم قدیمی را تماشا می‌کنید که شاید حتی سیاه و سفید باشد.

اگر به شما بگوییم که بسیاری از بازیگرانی که در این فیلم‌های عتیقه و زیرخاکی بازی کرده اند هنوز زنده و سرحال هستند چه می‌گویید؟ بسیاری از این بازیگران به شکل گیری عصر طلایی هالیوود کمک کرده و بسیاری از آن‌ها حتی در دهه نهم زندگی خود نیز نسبتاً سرحال بوده و در کانون توجه قرار دارند.

برخی دیگر نیز حتی بازنشسته نشده و چین و چروک روی پوست آن‌ها را از نقش آفرینی در سینما دور نکرده است. اگر چه اکثر افراد حاضر در این لیست را بازیگران تشکیل می‌دهند، اما به طور قطع از دیدن نام بسیاری در این فهرست شگفت زده خواهید شد.

مایکل کین، ۸۵ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

مایکل کین یک بازیگر بریتانیایی مشهور است که حرفه خود را در سال ۱۹۵۳ آغاز کرد و تاکنون در بیش از ۱۳۰ فیلم نقش آفرینی کرده است. برخی از بهترین فیلم‌های او عبارتند از: The Ipcress File، Zulu، Alfie، The Italian Job، Get Carter، Sleuth، The Last Valley و The Man Who Would Be King. بعد از مدت کوتاهی دوری از بازیگری، کین با با بازی در فیلم‌های The Muppet Christmas Carol و Little Voice بار دیگر به سطح اول سینمای جهان بازگشت و بعد آن نیز در سه گانه The Dark Knight، Inception، The Prestige و Interstellar نقش آفرینی کرد. نقش آفرینی‌های اخیر او در سال ۲۰۱۸ در فیلم‌های Sherlock Gnomes و King of Thieves بوده است. هنوز فکر بازنشستگی به ذهن مایکل کین نرسیده هر چند او اکنون در نیمه دهه نهم زندگی خود قرار دارد.


تینا لوییس، ۸۵ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

اینکه دریابید تینا لوییس اکنون ۸۵ سال سن دارد باورنکردنی است. این بازیگر زیبا با بازی در سریال مشهور «جزیره گیلیگان» (Gilligan’s Island) از محصولات شبکه CBS و در نقش جینجر گرانت برای خود نامی دست و پا کرد، اما دیگر نقش‌ها او نتوانستند اعتبار و زیبایی این نقش را داشته باشند.

با این وجود او برای دهه‌ها بعد نیز در صنعت سینما و تلویزیون فعال باقی ماند. او همچنین یک آلبوم موسیقی با نام «حالا نوبت تینا است» (It’s time for Tina) منتشر کرده و در زمینه دفاع از حقوق کودکان نیز بسیار فعال است. اگر چه لوییس اکنون ۸۵ سال سن دارد، اما هنوز بسیار سرزنده به نظر رسیده و سبک زندگی سالم اش نقش زیادی در شرایط کنونی اش داشته است.


جین هکمن، ۸۹ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

جین هکمن یک بازیگر مشهور برنده جوایز متعدد اسکار است که بیش از ۶ دهه فعالیت را در هالیوود را تجربه می‌کند هر چند در این مدت در مواردی نیز برای مدتی کوتاه از این عرصه فاصله گرفته است. او برای بازی در فیلم‌های «ارتباط فرانسوی» (The French Connection) و «نابخشوده» (Unforgiven) برنده جایزه اسکار شد. اولین نقش بزرگ او در فیلم «بانی و کلاید» (Bonnie and Clyde) رخ داد که اولین مورد نامزدی اسکار را برای وی در پی داشت هر چند بعد‌ها بار‌ها نیز نامزد دریافت این جایزه شد.

او در مجموعه فیلم‌های سوپرمن نقش لس لوثر را بازی کرده و در فیلم‌های متعددی دیگری مانند The Quick and the Dead، Get Shorty و The Royal Tenenbaums نیز نقش‌هایی به یاد ماندنی را ایفا کرد. جدیدترین نقش آفرینی هکمن در فیلم «به موسپورت خوش آمدی» (Welcome to Mooseport) در سال ۲۰۰۴ بوده و از آن پس به نوشتن کتاب روی آورد. جدیدترین کتاب هکمن در سال ۲۰۱۳ با عنوان «تعقیب» (Pursuit) به چاپ رسید.


بیل ماری، ۶۸ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

بیل ماری یک بازیگر و کمدین بسیار سرشناس در عرصه جهانی است که در دهه ۷۰ میلادی با برنامه تلویزیونی «زنده شنبه شب» (Saturday Night Live) به شهرت رسید و بعد‌ها در فیلم‌های شناخته شده‌ای مانند Meatballs، Tootsie، Ghostbusters و Groundhog Day بازی کرد. موفقیت او به هزاره جدید نیز منتقل شده و او اوج استعداد خود در بازیگری را در قرن جدید با فیلم‌های Lost in Translation و Coffee and Cigarettes تکرار کرد و حضورش در برنامه «زنده شنبه شب» نیز تا سال ۲۰۱۸ ادامه یافت.

او اخیراً در فیلم Extra Innings دیده شده و در انیمیشن متفاوت Isle of Dogs در سال ۲۰۱۸ نیز صداپیشگی کرد. او جوایز معتبری کسب کرده که از آن میان می‌توان به جایزه مارک تواین، چهار بار نامزدی گلدن گلوب با یک مورد کسب آن و یک مورد نامزدی در اسکار اشاره کرد.


جولی اندروز، ۸۳ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

نسل‌های جوانتر هنوز هم از تماشای «ماری پاپینز» (Mary Poppins) و «نوای موسیقی» (The Sound of Music) لذت می‌برند و این تاییدی است بر این که جولی اندروز خواننده و بازیگری بسیار بزرگ است. اکنون در سن ۸۳ سالگی نیز او اگر چه کمتر بازی کرده و بیشتر صداپیشگی می‌کند، اما همچنان در اذهان طرفداران سینما باقی مانده است. اندورز شرایط جسمانی بسیار خوبی دارد و نوه‌های او نیز بچه دار شده اند.


کریستوفر پلامر، ۸۹ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

تعداد فیلم‌های موفقی که کریستوفر پلامر در آن‌ها بازی کرده بسیار بیشتر از آن است که بتوان آن‌ها را نام برد و این نشان می‌دهد که این بازیگر کانادایی یکی از بهترین بازیگران بیش از ۵ دهه اخیر سینما بوده است. او را بیشتر به خاطر بازی در فیلم «نوای موسیقی» می‌شناسند، اما او سال گذشته نیز برای بازی در فیلم «همه پول‌های جهان» (All the Money In the World) نیز نامزد دریافت جایزه اسکار شد. هیچ بازیگری را می‌توان یافت که در سن ۸۹ سالگی نامزد دریافت جایزه اسکار شده باشد.


آن بلیث، ۹۰ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

این حقیقت که آن بلیث یکی از معدود بازیگران زنده متعلق به عصر طلایی هالیوود است همه چیز را در مورد این بازیگر افسانه‌ای می‌گوید. این زن زیبا هم در فیلم‌های موزیکال و هم درام به یک اندازه موفق بوده و بازی او در فیلم «میلدرد پیرس» (Mildred Pierce) نیز هنوز هر کسی را شیفته خود می‌سازد. او سال هاست که از بازی در سینما دست کشیده، اما میراث بازیگری او همچنان در برابر چشمان طرفداران سینماست. او در سن ۹۰ سالگی نیز هنوز زیبایی زنان بسیار جوان‌تر را دارد.


تیپی هدرن، ۸۹ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

نام تیپی هدرن با موفقیت در عرصه بازیگری عجین شده است. هدرن در فیلم‌های موفق بسیاری نقش آفرینی کرده که معروف‌ترین آن‌ها فیلم «پرندگان» (The Birds) ساخته آلفرد هیچکاک در سال ۱۹۶۳ بوده است که او را به یکی از پرطرفدارترین و جذاب‌ترین زنان بازیگر عصر خود تبدیل کرد. او کار و موفقیت را با حضور در عرصه مدلینگ آغاز کرده و سپس به سمت بازیگری تغییر مسیر داد. او اگر چه اکنون دیگر بازی نمی‌کند، اما از اواخر دهه ۷۰ همواره در زمینه مراقبت از حیات وحش و به خصوص شیر‌ها و پلنگ‌ها تلاش کرده است.


آنجلا لنزبری، ۹۳ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

آنجلا لنزبری بازیگری قدیمی و مشهور است که در فیلم‌های تحسین شده‌ای مانند «تصویر دوریان گری» (The Picture of Dorian Gray) بازی کرده و صداپیشگی او در فیلم انیمیشن «دیو و دلبر» (The Beauty and the Beast) نیز هنوز هم توسط طرفداران و منتقدان سینما ستوده می‌شود. علاوه بر این بازی او در فیلم «قتل، او نوشت» (Murder, She Wrote) نیز هنوز مسحور کننده جلوه می‌کند. در طی دهه ۶۰ قرن بیستم، فرزندان لنزبری با خانواده مخوف و تبهکار چارلز مانسون ارتباط برقرار کردند و در دام اعتیاد به مواد مخدر گرفتار شدند. اما آن‌ها بعد‌ها مسیر زندگی خود را تغییر داده و در کسب و کارشان به موفقیت دست پیدا کردند. آنجلا نیز اکنون در سن ۹۳ سالگی بسیار سرزنده و جذاب به نظر می‌رسد.


شان کانری، ۸۸ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

شان کانری بعد از بازی در چند فیلم در نقش جیمز باند بسیاری را در سراسر جهان شیفته خود ساخت. او در طول دوران فعالیت خود جوایز معتبر متعددی مانند اسکار، گلدن گلوب و بفتا را دریافت کرده و اکنون نیز یکی از بزرگ‌ترین بازیگران زنده محسوب می‌شود. وی حتی در سال ۱۹۸۹ لقب جذاب‌ترین مرد قرن لقب گرفت. پس از سال‌ها حضور موفق در عرصه سینما، کانری در سال ۲۰۱۰ اعلام بازنشستگی کرد و سال هاست در کنار همسرش، میشل روکربرن، از بازنشستگی لذت می‌برد.


جری استیلر، ۹۱ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

جرالد ایزاک استیلر بازیگر و کمدینی است که بیشتر به خاطر ایفای نقش‌های کمدی در کنار همسرش، آنا، به عنوان زوج هنری استیلر و میرا شناخته می‌شود. استیلر بعد‌ها در سریال موفق «سینفلد» (Seinfeld) و «پادشاه ملکه ها» (The King of Queens) ایفای نقش کرد. بن استیلر، بازیگر، کارگردان و کمدین سرشناس آمریکایی فرزند این زوج کمدین است و جری نیز در چندین فیلم در کنار فرزندش بازی کرده که از آن میان می‌توان به Zoolander، Hot Pursuit و The Heartbreak Kid اشاره کرد. جری همسرش را اولین بار در دفتر یک ایجنت سینمایی دید، زنی که در سال ۲۰۱۵ درگذشت.


ورا لین، ۱۰۱ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

ورا لین یکی از تحسین شده‌ترین و مشهورترین زنان بریتانیایی است که بیشتر به خاطر ماجراجویی‌های موسیقایی اش در جنگ جهانی دوم شناخته می‌شود. او به منظور اجرای موسیقی برای سربازان بریتانیایی به نقاط مختلفی از جهان از هند گرفته تا مصر رفته و بدین ترتیب سعی داشت کمی از ترس، خستگی و استرس این سربازان بکاهد به همین دلیل به او لقب «معشوقه سربازان» داده شد. پس از پایان جنگ ها، لین با حضور در سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی همچنان به ستاره بودن خود ادامه داد و در سال ۲۰۱۷ نیز به مناسبت ۱۰۰ سالگی خود یک آلبوم ویژه با عنوان «ورا لین ۱۰۰» منتشر کرد.


جیمی کارتر، ۹۴ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

یکی از روسای جمهور سابق ایالات متحده که در دهه دهم زندگی خود هنوز شرایط جسمی خوبی دارد، جیمی کارتر است که در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ رهبری این کشور را بر عهده داشت. کارتر همچنین در نیروی دریایی کشورش نیز سابقه خدمت دارد، زیرا از دوران نوجوانی رویای آن را داشت. در تابستان ۲۰۱۵، جیمی کارتر اعلام کرد که به سرطان مبتلاست و تحت شیمی درمانی قرار گرفته است. اگر چه اعلام شد که کارتر توانسته سرطان را شکست دهد، اما سه خواهر و برادر او در نتیجه ابتلا به سرطان جانشان را از دست داده اند.


کیم نوواک، ۸۵ ساله

ستاره های افسانه ای سالخورده ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند

کیم نوواک حرفه‌ای بسیار موفق و فراموش نشدنی در عرصه بازیگری هالیوود داشت هر چند تصمیم گرفت که خیلی زود بازنشسته شود. او در فیلم‌های متعددی در کنار کرک داگلاس بازی بازی کرد، اما معروف‌ترین نقش آفرینی او در نقش مادلین الستر/ جودی بارتون در فیلم «سرگیجه» (Vertigo) رخ داد. همه چیز برای نوواک خوب پیش می‌رفت تا اینکه در سال ۲۰۱۰ اعلام شد وی به سرطان سینه مبتلا شده است. با این وجود پزشکان اعلام کرده اند که بیماری سرطان او مداوا شده است و نوواک اکنون در سن ۸۵ سالگی در شرایط جسمانی بسیار خوبی به سر می‌برد.

منبع: psychicmonday

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/02/02
وای خدایا، میگم این خانما جوونی هاشون اینقدر خوشگل بودن حالا پیر شدن ببین چه شکلی شدن.
خدا به داد ما برسه ، پیر بشیم چه شکلی میشیم... خخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
زنی که با بدن ارزش پیدا میکنه باید نگران باشه.اینقدر نگاه کالایی تون رو به همه زنها تعمیم ندین.انسان پیر میشه .بدیهیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
و چقدر خوبه که خوشگلها هم پیر میشن.الان که عمر کوتاهه و پیری در کمین این همه متکبرید وای به روزی که همیشه جوان و زنده بودید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
هههه راست میگی ها
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1398/02/03
اولیویا دهاویلند بازیگر نقش ملانی درفیلم برباد رفته یادتون رفته الان ۱۰۴ سالشه
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/02/03
از فوق ستارگان بالیوود هم میزاشتین دیگه
United Arab Emirates
23:22 - 1398/03/03
هر کس عمرش طولانی شود رنج بسیار خواهد کشید..حضرت علی(ع)
United Arab Emirates
23:24 - 1398/03/03
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج